20.02.2013r. Wieczór z gwiazdą - Rafał Cieszyński

Powiem, krótko niesamowity ciepły człowiek, również totalnie zakręcony, zachwycający i normalny. Wieka przyjemność z taką osobą się spotkać. Po bardzo trudnym dniu przeżyłam super relaks z mężem w doborowym towarzystwie.

Więcej na www.bobrowniki.tv.

 

Wymiana międzynarodowa

Otrzymałam właśnie zdjęcia od niezwykłego gościa IRENE z Barcelony. Tydzień z Hiszpanką przebiegał bardzo szybko i intensywnie. Wymianę zorganizowało I LO im. St. Sempołowskiej. Moja Magda władająca biegle językiem hiszpańskim i angielskim bez problemu nawiązała przyjacielski kontakt z przybyszką. Byłam zachwycona skromnością oraz jej wielkodusznością wypływającą prosto z serca. To było niezwykłe przeżycie. Praktycznie rozmowa z nią i obserwacja przekonała mnie, że jest w wielu kwestiach bardzo podobnie wychowana tak jak moje dzieci. Rozumiałyśmy się bez słów. Również spokojna rozmowa w j. angielskim sprawiała nam wiele przyjemności. Na komputerze IRENE pokazała, jak blisko mieszka stadionu FC BARCELONA. Temat istotny z kolei dla Piotra i Pawełka zagorzałych kibiców.

Wizyta przesympatyczna i myślę, wnosząca wiele dobra w kontakty międzynarodowe.
Stwierdzam jedno, że granice państw oraz różnice kulturowe naprawdę w kwestiach kontaktów międzyludzkich nie stanowią żadnej przeszkody.

Po prostu OLE!

IRENE do zobaczenia!

„STĄD do EUROPY”

Tarnowskie Góry słyną nie tylko z braku porozumienia skonfliktowanych środowisk politycznych, ale również z prawdziwych fachowców, którzy dzięki determinacji oraz zaangażowaniu wyprzedzili wszystkich beneficjentów województwa śląskiego w rozdziale środków unijnych jak i wojewódzkich.

Dumna jestem z profesjonalizmu Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej. Dwa wnioski złożone w Urzędzie Marszałkowskim i w efekcie, przyznanie dotacji było wielkim sukcesem. Dobrze, że na przydział środków nie mieli wpływu miasto jak i powiat. Tylko dzięki fachowcom i połączonym odpowiednim działaniom w Sejmiku Śląskim, ponad podziałami politycznymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego można było poprowadzić przyznanie dotacji na dwa wielkie projekty, które już obecnie możemy obserwować. Na co dzień poruszamy się pięknymi, funkcjonalnymi oraz ekologicznymi autobusami. Autobusy wyposażone są w pełny monitoring wewnętrzny rejestrowany cyfrowo, dyspozytorski system zarządzania flota w oparciu o urządzenie GPS, co umożliwia pełną kontrolę autobusów w ruchu. Odwiedzając siedzibę MZKP w Świerklańcu byłam zachwycona centralą zarządzania. Wielkie wrażenie zrobiło na mnie przemieszczanie się poszczególnych pojazdów na liniach autobusowych.

Naszymi ulicami poruszają się piękne, niskopodłogowe autobusy, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. To bardzo istotna cecha, sama kiedyś przeżywałam z czwórką dzieci wsiadanie i wysiadanie w autobusach marki Ikarus oraz Jelcz, schody były do pokonania tylko dzięki życzliwości innych pasażerów. Nowością jest również to, że autobusy posiadają głośniki i ekrany informujące o kolejnych przystankach.

Dla mnie, jako eksperta z dziedziny ochrony środowiska ważne są walory ekologiczne tych pojazdów. Musimy sobie uświadomić, to że nowe autobusy posiadają najnowocześniejsze silniki w technologii EURO 5 EEV, skrzynie biegów automatycznie dostosowujące pracę silników do warunków topograficznych terenu oraz obniżające spalanie oleju napędowego w czasie postoju na przystankach.

Pamiętam jak mieszkałam nieopodal starego dworca autobusowego, taki szczegół utkwił mi w pamięci- autobusy zimą nie były wyłączane z obawy przed zamarznięciem. Wydobywał się z nich dym, który często był nie do wytrzymania. Takie działania z pewnością nie były ekonomiczne, o ekologii też wtedy nikt nie myślał. Zajezdnia w Świerklańcu zawsze kiedy przychodziły mrozy, była wielkim kłębowiskiem spalin i najhałaśliwszym miejscem w całej okolicy. Obecnie sąsiedzi zajezdni w Świerklańcu nie mogą narzekać na uciążliwości. Muszę tu zaznaczyć, że dzięki nowej generacji silników powoduje spore oszczędności w zużyciu paliwa jak i oleju, który obecnie wymieniany jest co 60 tyś km, a poprzednio robiono to co 10 tyś km. Również ze względów ekologicznych obecne pojazdy nie wytwarzają sadzy szkodliwej środowisku naturalnemu, a tym samym człowiekowi – integralnej jego części.

Czekam z utęsknieniem na otwarcie nowego dworca autobusowego „PRZYSTANEK EUROPA”. Możemy być dumni z MZKP za ekspresowe działanie. Projekt, wszystkich zachwycił. Budowla nabiera koloru i nas wszystkich cieszy. Dobrze, że są ludzie, którzy wiedzą jak należy działać w obecnych czasach. Trzeba zawsze szukać linii porozumienia i wspólnych działań dla dobra wszystkich mieszkańców. Podejmowane są działania, które przyczyniają się dla zmiany otoczenia. Dziękuję Dyrektorowi Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej -Grzegorzowi Występowi, jak również Henrykowi Szudy Szefowi MZKP oraz wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do realizacji dwóch wspomnianych projektów, bardzo strategicznych dla naszego powiatu. Te inwestycje są niezbędne dla dalszej mojej strategii regionalnej - reaktywacji linii kolejowej nr 182 - Tarnowskie Góry – Zawiercie przez Pyrzowice.

Dobrze jest pomagać oraz tworzyć coś dobrego na rzecz innych osób.

11.02.2013r. Sesja Rady Miejskiej w Zabrzu

Bardzo dobrą praktyką, jest zapraszanie Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego na obrady Rad Miejskich. Miło mi było uczestniczyć w Zabrzu w obradach, chociaż wypowiadanie się niektórych zabrzańskich radnych ma wiele do życzenia. Nie mniej tarnogórskich nie przebije nikt. Poproszono mnie, abym zrelacjonowała działania w Sejmiku Śląskim. Wszystko w telegraficznym skrócie opowiedziałam, jak również zaoferowałam szerokorozumianą współpracę. Zabrze jest mi bardzo bliskie. Mam tam wielu przyjaciół, którym w ramach możliwości podpowiadam ciekawe rozwiązania. Tu muszę stwierdzić, że zachwyca mnie polityka rozwojowa prowadzona przez Panią Prezydent Małgorzatę Mańka-Szulik. Jednak kobiety w polityce potrafią lepiej i więcej. Pamiętam nie tak dawno jak wyglądało Zabrze, a jak obecnie się rozwija. Dobrze obrana strategia.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 11 LUTEGO

11 LUTEGO obchodzimy światowy dzień chorego tylu jest chorych obok nas
którym choroba zmieniła życie zabrała radość, miłość i czas

Ból łzy i grymas na twarzy częściej jest jak to pokonać jak to chory ma
znieść dla chorych łóżko to miejsce niekiedy miesięcy czy nie jednego dnia
choroba przychodzi jest i trwa

Wiec my zdrowi podajmy im rękę pocieszmy w chorobie
a Pan Bóg o tych czynach dobrych się dowie tak urządzony jest ten świat
choruje mama, tata, znajomy przyjaciel po prostu jako człowiek nasz brat

Ten DZIEŃ CHOREGO
niech da nam zdrowym lub zdrowszym
wiele do zrozumienia bo co jest ważnie od zdrowia jak już się go nie ma

Samotność i choroba to co w naszym człowieka życiu przychodzi lub się
przydarza Wszystkim samotnym, chorym życzę WIARY w BOGA, SIŁY MIŁOŚCI

Trwajmy przy PANU czy jest nam dobrze czy źle on nas Wysłucha on tylko
Wszystko WIE

ANDRZEJ BURSZEWSKI Z WYSZYNY

"WZIEMIĘWZIĘCI"- Śląskie Oratorium

Sobotnie popołudnie spędziłam na obejrzeniu i przeżyciu przepięknego oratorium dotyczącego życia górnika, jego miłości do Boga, rodziny, pracy oraz Ziemi. Zachwycająca inscenizacja oraz wykonanie. Zarówno teksty jak i piosenki oddawały ducha śląskości. To było przepiękne wydarzenie. Gratuluję zarówno twórcom, jak i artystom. Słowa uznania dla Orkiestry Bytom oraz dla Chóru KOLEJARZ. W związku z tak wielkim wydarzeniem miałam przyjemność wręczyć w imieniu Kapituły Złotą Odznakę Zasłużony dla Województwa Śląskiego Orkiestrze Bytom oraz List Gratulacyjny dla Pana Prezesa Marka Klementowskiego za propagowanie kultury i śląskich. To jest piękne.

Dla mnie to jest wielka przyjemność rekomendować tak zacne działania, również wspólnie z Powiatowym Tarnogórskim oddziałem NSZZ „SOLIDARNOŚ”. Dziękuję związkowi „SOLIDARNOŚĆ”, że dostrzega promowanie dobrych praktyk pracy na rzecz naszego Regionu Śląskiego.

Wszystkim gratuluję!

WIĘCEJ http://wziemiewzieci.pl/oratorium

ŚLĄSKIE NAJLEPSZE!!!

"Oświecim tarnogórski" - wyrok zapadł

Wczoraj wstałam wcześnie rano, aby wstawić się na rozprawę kończącą postępowanie o drogę konieczną dla wspólnoty Styczyńskiego 9 i 11 ponieważ ustanowiono mnie ich pełnomocnikiem. Uwierzyłam w nasze polskie sądownictwo. Decyzja Niezawisłego Sądu była jednoznaczna i dobra dla pokrzywdzonych mieszkańców wspólnoty, którzy od 5 lat są dookoła ogrodzeni płotem w odległości 3 metrów, nie mając bezpośredniego wyjścia z klatki schodowej oraz bezpośredniego dojazdu. Wreszcie nastąpiło przełamanie milczenia w sprawie. Wspólnota Pokoju w orzeczeniu została obciążona wszystkimi kosztami sądowymi oraz zapłaceniem za przywrócenie drogi koniecznej, która również zahacza o wspólnotę Tysiąclecia. Półtora miesiąca musimy poczekać na wyrok oraz uzasadnienie.

Następnie Wspólnota Pokoju może się odwołać. Maja takie prawo. Uważam jednak, że niestety już jest pozamiatane.

Podobała mi się dzisiaj wypowiedź i uzasadnienie Pani Sędziny, która zwróciła uwagę na rażącą dyskryminację ludzi starszych, którzy potrzebują swobodnego dojścia do miejsca zamieszkania oraz dojazdu pogotowia czy straży pożarnej. Niestety władający miastem zgodzili się na tak beznadziejne postępowanie przedstawiciela wspólnoty Pokoju, który otrzymał zielone światło dla nieodwracalnego zniszczenia pięknego centralnego miejsca w Tarnowskich Górach, obecnie nieopodal Dworca Autobusowego PRZYSTANEK EURPA. Ja nie wiem, że urzędnicy z za biurka nie zastanowili się zezwalając oraz akceptując tego typu niszczącą chamską działalność na terenie skarbu państwa, który podobno jest dany w użytkowanie wieczyste wspólnocie Pokoju. Wiadomym jest to, że taką decyzję można cofnąć. Nie ma usprawiedliwienia na arogancje władzy, którą wybieramy, a która nie umie wypracowywać kompromisów dla dobra wszystkich. Naprawdę po raz kolejny kłaniają się dobre praktyki współżycia społecznego. Uważam, że lepiej na płaszczyźnie samorządu wypracować porozumienie- rozmawiać, aniżeli domagać się normalnego oczywistego prawa do życia w sądach oczekując na wyrok, który nie zawsze ma na uwadze dobro człowieka.

Kto nie przeżył takiej sytuacji to nie może sobie wyobrazić jak trudno normalnie funkcjonować, przy rażącej dyskryminacji i poniżania społecznego. Nigdy nie będę się zgadzać z arogancją władzy, jak i zaślepieniem prywatą, nie zważając na drugiego człowieka oraz nie szanując prawa.

Przecież rozwiązanie było bardzo proste. W momencie, kiedy tworzyły się wspólnoty – gospodarz czyli Burmistrz miasta, władający terenem, powinien zawezwać strony wszczynając postępowanie administracyjne, które w żaden sposób nikogo nie dyskryminują oraz wypracować kompromis dla dobra ogólnego.

Niestety takich działań ja nie widzę, a przecież wszyscy lokatorzy mieszkań zasilili budżet miejski przy wykupie mieszkań i stworzeniu wspólnot. Szkoda, że tak się nie stało. Obecnie trzeba będzie ponosić duże nakłady finansowe przez jakieś chore fanaberie jednej osoby, a można by tej całej niezdrowej, skłócającej wszystkich sytuacji uniknąć.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |