Zebrania Rad Dzielnic

Tegoroczne spotkania Rad Dzielnic zaplanowano na kwiecień oraz maj. Spotkania stanowią doskonałą okazję do podyskutowania z władzami swojej dzielnicy, burmistrzem i jego zastępcami, radnymi Rady Miejskiej oraz urzędnikami magistratu o najnowszych przedsięwzięciach realizowanych w Tarnowskich Górach, planach remontowo – inwestycyjnych gminy oraz problemach poszczególnych dzielnic.

Terminy spotkań:

 • Opatowice - 1 kwietnia 2016 r., godz. 17:00 – Świetlica Miejska Nr 3, ul. Pastuszki 9
 • Sowice - 5 kwietnia 2016 r., godz. 17:00 – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1, ul. Słowackiego 34
 • Śródmieście – Centrum - 12 kwietnia 2016 r., godz. 17:00 – Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. J. III Sobieskiego 5
 • Strzybnica - 15 kwietnia 2016 r., godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Armii Krajowej 1
 • Osada Jana - 19 kwietnia 2016 r., godz. 17:00 – siedziba Rady Dzielnicy, ul. Słoneczników 41
 • Pniowiec - 28 kwietnia 2016 r., godz. 17.00 – Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Jagodowa 27
 • Stare Tarnowice - 5 maja 2016 r., godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 15, ul. Litewska 6
 • Rybna - 10 maja 2016 r., godz. 17:00 – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4, ul. Powstańców Warszawskich 42
 • Lasowice - 12 maja 2016 r., godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Leśna 23
 • Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne - 17 maja 2016 r., godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Korola 38a
 • Repty Śląskie - 20 maja 2016 r., godz. 17:00 – Świetlica Miejska Nr 1, ul. Wincentego Witosa 61XIII (dla mnie piąty) Turniej Kosza !!

To już dziś! Zmagania zawodników będziemy mogli obejrzeć na nowej Hali sportowej w Tarnowskich Górach oraz w Radzionkowie! :)

Wydarzenie odbywa się pod patronatem:

 • Burmistrza miasta Tarnowskie Góry - Arkadiusza Czecha
 • Burmistrza miasta Radzionków - Gabriela Tobora
 • Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach - Klaudiusza Siwica
 • Z terminarzem wydarzenia można się zapoznać na stronie Turnieju lub profilu na facebooku. Pomiędzy meczami będziemy mogli obejrzeć występy artystyczne oraz zgarnąć nagrody dla publiczności. Moja firma ufundowała nagrodę główną, która rozlosowana będzie po meczu finałowym w sobotę - do zgarnięcia markowy tablety 10" !

  goryl1


  Wernisaż wystawy Macieja Goryla

  Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy zdjęć autorstwa Macieja Goryla. Prace zaprezentowane zostaną już w najbliższą niedzielę, w Pałacu w Rybnej - początek o 16:00. Wystawa będzie miała akcenty tarnogórskie, ale również przeniesie nas w świat marzeń i niezwykłych doznań.

  Wernisaż poprzedzony będzie kameralnym koncertem duetu polsko-rosyjskiego:

  • Anna Jadach - fortepian
  • Viktor Kuznetsov Jr - skrzypce

  Wstęp na koncert i wernisaż jest darmowy.

  Znam Maćka może nie od dziecka, ale spokojnie od 15 lat i jestem naprawdę dumny, że w gronie moich znajomych, znalazła się osoba, która swoją pasją oraz pozytywną energią potrafi zarażać innych! Dzisiaj towarzyszyłem Maćkowi w przygotowaniach do wernisażu, fajnie zobaczyć takie wydarzenie "od kuchni". Na koniec mała anegdota...Wracam z Maćkiem samochodem i w pewnym momencie Maciek zatrzymuje samochód i mówi "patrz jaki księżyc, szkoda, że nie zabrałem aparatu". Ten facet wszędzie szuka dobrych kadrów! :)

  goryl1


  Gminny Program Rewitalizacji na lata 2015 – 2022

  Śródmieście-Centrum, Stare Tarnowice, Strzybnica, Sowice to dzielnice w obrębie których wytyczone zostały wstępnie obszary wymagające interwencji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2015 – 2022. Opracowaniem gminnego dokumentu zajmuje się wyłoniona w przetargu firma Eu-Consult. To dopiero wstępny etap prac nad programem, w kolejnym mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje projektów, które mogłyby zostać zrealizowane na obszarach zdegradowanych. Wczorajsze warsztaty mające na celu wskazanie problematycznych miejsc w naszym mieście zostały zorganizowane wczoraj i cieszyły się dużą aktywnością obecnych na sali mieszkańców. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy, następnie każda z grup zajmowała się jedną ze wskazanych dzielnic. Wspólnie wskazaliśmy problemy oraz atuty danej dzielnicy, odnosząc się do konkretnych miejsc i ulic. Poniżej kilka zdjęć z naszych warsztatów ;)

  Zdjęcia zapożyczone m.in. od Strefa STA.
  TARNOGÓRSKIE DNI KULTURY PODRÓŻNICZEJ – II EDYCJA

  Zapraszam Państwa do TCK na II już edycję Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej. Jest to pięciodniowe wydarzenie (16-20 lutego 2016 roku) którego celem jest popularyzacja kultury i tradycji innych krajów oraz różnych form i metod podróżowania. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 450 uczestników!

  Plan wydarzenia:

  • I dzień - Tomasz Michniewicz - zaprezentuje dwie historie ze swojej najnowszej książki „Świat równoległy” konfrontującej nasze wyobrażenia o otaczającym świecie z rzeczywistością. Podczas swojej prelekcji opowie o fundamentalizmie w Pakistanie oraz więzieniu w San Quentin i prawdziwym obliczu najgroźniejszych gangów. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu będzie można obejrzeć również film „Nasze jutro”.
  • II dzień - Agnieszka Błaszczyk i Paweł Brzenczek – autorzy dokumentu „Way to Bangladesh”, którzy przedstawią anegdoty z podróży i opowiedzą o kulisach powstawania filmu. Tego wieczoru będzie można również obejrzeć film „Way to Bangladesh”.
  • III dzień - Dominik Wójcik - zajmujący się zwiedzaniem trudno dostępnych i opuszczonych miejsc, np. fabryk, bloków mieszkalnych czy przemysłowych hal. Po prezentacji tej jeszcze mało znanej formy turystyki będzie można zobaczyć dokument „Kon Tiki” opowiadający o wyprawie skandynawskiego badacza Thora Hayerdahla przez Ocean Spokojny.
  • IV dzień - Iwona i Maciej Jarolimowie - opowiedzą o swojej podróży do Bhutanu – zapomnianego królestwa leżącego u stóp Himalajów, gdzie wedle badań żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. Będzie można także zobaczyć ich autorski film, a także uczestniczyć w projekcji filmu „Zaginiony” opowiadającego o wyprawie George’a Mallory’ego na Mount Everest.
  • V dzień - Katarzyna Dąbkowska-Kułacz zaprezentuje swój autorski film „Między światami” a także opowie o życiu współczesnym Eskimosów. Na zakończenie zostanie wyświetlony też film „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona”.
  • Imprezy towarzyszące wydarzeniu:

  • Zimowe warsztaty dla dzieci „Mali podróżnicy w wyprawie dookoła świata”, podczas których najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zajęciach plastycznych, spotkaniach filmowych i warsztatach baśniowego teatrzyku Kamishibai.
  • SLAJDOWISKO TG - uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie opowiedzieć o swoje podróży w jak najbardziej atrakcyjny i ciekawy sposób. Czekają wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym powerbanki i myszki dla graczy ufundowane przez moją firmę ;)  Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

  9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI! Podobnie jak miało to miejsce w latach wcześniejszych, tak i również w tym roku zapraszam Państwa do DKF "Olbrzym" na DBI - "Lepszy internet zależy od Ciebie!" w najbliższy czwartek, 11.02 o 18:00. Spotkanie przyrzeczone jest dla nauczycieli oraz rodziców, ale tak naprawdę liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych osób oraz tych, którzy mają pytania, wątpliwości lub chcą się podzielić swoją wiedzą oraz doświadczeniem.


  Podobnie jak rok temu, liczę na dużą frekwencję i gorącą debatę w gronie wszystkich zebranych. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!


  Poczuj Moc w Miejskim Kinie!

  Dawno, dawno temu...
  ...niekoniecznie w odległej galaktyce!
  ...zobaczyłem Gwiezdne Wojny, zakochałem się ...i kocham te filmy do dziś!

  W ten weekend możecie poczuć "Przebudzenie Mocy" w Miejskim Kinie Olbrzym! Po prawie 40 latach od premiery Nowej Nadziei ( Epizod IV - 1977 r.) mamy okazję poznać dalsze losy naszych gwiezdnych przyjaciół - Hana Solo, Księżniczki Lei oraz Luke'a Skywalkera. W ich role wciela się oryginalna obsada! ...dzięki czemu znowu możemy zobaczyć Harrisona Forda (swoją drogą jest to mój ulubiony aktor) razem z Chewbaccą za sterami kultowego Sokoła Millennium! Nie będę się tutaj rozpisywał i recenzował filmu ...ja kupuję go w stu procentach! Dla mnie to powrót do korzeni, niesamowita przygoda oraz wspaniałe emocje, które przywołują wspomnienia starej trylogii ...już teraz "Przebudzenie Mocy" nazywam filmem kultowym!

  Zawsze w luźnych rozmowach o kinie, staram się przekonywać nieprzekonanych do obejrzenia Gwiezdnych Wojen - chyba jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś obejrzał i później żałował :) ...może i tym wpisem kogoś przekonam!? ...argumentów "za" jednak nie będę wypisywał, ponieważ z krótkiego wpisu o filmie, zrobiłby się naprawdę długi post! ;)


  Poniżej zachęcam do obejżenia kulisów produkcji "Przebudzenia Mocy". Według mnie materiał ten jest recenzją samą w sobie, ponieważ pokazuje ludzi, którzy naprawdę kochają Gwiezdną Sagę i praca nad filmem to dla nich ogromny zaszczyt i niesamowita przyjemność. Reżyserem filmu jest J.J. Abrams, który jak sam przyznaje, wychował się na Gwiezdnych Wojnach, a teraz ma możliwość nakręcenia długo wyczekiwanej kontynuacji!
  MIEJSKIE KINO OLBRZYM: PRZEBUDZENIE MOCY
  29 stycznia:
  16.30 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 3D (2015), DUBBING, wstęp 16/20 zł
  19.30 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 2D (2015), NAPISY, wstęp 12/15 zł zł
  31 stycznia:
  16.00 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 3D (2015), DUBBING, wstęp 16/20 zł
  19.00 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 2D (2015), NAPISY, wstęp 12/15 zł  Dla mnie najpiękniejsze jest to, że Gwiezdna Saga na nowo odżyła w sercach starych, wiernych fanów oraz fakt, iż filmy te pokocha zupełnie nowe pokolenie widzów. Disney do 2019 roku planuje wypuszczać jednej film rocznie! Już w tym roku (15 grudnia 2016 roku) zadebiutuje na dużym ekranie Rogue One: A Star Wars Story (samodzielny film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen), natomiast Star Wars: Epizod VIII ma zaplanowaną premierę w Polsce na 14 grudnia 2017 roku!

  Niech moc będzie z wami! Udanego seansu!  strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |