11-13 kwietnia KINOWY WEEKEND ATRAKCJI!

Miejskie Kino Olbrzym zaprasza w dniach 11, 12, 13 kwietnia na prawdziwy KINOWY WEEKEND ATRAKCJI! Wypełnią go hity, które musisz zobaczyć:

16:00 - najnowsza odsłona kultowej produkcji, która rozbawi wszystkich, bez względu na wiek! „MUPPETY: POZA PRAWEM” (2014) [USA] – r. J. Bobin [112 min.] – familijny/komedia, POLSKI DUBBING, wstęp: 12/15 zł

18:15 - urzekające wizualnie widowisko „300: POCZĄTEK IMPERIUM 3D/2D” (2014) [USA] – N. Murro [102 min.] – dramat/akcja, NAPISY, wstęp: 3D: 16/20 zł, 2D: 12/15 zł 11 i 12.04 film wyświetlany w formacie 3D, 13.04 - w 2D.

20:15 - oszałamiająca scenami pościgów adaptacja kultowej gry - „NEED FOR SPEED” (2014) [USA] – r. S. Waugh [130 min.] – akcja, NAPISY, wstęp: 12/15 zł

Dużym plusem takiego układu sensów jest to, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Przede mną osobiście ogromne wyzwanie, pomimo pracy i weekendu na uczelni muszę nadrobić seans "300" - tak wiem, jest to wstyd, że jeszcze nie widziałem tego filmu. ...muszę obejrzeć "300" żeby z czystym sumieniem wybrać się w ten weekend do TCK'u na kontynuację „300: POCZĄTEK IMPERIUM 3D”. Będzie to moje pierwsze spotkanie z 3D w Miejskim Kinie Olbrzym, ale liczę na jak najbardziej pozytywne wrażenia :)

...a już w następny weekend "Noe - wybrany przez Boga" oraz "Oszukana"!

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wam "Filmowego weekendu"!


WIEDŹMIN w Tarnowskich Górach!

W czwartek 13 marca o 18:00 w DKF "Olbrzym" w ramach nieformalnego cyklu "Znani Tarnogórzanie" zapraszam na „WIEDŹMINA w Tarnowskich Górach!". Będę miał zaszczyt poprowadzić spotkanie z ARTUREM GANSZYŃCEM, głównym projektantem fabuły „Wiedźmina: gry komputerowej", współtwórcą „Wiedźmina 2", projektantem gier mobilnych, w tym wielokrotnie nagradzanego "Puzzle Craft".

W trakcie spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące różnych doświadczeń Pana Ganszyńca - małych produkcji na urządzenia mobilne, większych projektów (jak np. "Wiedźmin"). Poruszymy m.in. kwestię tworzenia gier. Postaramy się również odpowiedzieć wspólnie na pytanie, w którym kierunku zmierza rynek gier komputerowych.

ARTUR GANSZYNIEC - rocznik 1977. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu scenarzysta i projektant gier. Główny projektant fabuły "Wiedźmina: gry komputerowej", współtwórca "Wiedźmina 2", projektant gier mobilnych, w tym wielokrotnie nagradzanego "Puzzle Craft" i świeżo wydanego "Another Case Solved". Autor papierowej gry fabularnej "Wolsung". Prowadzi zajęcia z projektowania gier na Politechnice Łódzkiej. Tarnogórzanin mieszkający w Warszawie.

Serdecznie zapraszam! Liczę na waszą aktywność i obecność:)

UPDATE 13.03.2014r.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć z dzisiejszego spotkania w DKF "Olbrzym" - WIEDŹMIN w Tarnowskich Górach!

Z naszej strony dziękujemy aktywnej publiczności, Panu Arturowi oraz Panu Jakubowi (Kino Olbrzym). icon_smile


Moje pieniądze w moim mieście!

„Moje pieniądze w moim mieście. Zostaw 1% podatku w Tarnowskich Górach”

Moje pieniądze w moim mieście - To "facebookowa" akcja promująca przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zainicjowana przez burmistrza Arkadiusza Czecha! Kampania potrwa jeszcze tydzień. W promowanie akcji włączyli się przedsiębiorcy, rzemieślnicy, sportowcy, nauczyciele, samorządowcy i politycy. Organizacje pożytku publicznego z naszego miast prowadzą wiele pożytecznych prac, ich działalność przynosi korzyść nam wszystkim. Wypełniając zeznanie podatkowe pamiętajcie, że każdy grosz buduje nasze miasto.

Poniżej lista organizacji pożytku publicznego w Tarnowskich Górach. Z listy najbliżej jest mi do Fundacji na rzecz "Dzieci Miasteczko Śląskie":)

Tarnowskie Góry Urząd Miasta - facebook

Lajkujcie - udostępniajcie, niech nasze pieniądze pracują dla naszego miasta!


Dzień Kobiet!

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Kobiet:) Dużo zdrowia, uśmiechu oraz spełnienia marzeń !

Wczoraj i dzisiaj w siedzibie mojej firmy rozdawaliśmy tulipany oraz częstowaliśmy Panie słodyczami!:)

Miło, że z roku na rok jest coraz więcej akcji promujących i celebrujących takie święto jak Dzień Kobiet! Urząd Miast przygotował Dzień Kobiet na tarnogórskim Rynku. Panie, które dziś zawitały na tarnogórski Rynek, miały okazję otrzymać piękne tulipany z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha i urzędników. Dodatkowo z okazji Dnia Kobiet koncertował Silesian Brass Quartet. Nie zabrakło również fotografów! Pan Sławomir Głaz oraz Pan Krzysztof Szafranek, w ramach obywatelskiej akcji „Efekt TG2” uwieczniali Panie na artystycznych zdjęciach, w okolicach rynku. Na wysokości zadania stanął też TCK! Tarnogórskie Centrum Kultury przygotowało retransmisję opery w trzech aktach Giacomo Pucciniego "Madame Butterfly".

zdjęcie: Krzysztof Szafranek

zdjęcie: Sławomir Głaz

zdjęcie: Sławomir Głaz


XI (dla mnie III) Turniej kosza !!

Już po raz trzeci, reprezentując moją firmę, mogę być jednym ze sponsorów XI edycji turnieju kosza. Powoli turniej ten, staje się dla mnie tradycją i sprawą naturalną, oczywistą. W tym roku ponownie postaram się uczestniczyć jak najczęściej, zarówno w rozgrywkach mających miejsce w Tarnogórskim Staszicu, jak i na hali MOSiR w Radzionkowie. Co roku sobie obiecuję, że dojadę do Radzionkowa i do tej pory mi się nie udało - tym razem musi być inaczej!:)

Terminarz wygląda obiecująco! Można się z nim zapoznać na stronie Turnieju lub profilu na facebooku. Pomiędzy meczami będziemy mogli obejrzeć występy artystyczne, publiczność będzie mogła wziąć udział w losowaniu wartościowych nagród!

Serdecznie zapraszam !:)


„Razem tworzymy lepszy Internet” - Dzień Bezpiecznego Internetu

„Razem tworzymy lepszy Internet”. Pod takim hasłem obchodzić będziemy 11 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI !

W tym roku koncentrujemy się na tym, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, dalekim od cyberprzemocy. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Miło mi zaprosić wszystkich Państwa - młodzież, rodziców, seniorów i wszystkich zainteresowanych tym tematem, na warsztat popularyzujący działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie , 11 lutego o godz. 18.00 w sali kinowej "Małego Olbrzyma" w Tarnogórskim Centrum Kultury. Będę miał ogromny zaszczyt poprowadzić to spotkanie, razem z Rafałem Kowalskim - moim pracownikiem. Liczę na dużą frekwencję i gorącą debatę w gronie wszystkich zebranych. Wydaje mi się, że każdy z użytkowników Internetu może podzielić się ciekawymi spostrzeżeniami na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Osobiście będę starał się przekazać głównie wiedzę praktyczną oraz moje doświadczenie w tym temacie.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować organizatorom i osobą z którymi współpracowałem przy tym projekcie - Tarnogórska Grupa Inicjatyw Prorodzinnych MobilnaMama.pl - Karolina Olejnik-Pyka oraz TCK, Kino Olbrzym - Jakub Pudełko. Fajnie, że w naszym mieście są osoby które angażują się w realizację takich projektów. Jestem zaszczycony, że mogę brać aktywny udział w tym wydarzeniu. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

UPDATE 12.02.2014r. Poniżej wrzucam kilka zdjęć z warsztatów DBI.

Dziękuję wszystkim obecnym za przybycie i dużą aktywność! icon_smile


LAN Tarnowskie Góry

W dniach 25-26 stycznia w TCK odbywa się turniej gier komputerowych LAN Tarnowskie Góry. Od 8:00 do 23:00 zawodnicy zmierzą się w takie gry jak: League Of Legends, FIFA 14, Starcraft 2 czy Counter Strike Global Offesnive. Dla graczy nagrody w postaci ipadów mini - nagroda Burmistrza Tarnowskich Gór oraz pula nagród finansowych przekraczająca 5000zł! Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Tarnogórskiego Centrum Kultury właśnie w tych dniach. Impreza jest organizowana przy ogromnej współpracy z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry oraz m.in. mojej firmy - BLU-VISION.PL. Planowałem wcześniej przygotować wpis odnośnie tego wydarzenia, jednak ostatnie dni upłynęły na przygotowaniach do turnieju. Punkt kulminacyjny miał miejsce wczoraj, podczas montażu komputerów, tworzenia sieci komputerowej oraz ogólnemu przystosowaniu Tarnogórskiego Centrum Kultury, w jeden, olbrzymi salon gier! Nad ranem wszystko było już gotowe - dosłownie kilka godzin snu i rozpoczęcie! Naiwnie podpięliśmy zwykłe myszki i klawiatury, zapominając o tym, że większość z obecnych graczy miała ze sobą gamingowe produkty z najwyżej półki (myszki, słuchawki, klawiatury) - sam z ciekawości zwiedziłem niektóre stanowiska, żeby zobaczyć na czym się teraz gra. ...bo przecież kto zna się lepiej na tym sprzęcie, niż uczestnicy turnieju!

W głównych holu TCK rozstawiono 4 rzędy komputerów, natomiast na scenie głównej - Kino Olbrzym, ustawiono kolejny rząd komputerów na którym rozgrywał się m.in. poranny turniej FIFY 2014 oraz wieczorny turniej CS GO. Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć na sali kinowej coś innego niż film - ciekawe przeżycie. Na ekranie wyświetlany był obraz gry, a głośnikach można było usłyszeć komentatora Warto zaznaczyć, że ostatni pojedynek w CS GO wygrała drużyna, w skład której wchodziła, bardzo dobrze sobie radząca ...dziewczyna:)! Jutro już ostatni dzień turnieju, finałowe rozgrywki oraz wręczenie nagród głównych. Dzień zaczyna się od turnieju Starcrafta!

Szkoda, że za moich czasów szczytem marzeń był kilkuosobowy turniej w kawiarce internetowej, na myszkach i klawiaturach z najniższej półki. Dzisiaj nie miałbym odwagi ( podobnie jak moi koledzy, z którymi odwiedziłem Lan), usiąść i zagrać obecnymi na sali graczami.:)

stream na żywo z turnieju ! Nasz profil na facebook (znajdziecie tam galerię z turnieju) Profil LAN Tarnowskie Góry


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |