Pierwszy Regionalny Piknik Rodzinny juz za nami

Motto:

„Połączenie sił to początek,
Pozostanie razem to postęp,
Wspólna praca to sukces….”

Henry Ford

Jestem przeszczęśliwa i zadowolona Piknik Rodzinny udał się pod każdym względem. Zaproponowane zabawy i bloki rozrywkowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Program przygotowany wspólnie z Klaudią Królik dodał wszystkim uczestnikom niesamowitej energii i miłych przeżyć. Mecze rozgrywane przez nasze służby mundurowe były niesamowicie zaciekłe i wyłoniły lidera- drużynę Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowskich Gór. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyna Policji i V Pułku Chemicznego, natomiast na IV miejscu uplasowali się OLD BOYE TS GWAREK. Zabawa była rewelacyjna. Z Kolei na scenie dzielnie tańczono ZUMBĘ jak i Klaudia poprowadziła liczne konkursy i atrakcje dla dzieciaków. Na zakończenie wystąpił Zespół „Pół tony” 5x100 kg Roman gitara, Jan klawisze, Gienek perkusja, Marian gitara, Grzesiu gitara basowa. Lider zespołu to Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowskich Górach Roman Kurda. Występ rewelacyjny wprowadzający w koncert THE BETLMEN z Wrocławia. Obydwa koncerty energetyczne dające niesamowity czad. Myślę, że wszyscy wspierający mogli cieszyć się sukcesem. Takie spotkania są potrzebne i będę takie ewenty planować w przyszłości, ponieważ wszyscy, którzy okazali życzliwość wyrazili chęć do współpracy. Szczególnie dziękuję Gminie Ożarowice oraz Stowarzyszeniu Rozwojowi Wsi, Miastu Tarnowskie Góry, jak również firmom i osobom prywatnym. To jest bardzo ważne, aby być razem w działalności ukierunkowanej dla ludzi.

Dziękuje wszystkim mediom za reklamowanie i wspieranie wydarzenia.

Dziękuje wszystkim za wszystko J

 

Gwarki - święto tarnogórzan

Tegoroczne GWARKI były rewelacyjne pod każdym względem. Organizacja TCK i wszystkich służb mundurowych na najwyższym poziomie. Dało się zauważyć, że młodzież w tym roku wykazała się wielką kulturą. Zachwyciły mnie stragany, gdzie można było kupić wiele rzeczy z rękodzieła. Również można było zasmakować specjałów z Kuchni Śląskiej. Atmosferę gwarkową- czyli pozytywna energia- dało się odczuć w każdej części miasta i w każdym punkcie programu. Wszyscy zdali egzamin.

Jestem przepełniona radością bycia razem podczas Gwarków i myślę, że organizatorzy w tym roku doszli do perfekcji pod każdym względem.

Kochani gratulacje i czekamy na GWARKI do przyszłego roku.

Zapraszam na Piknik Rodzinny - 15 września

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

W tym roku pierwszy raz brałam udział w inauguracji roku szkolnego 2013/2014 w Bytomiu w słynnym Elektroniku. Zachwycające wyremontowane sale lekcyjne oraz nowo wyposażone gabinety. Cieszę się, ze wspólnymi siłami daliśmy rade przywrócić normalność i zdobytą pozycje w społeczeństwie.

Życzę wszystkim nauczycielom dużo siły i cierpliwości w nowym roku szkolny, a wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nace.

GALERIA ZDJĘĆ

Rabka - niewygodne fakty są ukrywane lub przemilczane

Ostatnio czytałam ciekawy artykuł na temat kłamstw w naszym państwie, które rosną w prawdę. Takie działania mają swoją praktykę już od wielu lat. Schemat jest zawsze taki sam.

Strona, która jest decydentem oraz zamiatająca informacje pod dywan, w momencie jakiegokolwiek dotarcia przez jednostkę lub grupę osób podejmuje decyzję o konflikcie. To działanie ma na celu pokazanie przeciwnika- prawej osoby jako oszołoma, wyzwala wśród grupy osób wspólnie działających negatywne nastawienie do niej, wręcz ją dyskredytuje w oczach innych. Niewygodne fakty są więc ukrywane lub przeinaczane, fakty neutralne są naginane lub przekręcane, a wygodne okoliczności podkolorowywane i rozdmuchiwane. Brak wygodnych faktów zastępuje się prowokacjami i ordynarnymi kłamstwami, które podawane są w szybkim tempie, sprawiając, że ich odbiorcy nie mają czasu na refleksje i zastanowienie się nad nimi.

Tu zacytuje klasyka polityka z lat dwudziestych ubiegłego stulecia Arthura Ponsonby „Kiedy wypowiada się wojnę, to pierwszym poległym jest prawda”
Stroną w moim przypadku wciągniętą mam nadzieję nieświadomie jest Przewodniczący Sejmiku, który został wprowadzony celo w błąd, dyskredytując mnie, ponieważ dotarłam do prawdy, która od lat była skrzętnie chowana i wielu nawet jakby chciało coś zrobić, ale będąc w jakimś stopniu zależnym od decydentów nie zrobiło nic. Nie wiedzieli za bardzo jak otworzyć tę „puszkę Pandory”- Sanatorium im. Szebesty w Rabce

Mleko się rozlało i jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie.

Żywię nadzieję, że w końcu coś dobrego zrobi się dla polepszenia warunków sanatoryjnych dla naszych Dzieci w Polsce, ponieważ w obecnych czasach, kiedy nie ma obligatoryjnie gabinetów higienistki i konsultacji lekarskich w szkołach, tak jak to było kiedyś, te placówki mają spełniać bardzo ważną rolę prewencyjną. Szkoda, że dobre wypracowane od lat praktyki w dziedzinie lecznictwa sanatoryjnego, przy współczesnych standardach są niszczone, wręcz tę dziedzinę uwsteczniając kosztem naszych dzieci.

Ja zawsze będę po stronie prawdy i człowieka jako najwyższej wartości.

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka: wszyscy muszą przestrzegać te prawa i nie można nigdy nikogo poniżać oraz lekceważyć.

Dożynki 2013 - w hołdzie rolnikom

Niech każdy ojciec krzyżem
Przeżegna bochen chleba wypieczony
Dziękujemy Bogu i rolnikom za tegoroczne plony

Szanujmy każdy kromkę chleba
Ziemię która rodzi tony ziarna
Polska nasza ziemia to nasza matka
Czarna

Składamy Boże ten chleb
Do twych stóp prosząc by był za rok
Dorodny taki znów
Bezkresne pola słonce mieni
Szanujmy nasz chleb z naszej Polskiej ziemi

Trzeba nam szanować to co rodzi nam się w ziemi (glebie)
Niech miłość zgoda nas łączy w Polskim Naszym CHLEBIE
Szum kłosów zboża
Od szumu morza wole
Niech zawsze będzie CHLEB NA KAZDYM POLSKIM STOLE
Świeży gorący nasz POLSKI pachnący

Andrzej Burszewski

CHLEB symbol życia ,urodzaju ,hojności
Szanujmy każdą kruszynkę
"Podnoszą z ziemi przez
Uszanowanie /DLA darów Nieba" - (Norwid)

Dzieci Najwyższym Dobrem Narodowym - interwencja

ZOBACZ FILMY Z WYSTĄPIENIA BARBARY DZIUK NA SESJI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLASKIEGO - 30 SIERPNIA - NAGRANIE BOBROWNIKI TV

 

Katowice, 30.08.2013r.

Sz.P.
Mirosław Sekuła
Marszałek Województwa Śląskiego

SKARGA

Sprawa dot.: Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowego w Rabce Zdrój
w celu
-ulepszenia organizacji,
-wzmocnienia praworządności,
-usprawnienia pracy,
-zapobiegania nadużyciom,
-ochrony własności,
-lepszego zaspokajania potrzeb kuracjuszy.

Moi synowie Piotr i Paweł przebywali na leczeniu sanatoryjnym w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowym w Rabce Zdrój w dniach od 29.06.2013r
do 26.07.2013r., w którym niestety zarówno warunki bytowe, jak i żywieniowe, nie odpowiadają obowiązującym obecnie standardom uzdrowiskowym.
Zastrzeżenia dotyczą warunków socjalno- bytowych pokoju, w którym synowie byli zakwaterowani, wyżywienia oraz czasu wolnego. Dało się zauważyć zbyt wielkie zagęszczenie sal, brak indywidualnej szafy na przechowywanie ubiorów, zabrudzone materace, zniszczone przestarzałe koce, jak również zabrudzone kołdry (koce) oraz pościel.
W pokojach było brak dostępu do gniazd elektrycznych, co uniemożliwiało doładowywanie na bieżąco telefonu komórkowego. Telefony były podłączane do jedynego gniazdka na korytarzu, co sprzyjało ich kradzieżom. Okna bez klamek przykręcane śrubami, w wyniku czego w dniach upalnych niemożliwe było ich samodzielne otwieranie.
Podczas pobytu dopiero po zwróceniu uwagi na brak napojów między posiłkami, zakupiono wodę mineralną, jak również papier toaletowy. Bardzo rzadko była ciepła woda w kranie i pod prysznicami, w związku z czym dzieci musiały podstawowe czynności higieniczne wykonywać pod zimna wodą, co jest niedopuszczalne.
Racje żywieniowe bardzo małe, więc synowie jak i pozostali kuracjusze musieli dużą część pieniędzy przeznaczać na dożywianie. Dodatkowe jedzenie (dżem, który nie jest zalecany dzieciom wywołując uboczne skutki zdrowotne ) było przechowywane niewłaściwe na szafce w holu bez zabezpieczenia przed wysoką temperaturą, jak
i zanieczyszczeniem.
W prysznicach zamontowane są elektryczne wentylatory wraz z gniazdkami, które są bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia (przepisy BHP)
Miejscem stałej rozrywki kuracjuszy to 2 świetlice bardzo kiepsko wyposażone.
Od początku wszyscy uczestnicy turnusu byli zastraszani raportowaniem jak i apelami prowadzonymi przez dwóch członków Zarządu oraz przez niektórych członków załogi. Skandaliczna i niedopuszczalna była wypowiedź jednego z członków Zarządu, gdzie powiedział cyt: „….żal mi jest was, że pochodzicie z rodzin patologicznych i nie stać waszych rodziców na normalne wakacje, dlatego znaleźliście się tutaj…. „ Takie zachowanie godzi w dobre imię rodzica, ponieważ dziecko dzięki powtarzaniu tezy przeżywało traumę.
Przykre jest to, że Dyrekcja nie pozwalała dzieciom uczestniczyć w ciekawych imprezach organizowanych przez miasto Rabka Zdrój – Miasto Dzieci Świata.
W związku z tym wnioskuję o wyciągnięcie konsekwencji służbowych w stosunku do kadry zarządzającej oraz pouczenie personelu co do prowadzenia sanatorium dla dzieci, które powinny czuć się bezpieczne, gdzie do każdego kuracjusza powinno być podejście indywidualne – zgodne z zaleceniem lekarza kierującego do uzdrowiska.
Jeden z rodziców niedawno poinformował mnie, że był z dzieckiem po pobycie
w sanatorium w Rabce Zdrój u lekarza i stwierdził on powikłania zdrowotne jak załamanie osobowe.
Zastanawiające dla mnie jest to, że ktoś wydał zgodę w województwie na prowadzenie szkoły w sanatorium po południu. Jak to wygląda w świetle obowiązujących przepisów oświatowych?
Również zadziwiło mnie to, że część terenu sanatorium zostało sprzedane osobom prywatnym. Kto to nadzorował i na jakich zasadach to zostało przeprowadzone?
Jak obecnie wygląda status prawny w/w jednostki? Czy obecnie zgadza się wartość kapitału początkowego?
Skargę składam w imieniu własnym jak i społecznym. Proszę o wyciągniecie konsekwencji w stosunku do osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.


WNIOSKI FORMALNE:
1. Zorganizować w trybie pilnym wyjazdową Komisje Zdrowia i Polityki Społecznej do Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowego im. Dr A. Szebesty w Rabce Zdroju oraz spotkanie z pracownikami i zwiedzenie obiektu ze szczególnym uwzględnieniem bloku B. Przeanalizowanie warunków bytowych, sanitarnych, trybu żywienia, zabezpieczenia przeciwpożarowego.
2. Przeprowadzić kontrolę finansową jednostki przez ostatnie 10 lat przez Komisję Rewizyjną oraz Budżetu i Skarbu Państwa z uwzględnieniem celowych dotacji oraz środków trwałych będących na stanie placówki
3. Przeprowadzić przez NFZ ankiety satysfakcji dla rodziców dzieci, które przebywały przynajmniej przez ostatni rok w sanatorium
4. zapytanie do Komisja Edukacji, Nauki i Kultury -przeanalizowanie decyzji odnośnie popołudniowej nauki w szkole sanatoryjnej – kto wydał , za czyją zgodą ?
5. Odwołanie Przewodniczącego Sejmiku Śląskiego. Przekroczenie kompetencji oraz obowiązującego prawa w stosunku do Radnego Sejmiku

Barbara Dziuk

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |