Cisza jak taaaaa... między sesjami

   Zrównoważenie prezentowane przez policję wsparte całkowitym milczeniem reprezentanta straży miejskiej (straż pracuje już w skróconym harmonogramie)  wpłynęło tonizująco na nerwowy momentami przebieg spotkania w zastępczej siedzibie Rady Dzielnicy Śródmieście-Centrum.

   Sprawa: fale dźwiękowe wydostające się z przybytków rozrywki w rejonie ulicy Legionów i zegara kościoła ewangelickiego oraz aktywność młodszych nastolatków (12 - 14 lat) w godzinach późnodyskotekowych.
Oprócz wymienionych przedstawicieli służb mundurowych stawili się mieszkańcy  skarżący się na uciążliwe skutki działalności nocnej lokali gastronomicznych, ksiądz z parafii ewangelicko-augsburskiej, jeden z właścicieli tychże z osobmi towarzyszącymi, trójka radnych (w tym relacjonująca właśnie AKL), przewodniczący RM i oczywiście przedstawiciele zarządu Rady dzielnicy Sródmieście-Centrum.

   Zakończenie: działalność usługowa prowadzona może być całą dobę ale równocześnie cisza nocna i prawo do wypoczynku nocnego winno zostać zachowane i sankcjonowane.

  Spisanie protokołu z dzisiejszego spotkania zajmie jakiś czas lecz lista obecności została sporządzona, a treść wypowiedzi zachowana w pamięci obecnych.

A oto link do materiału fotograficznego na temat kościoła ewangelickiego w Tarnowskich Górach umieszczonego w programie edukacji regionalnej Indianer prowadzonym przez Portal Powiatu Tarnogórskiego: http://www.tg.net.pl/indianer/promocja3.htm
.....................................................................................
Jedne imieniny minęły, inne nadchodzą, melanż imion gęstnieje przetykany imprezami kalendarzowymi. Przyjmowanie zaproszeń i bywanie wymagać będzie dla wielu person, urzędników, działaczy sporych umiejętności ekwilibrystyczo-organizacyjnej. Ja prowadzę selekcję typu pół na pół tj. z wykazu zajęć sporządzonego w jednym dniu, następnego dnia rankiem skreślam 50%. Zatrzymuję oczywiście te związane z pracą w radzie miejskiej - posiedzenia komisji i sesje. Na przykład ta sesja - porządek obrad krótki ale za to jubileuszowy:

Projekt

Porządek
L sesji Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach
w dniu 2 grudnia 2009r.
godz. 16.00

Projekt

Porządek
L sesji Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach
w dniu 2 grudnia 2009r.
godz. 16.00

1. Otwarcie obrad sesji.
2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
3. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zatwierdzenia ” Taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków dla miasta Tarnowskie Góry na okres od dnia 1 stycznia 2010r. do dnia 31 grudnia 2010r.”
4. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zmiany Regulaminu Straży Miejskiej w Tarnowskich Górach stanowiącego Załącznik do Uchwały Nr XVIII/168/2003 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 5 grudnia 2003 roku w sprawie nadania Regulaminu Straży Miejskiej w Tarnowskich Górach.
5. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2009 rok.
6. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady Miejskiej

/-/ Piotr SZCZĘSNY

PS. Interesujące, czy zainteresowani zainteresują się tym małym jubileuszem sesyjnym. Do tej pory w ratuszu ciszaaaaaa.....

Przewodniczący Rady Miejskiej

/-/ Piotr SZCZĘSNY

PS. Interesujące, czy zainteresowani zainteresują się tym małym jubileuszem sesyjnym. Do tej pory w ratuszu ciszaaaaaa.....
Urwałam się

Nie, nie mogę użyć takiego kolokwialnego sfromułowania, więc poprawka: "Zwolniłam się u Przewodniczacego RM z ostatniej części dzisiejszej sesji", aby uczestniczyć przez krótki czas, symbolicznie, w otwarciu wystawy malarstwa intuicyjnego w Galerii Barwy Śląska w Nakle. Tytuł wystawy prosty: "Kolej wczoraj i dziś"  W latach mojego dzieciństwa nie było w Tarnowskich Górach ulicy, przy której nie mieszkałaby przynajmniej jedna a bywało, że kilka rodzin kolejarskich. To kolejarze, nie górnicy stanowili lokalny trzon zawodowy - 4 lub 5 tys , o ile dobrze pamiętam. Nie była to bagatelna liczba, prawda? Święta Katarzyna Aleksandryjska to patronka kolejarzy - dużo dobrego imienniczkom Katarzyny w dniu ich imienin życzę a kolejarzom - skutecznej opieki Patronki! 

We wrześniu prezentowano w nakielskim zamku inną, jakże bliską naszemu regionowi, wystawę - "Powstania śląskie", o której pisano na przykład w http://www.wiadomosci24.pl/artykul/powstania_slaskie_na_plotnach_malarzy_nieprofesjonalnych_108531.html


      

Na obrazie przedstawiono pociąg magnetyczny, który podobno kursuje między Chebziem a Szombierkami.

 Dzisiaj nie widziałam w nakielskim zamku przedstawicieli magistratu tarnogórskiego. Przyczyna wiadoma - inna uroczystość. Szczęśliwie się jednak złożyło, że dostrzegł potrzebę uświetnienia swoją obecnością tematycznego wernisażu pan Starosta Józef Korpak- kolejarz z 15-letnim stażem

       

Na zdjęciu właściciel kolekcji, Stanisław Gerard Trefoń, Starosta Józef Korpak, znane tarnogórskie małżeństwo Musiołów.
..................................................................................
Wcześniej zaś, na sesji, mówiono między innymi o:

- pałaniu pogardą do socjalizmu i opatrzonej pogardą ósemce - jeden radny,

- dziwnie wyglądającej zawartości studni, co udokumentowane zostało próbką dwuwarstwowego płynu dostarczoną przewodniczącemu RM w butelce zwykle zawierającej wodę z Żywca - to Przewodniczący RM.

        

- wolnej i zdrowej konkurencji oraz licencjonowaniu miejskiego transportu osób; na sali sesyjnej stawiła się po raz pierwszy mniejszość czyli 3 pretendentów do fotela taksówkowego i większość - to jest chyba 15-tu (w tym jedna kobieta) zasiedziałych członków korporacji taksówkowych. Rada Miejska zajęła między nimi tzw. złoty środek i uchwaliła 4 licencje na 2010 rok (zamiast proponowanych przez Burmistrza ośmiu) -  wielu radnych, przedstawiciele burmistrza, posiadacze licencji i chętni do posiadania tychże.

       
Brak miejsc parkingowych dla taksówek w centrum miasta odczuwalny od lat jest główną bolączką taksówkarzy. Jak wskazywał w czasie sesji ich przedstawiciel, Urząd Miejski nie rozwiązał do tej pory tego problemu.

      
Babskie gadanie

Kobiety były, a jakże. Frekwencja dopisała - prawie 200 osób posadzić wygodnie i zabawić to zadanie nie byle jakiego wymiaru. Stało się! Kolejarski babski comber po raz 15-ty zakończył się sukcesem. Nikt chyba nie wyszedł przedwcześnie, udekorowano medalami "combrowiczki" z 15-letnim stażem i te debiutujące.

ALBUM FOTOGRAFICZNY zamieszczam w stanie niekompletnym. Po kliknięciu miniaturki zdjęcia zobaczyć można zdjecia. Jutro sesja, po sesji dodam kolejne zdjęcia.

Na widowni panie, na estradzie panowie. Kabaret z sąsiednich Piekar pod nazwą "Jestem" zapewnił atmosferę ... zabawową.

      

Babski Comber kolejarski 24.11.2009

Jutrzejszy dzień rówenież należał będzie do meżczyzn - sesja.

PS. Jedyną smutną na imprezie istotą był z pewnością mały skulony króliczek z pudełeczka..
Dla pań, imienniczek Katarzyny.

  
   Intensywność przedsesyjnego czasu kojarzy mi się z hormonalnym szczytem wieku re/produkcyjnego. Przydługie posiedzenie komisji przebiegło w sposób nieco pogmatwany, bo i projekty uchwał nie były proste. W środę - sesja, a jutro (jaka szkoda, że jutro ...) pierwsza moja jesienna impreza - babski comber (a może uda się jeszcze zmienić termin?). Jak pogodzić zabawowy comber/miting kobiecy (jeden z dowodów solidarności płci) z następującym po nim zgromadzeniem typu mix damsko-męski, gdzie znajdę sie w przytłoczonej mniejszości?
   Na zagęszczonych pod koniec roku spotkaniach różnego typu bywam tak często, że nie wystarcza mi czasu na pełną aktualizację mojej strony internetowej, która ostatnio uzyskała nowy wygląd. Alexandra z Barrie, moja sąsiadka blogowa, oceniła go pozytywnie. Bez pytania, po koleżeńsku. Olu, dziękuję i przy okazji z okazji imienin Katarzyny Alexandryjskiej przesyłam Ci serdeczności! 

 Dla odświeżenia wspomnień ubiegłorocznych wstawiam ALBUM FOTOGRAFICZNY powstały na bazie wydarzeń historycznego już kolejarskiego babskiego combra/u (?). Jakże łatwo było przygotować się odpowiadając strojem na hasło "Nasza Klasa". W tym roku organizatorki wybrały inny, trudniejszy, bardziej wyrazisty, wymagający wysublimowanej wyobraźni, fantazji, intensywniejszej pracy neuronów. Stroje uczestniczek to jeszcze nic! Myśli moje kręcą się w kółko na myśl o wymyślonych atrakcjach, które zapewne zmyślnie przygotowali organizatorzy, bowiem atrakcje sprzed roku jeszcze nie wyparowały mi z pamięci - ależ to było tempo!

                                            ALBUM FOTOGRAFICZNY
                      nostalgiczny otworzy się po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia:   

     

Babski comber szkolny.

 Bądźcie zdrowe,
Panie, Dziewczynki, Kobiety, Kasie i Katarzyny,
 w dniu jutrzejszym a przez następne dni honorami i atencjami
 bądźcie darzone. A nosze dziouchy w baniorskich mundurach niech się cieszą względami szczególnymi.


PS. Mojej sąsiadce blogowej, Pani Katarzynie Wiśniewskiej, przerzucam kilka malowanych w życzenia wirtualnych kamyczków tarnogórskich.
Autocharakterystyka

Kasia, lat 13, o sobie w zadaniu domowym. Czy taki fragment pamiętnika można nazwać autocharakterystyką?  Pozdrawiam Cię, Kasiu! Głowa do góry! 


29 maja 2009r.

        Niebawem koniec roku szkolnego, a ja jak zwykle jestem do tyłu z nauką . Moja słabość polega na tym ,że im więcej słońca tym mniej chce mi się uczyć . Obiecałam sobie poprawę ocen na koniec roku , ale pewnie nic z tego nie wyjdzie . Czeka mnie jeszcze wyjazd na zieloną szkołę.

1 czerwca 2009r. 
        Dziś wraz z całą grupą dotarłam do Sopotu. Zaraz poszliśmy powitać morze . Jest tu pięknie . Zachwycają mnie widoki . Szum morza skłania mnie do refleksji nad maleńkością ludzkiego istnienia .

8 czerwca 2009r.

        Już minęły dwa dni od powrotu do domu . Podczas pobytu w Trójmieście zrobiłam 1500 zdjęć . Nie ukrywam , że jestem z nich bardzo zadowolona . W końcu mogłam wykazać się swoją wrażliwością i umiejętnością postrzegania świata .

19 czerwca 2009r.
       Dziś zakończenie roku szkolnego , a ja mam problem , po raz kolejny zgubiło mnie łakomstwo . Zbyt duża ilość lodów zaokrągliła moje biodra . Przy niezbyt dużym wzroście nie wygląda to najlepiej . Muszę trochę poćwiczyć .

21 czerwca 2009r.
       To najdłuższy dzień , a za razem najkrótsza noc roku . Noc świętojańska sprawiła , że odkryłam w sobie zamiłowanie do opery . Spędziłam ja w kopalni dolomitu na plenerowym przedstawieniu opery Moniuszki Pt. „Halka” . Zrozumiałam , że kocham każdy rodzaj muzyki , nie tylko pop czy rock .

16 lipca 2009r.
       Po raz kolejny znalazłam bezdomne koty i zaopiekowałam się nimi . Mój upór i determinacja doprowadziły do znalezienia domu dla tych zwierząt . Za zgodą rodziców jeden z tych kotów został w naszym domu , mimo iż mam psa . Obserwacja i opieka nad zwierzętami sprawia mi wiele radości . Nie jest wykluczone , że moja przyszłość będzie związana z opieką nad zwierzętami .

      Gdyby ktoś mnie zapytał jaka jestem , to przytoczyłabym słowa naszej noblistki  Wisławy Szymborskiej : „Jestem kim jestem . Niepojęty przypadek jak każdy przypadek ".


      

    

Na dobre sny, na spokojną noc - zamek rycerza Wrochema na współczesną modłę.
Senior jest OK!

Kto jak kto ale każdy Polak wie, że babcia czy dziadek cenniejsi są niż złoto. A tarnogórzanie z zasobem wielu lat doświadczeń to skarb dla młodych.

Dzisiaj odbyły się obchody Dnia Seniora zorganizowane przez Koło Śródmieście PZERiI w Tarnowskich Górach. Ta ciepła atmosfera międzyludzka, słoneczna pogoda za oknami, zrozumienie między lokalną władzą a tarnogórzanami najstarszymi stażem, to miłe, niezapomniane wspomnienie. Dużo ruchu, uśmiechów, rozmów - to tak potrzebne wielu seniorom w ich codzienności, niejednokrotnie jednostajnej i trudnej.    

      

Zdjęcie - zespół "Sami Swoi" zaśpiewał swobodnie bo u siebie. 

Oto jest ALBUM FOTOGRAFICZNY! Należy kliknac na miniaturkę zdjęcia a pojawią sie inne fotografie!


21.11.2009 PZERiIMy z muzeum

 
Wczoraj - lekcja, dzisiaj - lekcja. W muzeum, nie w szkole.

 Za to należy muzealników ozłocić, uważam tak nie tylko ja. Otworzyli drzwi szesnastowiecznych pomieszczeń wiele lat temu ale teraz są one otwarte nie tylko dla zwiedzajacych ekspozycję. Obbywaja się tu bowiem lekcje muzealne dla młodzieży i dzieci. Chwała nauczycielom, którzy przyprowadzają uczniów w to dzisiejsze-niedzisiejsze miejsce.

    
   Dzisiaj i wczoraj z powagą przyjmował młodych pan Przemek Rubacha. Robi to również pan doktor Krzysztof Gwóźdź. Ale różą w tej wiązance jest pani Beata Kiszel, prawdziwa urodzona prezenterka, aktorka - rzec można by. Z lekcji na lekcję z ... roku... na rok.. coraz barwniej rozkwita jej talent "przekaźnikowy" i bujniejsza staje się uroda. 

      
   
Jacy są naprawdę współcześni muzealnicy? Ci, którzy nie zetknęli się z nimi na lekcji muzealnej, muzealnej nocą świętojańską, podczas konkursu szopek tarnogórskich, Koncertów pod Renesansowym Stropem, Czwartków muzealnych i wystaw w scenerii fantazyjnej ... niech mocno żałują i do kąta się z żalu skryją. A po wyjściu z niego swe oczy otworzą i słuchy rozłożą dążąc do światła padajacego z okien pierwszego piętra najsłynniejszej chyba tarnogórskiej kamieniczki.  

     

             Pozdrawiam Was, Młodzieży Tarnogórska, z tej strony ekranu
                        i życzę udanego wypoczynku weekendowego!

Pogoda zapowiada się na weekend świetna. Dlatego warto może wybrać się na spacer albo przejażdżkę rowerem w piękne miejsca. Proponuję skrzyżowanie ulicy Staszica z Wodociagową, gdzie znajdują się tereny wyrobisk górnictwa kruszcowego - pozostałaości odkrywek i naziemne części szybów. Jest też wspaniały fragment kamieniołomu sprzed wielu lat. Nie tak dawno, bo chyba ... 15 lat temu odbył sie w tym naturalnym amfiteatrze koncert Józefa Skrzeka. Szkoda, że nie było nastepnych, podobnych. Szkoda też, że właśnie warpie są zasypywane przez tych, którzy zamierzaja tu wybudować domy. Dlatego warto pójśc, zobaczyć, zapamiętać, utrwalić w cyferkach aparatów fotograficznych i kamer, te kilkaset lat, które zostaną bezpowrotnie usunięte z krajobrazu Tarnowskich Gór.

 Miłego spaceru!

PS. Ja też tam bedę w niedzielę.

     
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |