PlenerFestival 16-19 sierpnia 2012

Festival muzyki, sztuki, sportu !! PlenerFestival 16-19 sierpień 2012 !! 4 DNI, 3 SCENY i ponad 30 DJi! Wystawa zbiorowa , ponad 20 artystów!

Założeniem przyświecającym organizatorom PLENER festivalu już od pierwszej edycji w 2009r. było stworzenie ciekawego przedsięwzięcia kulturalnego o charakterze niekomercyjnym, które umożliwiłoby skupienie w jednym miejscu i czasie grupy artystów zajmujących się muzyką, performerów, ludzi tworzących w ramach różnych dziedzin sztuk plastycznych, fotografików itd.

Dodatkową atrakcją będzie wielki powrót wyścigu MTB w Dolomity. Po wielu latach na nowo wraca wyścig XC, który będzie jedną ze sportowych atrakcji Plener Festivalu. Trasa wyścigu jest wymagająca i bardzo urozmaicona. Z pewnością zadowoli każdego kolarza górskiego. Wyścig będzie się składał z okrążeń, ich ilość jest uzależniona od kategorii.

Strona PlenerFestival
Lato w kinie !

Najbliższy sezon blockbusterów tegorocznych wakacji zapowiada się naprawdę obiecująco. Już od ponad miesiąca na ekranach kin możemy oglądać Avangers 3D. Film poprzedzony dwoma częściami Iron Mana, Kapitanem Ameryką, Thorem oraz Hulkiem, opowiada historię słynych postaci z uniwersum Marvela. Film oprócz świetnej obsady aktorskiej, charakteryzuje się fenomenalnymi efektami specjalnymi, niegłupim humorem i świetną oprawą dźwiękową, za którą odpowiadał Alan Silvestri - twórca m.in. soundtracku do Back to the Future. Film ogląda się naprawdę bardzo dobrze, sam planuję kolejny seans. Pomiędzy aktorami i ich postaciami czuć prawdziwą chemię i przez dwie godziny zapomina się o bożym świecie. Jest to pierwszy film w którym postać Hulka ogląda się z zainteresowaniem, a sama postać Bruce'a Bannera / Hulka jest wciągają i równie zabawna co Iron Man grany przez Roberta Downeya Juniora.

Kolejną propozycją godną uwagi jest mający swoją premierę w lipcu Prometeusz. Prometeusz to pierwszy film zrealizowany w technologii 3D przez Ridleya Scotta, jest to również jego pierwszy film science fiction od czasów "Łowca adroridów". Początkowo Prometeusz miał być prequelem Obcego, jednak reżyser postanowił zmienić zamysł i stworzyć zupełnie nową historię nawiązującą tylko do słynnej serii. Sam film zapowiada się iście interesująco, rzadko kiedy film z tak dużym budżetem otrzymuje kategorię wiekową R. Możemy dlatego spodziewać się naprawdę dobrego kina. Osobiście liczę na świetną fabułę, fenomenalną oprawę dźwiękową oraz oprawę graficzną, jak i odpowiednią dawkę adrenaliny. Film może pochwalić się świetną obsadą aktorską! Dla mnie największą przyjemnością będzie ujrzenie na wielkim ekranie Naoomi Rapace -niezapomniana Lisbeth Salander z trylogii "Millennium".

Na koniec uwieńczenie Nolanowskiej trylogii Batmana. W lipcu swoją premierę będzie miał „The Dark Knight Rises”, finał przygód Batmana. Zapowiada się naprawdę epickie widowisko! Nolan znany z swojego wstrętu do technologii 3D, postanowił nakręcić część filmu w formacie IMAX – przedsmak tego widzieliśmy już w „The Dark Knight”. W filmie zobaczymy ekipę która współpracowała przy wcześniejszych częściach filmu oraz przy realizacji widowiskowej „Incepcji”. Dzięki temu na ekranie zobaczymy większość aktorów z wcześniejszych filmów Nolana, a całości będzie ponownie towarzyszach muzyka Hansa Zimmera!

...a na co Ty czekasz tego lata?


Nietykalni - film który warto zobaczyć !

Intouchables - bo tak brzmi oryginalny tytuł, to komedia posiadająca w sobie również liczne elementy dramatu. Obraz przedstawia historię, która zdarzyła się naprawdę! Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich... nietykalnymi! Obraz ten w bardzo krótkim czasie zyskał sobie sympatię milionów widzów na całym świecie, zdobywając przy tym mnóstwo pozytywnych recenzji, deklasując tym samym konkurencję. Polska jest kolejnym krajem, po m.in. Francji, Włoszech, Niemczech czy nawet Korei Południowej, który pokochał "Nietykalnych". W premierowy weekend obraz zgromadził 68 tysięcy widzów! W Francji i Niemczech film utrzymywał się na szczycie przez 3 miesiące, stając się najbardziej kasową francuską produkcją w historii! Na tą chwilę film zajmuje 9 miejsce w rankingu FILMWEB i choć nie jest to może do końca wiarygodny ranking, to znalazł się wśród takich kultowych pozycji jak "Pulp Fiction", "Siedem", czy "Milczenie owiec". Rzadko kiedy powstaje film tak dobry, wręcz idealny jak "Nietykalni".

Na uznanie zasługuje również świetnia ścieżka dźwiękowa oraz rewelacyjna gra aktorska. Film który potrafi rozśmieszyć, wzruszyć, oderwać na chwilę od rzeczywistości, a przy tym przekazać nam przepełnioną emocjami historię, która wydarzyła się naprawdę!
Titanic 3D

Już za niespełna dwa tygodnie, z okazji setnej rocznicy, jednej z najtragiczniejszych katastrof morskich w historii, na ekrany kin powróci "Titanic". Obraz został starannie odświeżony, dostępny będzie tylko w cyfrowych kopiach oraz w wersji 3D, za którego konwersję odpowiada sam James Cameron - reżyser i pomysłodawca filmu. Titanic to epickie, ponadczasowe kino, w którego sukces nie wierzył nikt poza samym reżyserem. Obraz miał być ostatnią hollywoodzką produkcją Camerona oraz wielką klapą finansową, a ostatecznie zdobył 11 Oscarów, zrobił gwiazdy z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet, przez lata był najbardziej dochodową produkcją w historii kina, a przy tym stał się filmem, którego pokochały miliony ludzi na całym świecie. "Titanic" zarobił łącznie 1,8 mld $, obecnie piastuje drugie miejsce zaraz za „Avaterem” który zarobił 2,8 mld $, a którego reżyserem również jest James Cameron. Kto wie może ponowne wprowadzenie filmu w odświeżonej wersji 3D, spowoduje powrót na zajmowane przez lata pierwsze miejsce. Jest to możliwe, ponieważ pomimo, że praktycznie każdy z nas widział „Titanica”, to nie każdy miał okazję zobaczyć ten film tak jak powinno się go oglądać, czyli na dużym, kinowym ekranie, dodatkowo w cyfrowej jakości oraz wersji 3D, w jakiej nigdy wcześniej nie był dostępny!

Tak jak na początku filmu Rose Dawson mówi "minęły 84 lata, a ja wciąż czuję zapach świeżej farby, porcelanowa zastawa była nowiusieńka, a pościel nigdy nie używana", tak jak mogę śmiało powiedzieć, że minęło 14 lat, a ja dalej pamiętam sobotnie wyjście do kina Europa w Tarnowskich Górach razem z moimi rodzicami i młodszą siostrą. Od tamtego seansu kino odwiedziłem dziesiątki razy, a i do samego "Titanica" dosyć często wracam. Jednak kinowy seans Titanica zapamiętam na zawsze - to ponadczasowa historia pokazana w magiczny sposób, z niezapomnianymi scenami i towarzyszącym tym ujęciom emocją. Dlatego całkowicie podpisuję się pod słowami Jamesa Camerona który powiedział: "Całe pokolenie nie widziało Titanica jak należy, czyli w kinie! Z oryginalnym ładunkiem emocjonalnym i jeszcze mocniejszym obrazem, to będzie wyjątkowe doświadczenie zarówno dla fanów, jak i nowych widzów."

Z filmów 3D, jedynym obrazem który naprawdę mnie zachwycił był „Avatar”. Głębia obrazu , bliskość z panującym na ekranie otoczeniem sprawiły, że obejrzałem ten film kilka razy na dużym ekranie. James Cameron, reżyser obu filmów oraz osoba odpowiedzialna za rozwój technologii 3D to gwarancja, że „Titanic” w nowej wersji zachwyci ponownie miliony osób na całym świecie jak przed kilkunastoma laty, a sam Cameron ponownie będzie mógł wykrzyczeć słowa "Jestem królem świata!".

Polska premiera wypada w piątek 13-go, ja już nie mogę doczekać się seansu, a Ty?
Turniej kosza

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na przyszłotygodniową, IX edycję Memoriału Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika. Turniej kosza będzie trwał trzy dni, zacznie się pierwszego, a skończy trzeciego marca. Mecze rozgrywać się będą na Hali L.O. Staszic w Tarnowskich Górach oraz Hali MOSIR w Radzionkowie. Do turnieju zostało zaproszonych 10 drużyn, rozdzielonych na dwie grupy. Dla mnie to pierwszy kontakt z tego typu wydarzeniem, tym bardziej w roli jednego z partnerów Memoriału. Pomimo licznych zobowiązań postaram się aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu i obejrzeć przynajmniej kilka dobrych spotkań w Tarnowskich Górach. Terminarz turnieju wygląda naprawdę obiecująco, można się z nim zapoznać na stronie Turniej kosza - kliknij!
Podsumowanie premier kinowych stycznia !

Początek roku zaczął się wyśmienicie i liczę na to, że będą jeszcze w tym roku tak dobre miesiące jak styczeń. Miały miejcie dwie premiery których nie mogłem się doczekać i na które oczekiwałem z prawdziwym utęsknieniem. Mowa tutaj o polskim kandydacie do Oscara, filmie Agnieszki Holland "W ciemności" oraz "Dziewczynie z tatuażem" - odpowiedź Dawid'a Fincher'a na szwedzką wersję filmu na podstawie bestsellerowej książki "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

W przypadku filmu "W ciemności", obraz ten zauroczył mnie już po obejrzeniu samego zwiastuna. Zwiastun filmu Holland, jak i cały film, został zrealizowany z iście hollywoodzkim rozmachem. Wszystko ze sobą idealnie współgra, oprócz wzpruszającej historii dostajemy bardzo dobre, klimatyczne zdjęcia oraz świetnie dobranych aktorów. Na osobny wpis zasługuje gra aktorska Roberta Więckiewicza - w tym filmie zagrał swoją rolę życia! Film opowiada historię Leopolda Sochy, Polaka ze Lwowa, który przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Może nie zabrzmi to zgrabnie, ale lubię tą tematykę. Obraz ten można postawić pomiędzy takimi tytułami jak „Pianista” czy „Lista Schindlera”. Agnieszka Holland stworzyła film, który wciąga nas na ponad dwie godziny w sam środek okupacyjnego koszmaru, na tyle realnie, że zapalone latarka w filmie oślepia nas tak samo mocno, co chowających się w kanałach Żydów.

Jeżeli chodzi o "Dziewczynę z tatuażem" to starałem się specjalnie nie śledzić procesu tworzenia filmu, z racji to, iż wcześniej widziałem szwedzką wersję. Zobaczyłem tylko pierwszy zwiastun i stwierdziłem, że to co obejrzałem oraz nazwisko reżysera odpowiedzialnego za takie filmy jak "Seven" czy "The Social Network" daje gwarancję utrzymania co najmniej poziomu szwedzkiej wersji. Nie myliłem się!

"Dziewczyna z tatuażem" okazała się arcydziełem ! Film bez problemu przeskoczył poprzeczkę po bardzo dobrej pierwszej części szwedzkiej wersji trylogii "Millennium". Fincherowska wersja jest tak samo klimatyczna, zimna, brutalna oraz odważna, jak szwedzki pierwowzór. Sama otoczka jest jednak znacznie ciekawsza, a sam film zdecydowanie mroczniejszy. Mamy tutaj znacznie lepsze zdjęcia, genialną muzykę i fenomenalnie dobranych aktorów. Porównując duet Nyqvist & Rapace vs Craig & Mara, dałbym remis, aczkolwiek drugą parę znaczniej lepiej się oglądało (możliwe, że z racji na różnice w scenariuszach). Fincher stworzył kolejny, genialny film i wycisnął z niego chyba wszystko co możliwe. W filmie jest jedna scena, w której głównemu bohaterowi grozi śmierć, a w tle, jako podkład muzyczny posłużył utwór Enya - Orinoco Flow! – tylko David Fincher potrafi zrobić coś tak oryginalnego.
Pierwszy wpis

...najgorszy jest chyba właśnie ten pierwszy wpis. Pewnie będę go przeglądał, edytował i próbował skasować z tysiąc razy…

No ale cóż, nie panikujmy, zaczynajmy!

Na początku chciałbym się Wam wszystkim przedstawić… Nazywam się Robert Mrozek. Urodziłem się w Tarnowskich Górach gdzie mieszkam, zdobywam wykształcenie i pracuję. W 2006 roku ukończyłem V Liceum Profilowane na kierunku Zarządzanie Informacją. Od tamtego czasu pracowałem na stanowisku handlowca w firmie komputerowej X-KOM.PL. W 2010 roku byłem najmłodszym kandydatem do Rady Powiatu z listy Komitetu Wyborczego Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, kilkuletniej pracy i pomocy wielu osób, w 2011 roku rozpocząłem prowadzenie własnej działalności gospodarczej - sklep komputerowy BLU-VISION.PL.

Firma ta, oprócz sprzedaży sprzętu komputerowego i peryferii, świadczy szereg usług w zakresie informatyki, nowych technologii oraz serwisu sprzętu i podzespołów bazowych. Jestem studentem pedagogiki na kierunku resocjalizacja i profilaktyka społeczna oraz edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Kierunek studiów może wydawać się dziwny i w żaden sposób niezwiązany z moją ścieżką zawodową, ale uważam, że taki rozdział to dobre rozwiązanie.

Interesuję się polityką, nowymi technologiami, jedną z moich głównych pasji jest kinematografia - to właśnie ona pochłania każdą moją wolną chwilę. Uwielbiam dobre filmy, często wracam do starych, sprawdzonych tytułów …niektórzy uważają, że zbyt często :-)
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |