Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI! Podobnie jak miało to miejsce w latach wcześniejszych, tak i również w tym roku zapraszam Państwa do DKF "Olbrzym" na DBI - "Lepszy internet zależy od Ciebie!" w najbliższy czwartek, 11.02 o 18:00. Spotkanie przyrzeczone jest dla nauczycieli oraz rodziców, ale tak naprawdę liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych osób oraz tych, którzy mają pytania, wątpliwości lub chcą się podzielić swoją wiedzą oraz doświadczeniem.


Podobnie jak rok temu, liczę na dużą frekwencję i gorącą debatę w gronie wszystkich zebranych. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!


Poczuj Moc w Miejskim Kinie!

Dawno, dawno temu...
...niekoniecznie w odległej galaktyce!
...zobaczyłem Gwiezdne Wojny, zakochałem się ...i kocham te filmy do dziś!

W ten weekend możecie poczuć "Przebudzenie Mocy" w Miejskim Kinie Olbrzym! Po prawie 40 latach od premiery Nowej Nadziei ( Epizod IV - 1977 r.) mamy okazję poznać dalsze losy naszych gwiezdnych przyjaciół - Hana Solo, Księżniczki Lei oraz Luke'a Skywalkera. W ich role wciela się oryginalna obsada! ...dzięki czemu znowu możemy zobaczyć Harrisona Forda (swoją drogą jest to mój ulubiony aktor) razem z Chewbaccą za sterami kultowego Sokoła Millennium! Nie będę się tutaj rozpisywał i recenzował filmu ...ja kupuję go w stu procentach! Dla mnie to powrót do korzeni, niesamowita przygoda oraz wspaniałe emocje, które przywołują wspomnienia starej trylogii ...już teraz "Przebudzenie Mocy" nazywam filmem kultowym!

Zawsze w luźnych rozmowach o kinie, staram się przekonywać nieprzekonanych do obejrzenia Gwiezdnych Wojen - chyba jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś obejrzał i później żałował :) ...może i tym wpisem kogoś przekonam!? ...argumentów "za" jednak nie będę wypisywał, ponieważ z krótkiego wpisu o filmie, zrobiłby się naprawdę długi post! ;)


Poniżej zachęcam do obejżenia kulisów produkcji "Przebudzenia Mocy". Według mnie materiał ten jest recenzją samą w sobie, ponieważ pokazuje ludzi, którzy naprawdę kochają Gwiezdną Sagę i praca nad filmem to dla nich ogromny zaszczyt i niesamowita przyjemność. Reżyserem filmu jest J.J. Abrams, który jak sam przyznaje, wychował się na Gwiezdnych Wojnach, a teraz ma możliwość nakręcenia długo wyczekiwanej kontynuacji!
MIEJSKIE KINO OLBRZYM: PRZEBUDZENIE MOCY
29 stycznia:
16.30 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 3D (2015), DUBBING, wstęp 16/20 zł
19.30 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 2D (2015), NAPISY, wstęp 12/15 zł zł
31 stycznia:
16.00 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 3D (2015), DUBBING, wstęp 16/20 zł
19.00 "GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY" 2D (2015), NAPISY, wstęp 12/15 złDla mnie najpiękniejsze jest to, że Gwiezdna Saga na nowo odżyła w sercach starych, wiernych fanów oraz fakt, iż filmy te pokocha zupełnie nowe pokolenie widzów. Disney do 2019 roku planuje wypuszczać jednej film rocznie! Już w tym roku (15 grudnia 2016 roku) zadebiutuje na dużym ekranie Rogue One: A Star Wars Story (samodzielny film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen), natomiast Star Wars: Epizod VIII ma zaplanowaną premierę w Polsce na 14 grudnia 2017 roku!

Niech moc będzie z wami! Udanego seansu!"AKCJA ZIMA"

Do ferii zimowych mamy jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto zapoznać się propozycjami zajęć przygotowanych dla dzieci, które podczas ferii zostaną w domach.

Już od jutra, ( środa 27.01.2016 r.) od godziny 8.00 rozpoczynają się zapisy na Sportowe Półkolonie w naszej Hali Sportowej. Uczestnikami zająć mogą być dzieci urodzone w latach od 2000 do 2009 włącznie. Półkolonie podzielone są na dwa turnusy (15.02 do 19.02 oraz 22.02 do 26.02). W programie znajdą Państwo m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej, basen, lodowisko, piłkę nożną, jak i liczne gry oraz zabawy integracyjne. Organizator w czasie zajęć zapewnia posiłek oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka na półkolonie znajdą Państwo pod adresem: TUTAJ lub TUTAJ. Zadanie jest współfinansowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

W TCK dzieci (od 6 do 12 lat) mogą skorzystać z zaproszenia i odbyć niesamowitą podróż dookoła świata z Tarnogórskim Centrum Kultury. Przez pięć dni (od 15 do 19 lutego w godz. 9.00-14.00) organizowane będą zajęcia plastyczne, spotkania filmowe oraz bajkowe warsztaty teatrzyku Kamishibai. wszystko to w ramach drugiej edycji Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej.

Bilety będą do nabycia w kasie TCK oraz na stronie internetowej w cenie: - 60 zł (karnet pięciodniowy) – dostępny w systemie w zakładce „Imprezy w TCK” pod nazwą „KARNET MALI PODRÓŻNICY W WYPRAWIE DOOKOŁA ŚWIATA” pod datą 19 lutego - 15 zł (bilet na 1 dzień) – dostępne w systemie w zakładce „Imprezy w TCK” pod nazwą „MALI PODRÓŻNICY W WYPRAWIE DOOKOŁA ŚWIATA” pod datą dotyczącą poszczególnych dni wydarzenia (15-19 lutego).

Tarnogórskie Centrum Kultury prowadzi również zapisy na "AKCJĘ ZIMA". Zapisy rozpoczynają się 1 lutego bezpośrednio w filii w której dziecko będzie brać udział w zajęciach. „Akcja Zima” w czterech filiach TCK odbędzie się w drugim tygodniu ferii (od 22 do 26 lutego).

"AKCJA ZIMA" jest również obecna w naszych szkołach podstawowych, jak i gimnazjach (tylko gimnazjum nr 3 nie bierze udziału w akcji). Szkoły dzięki otrzymanej dotacji organizują zajęcia we własnym zakresie, według planu wypracowanego przez szkolnych pedagogów. Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 prowadzą akcję przez całe dwa tygodnie, pozostałe w pierwszym tygodniu ferii.
Mobilność miejska i transport - konsultacje

Chciałbym przypomnieć i zaprosić Państwa ponownie do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu strategicznego pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Tarnowskie Góry na lata 2015-2022”, które odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w sali sesyjnej Ratusza.


Konkurs ofert - „Wydarzenia kulturalne w roku 2016”

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Wydarzenia kulturalne w roku 2016”. Celem konkursu ofert jest wyłonienie podmiotu/podmiotów na wspieranie realizacji zadań publicznych Gminy Tarnowskie Góry w roku 2016 z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Jako członek Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego i z-ca Przewodniczącego Komisji Konkursowej zachęcam wszystkie uprawnione podmioty oraz organizacje pozarządowe do uczestnictwa w konkursie. Na realizację zadań w roku 2016 przeznaczono kwotę: 130.000 zł. Zadanie realizowane jest w okresie od 01.01.2016r. do 31.12.2016r. Dotowane mogą być zadania realizowane na terenie lub poza terenem Gminy Tarnowskie Góry na rzecz mieszkańców miasta i promowania kultury Tarnowskich Gór. Termin składania ofert mija 29.01.2016 o godzinie 15.00.

Więcej informacji znajdą Państwo - TUTAJ.


Konsultacje w sprawie określenia kryteriów naboru na wolne miejsca do szkół

Od dzisiaj aż do 20.01.2016 r. trwają konsultacje z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w sprawie określenia kryteriów naboru na wolne miejsca do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, ich wartości punktowej oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania kryteriów.

Konsultacje przeprowadza się poprzez:

-zamieszczenie projektu uchwały na okres 7 dni kalendarzowych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Tarnowskie Góry,

- udostępnienie projektu uchwały w wersji papierowej w siedzibie Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, ul. Sienkiewicza 2 pok. Nr 74.

Najwyżej punktowanym kryterium jest oświadczenie przez rodziców lub prawnych opiekunów, iż w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo ucznia. Wysoką punktuje również miejsce pracy rodziców/prawnych opiekunów (miejsce pracy znajduje się w obwodzie szkoły). Niepełnosprawność rodziców, opiekunów prawnych, rodzeństwa, jak i samego ucznia również stanowią kryterium wpływające na decyzję w sprawie naboru.

Odsyłam zainteresowanych do projektu uchwały oraz zarządzenia w sprawie konsultacji - TUTAJ.


Wytyczamy obszary rewitalizacji - ankieta!

Powstaje kolejny dokument strategiczny dla naszego miasta. Tym razem jest to „Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Tarnowskie Góry na lata 2015-2022”. Do końca stycznia zapraszam Państwa do wypełnienia ankiety, która będzie podstawą do wytyczenia obszarów zdegradowanych, wymagających interwencji w ramach działań rewitalizacyjnych.

Ankieta dostępna jest pod adresem LINK. Wypełniać można ją do 26 stycznia br. Za pomocą ankiety macie Państwo możliwość dokonania oceny Tarnowskich Gór jako miejsca zamieszkania oraz określenia najważniejszych problemów (społecznych, gospodarczych, przestrzennych), z którymi miasto powinno się zmierzyć i wziąć pod uwagę planując działania rewitalizacyjne. Państwa opinie będą dla nas nieocenionym źródłem informacji.

Rewitalizacja to, zgodnie z definicją, kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez działania całościowe czyli powiązane wzajemnie przedsięwzięcia obejmujące kwestie społeczne oraz gospodarcze lub przestrzenno-funkcjonalne lub techniczne lub środowiskowe, integrujące interwencję na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki, skoncentrowane terytorialnie i prowadzone w sposób zaplanowany. Więcej na temat programu rewitalizacji znajdą Państwo TUTAJ.
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |