ORSZAK TRZECH KRÓLI !

Chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na trzeci już Orszak Trech Króli w Tarnowskich Górach. Początek trasy już jutro o godz. 12:15 - plac przed kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła. Trasa będzie miała swój finał na tarnogórskim Rynku:) Orszak przejdzie ulicami: Gliwicką, Kś. Michała Lewka, Opolską, Sobieskiego, Piłsudskiego oraz Krakowską.

Poniżej zamieszczam trasę trzeciej edycji Orszaku Trech Króli. Pamiętajcie żeby się ciepło ubrać!

Dodatkowo 6 stycznia w Tarnogórskim Centrum Kultury, o godz. 18.00 - specjalny Koncert chóru gospel „Przebudzenie”.Chór powstał ponad trzy lata temu i błyskawicznie skradł serca wielu słuchaczy. Podczas koncertu w TCK usłyszymy zarówno utwory religijne, gospel, jak również przeboje Grażyny Łobaszewskiej, Whitney Houston czy Michaela Jacksona. Bilety: 16/20 zł. Dla emerytów i rencistów - bilety po 10 złotych!!!


TARNOGÓRSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015

Zapraszam przed Ratusz w najbliższy weekend poprzedzający Święta – przez trzy dni, od piątku do niedzieli, będzie można znaleźć na miejscu klimat i zapachy świąt, dzieci oczywiście także znajdą coś dla siebie. Tradycyjnie już na płycie Rynku stanie darmowa karuzela, w większym niż przed rokiem namiocie swoje wyroby sprzedawać będą tarnogórscy – i nie tylko – rzemieślnicy, rękodzielnicy i restauratorzy.

Program jest naprawdę dobry!

PIATEK, 18.12 Tarnogórzanie Śpiewają Kolędy 2015 (schody przed Ratuszem)

15.00 – Urzędasy – chór pracowników Urzędu Miejskiego
15.30 – Dzieci ze Świetlicy Anioła Stróża, przy parafii MB Królowej Pokoju
16.00 – Dzieci z Tarnogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
16.30 – Pracownicy Starostwa Tarnogórskiego
17.00 – Zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.30 – ZHP - ceremonia przekazania władzom miasta Światełka Betlejemskiego
18.00 – 300 chórzystów – reprezentacja tarnogórskich chórów
18.30 – Zespół Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (z pochodniami)

SOBOTA, 19.12

Laponia TG - Godz. 10.00-17.00

W programie m in.
- Mikołaj wraz z zagrodą (psy Husky), Pracownia Pani Zimy (malowanie buziek), warsztaty świąteczne, gry, konkursy i zabawy, warsztaty z robotyki Lego, Świąteczna Zumba, zaprzęg parokonny, świąteczna foto-budka, świąteczna parada rowerowa oraz - Krzysztof Drabik - półfinalista i zwycięzca nagrody publiczności w programie Mam Talent, trzykrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, Chin i Dalekiego Wschodu oraz Wicemistrz Pucharu Świata w sztuce barmańskiej znanej jako flair, iluzjonista Alkadias oraz Teatr Żywiołów Versus - warsztaty kuglarskie dla najmłodszych oraz specjalny pokaz tańca i ognia.

16.30 – Chór Allegro
17.00- Chór Fresco
17.30 - Chór Słowiczek
18.00 - Chór Harmonia
18.30 - Chór Kolejarz
19.00 - Tarnogórska Grupa Wokalna

NIEDZIELA, 20.12

15.00 - świąteczna zumba – Fit Your Life
16.00 - Miejska Orkiestra Dęta
17.00 - ReFonika
18.00 - Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach
18.30 - Zespół Wokalny Bel Canto z Bobrownik Śląskich
19.30 - Silesian Brass Quartet

DODATKOWE ATRAKCJE PRZEZ TRZY DNI:
- darmowa karuzela,
- stoiska ze świątecznymi smakołykami, rękodziełem,
- warsztaty zdobnicze i plastyczne dla małych i dużych,
- rzeźbienie na żywo,
- foodtrucki,
- ozdoby świąteczne.
Strategia organizacji ruchu - czas na konsultacje

W Urzędzie Miejskim trwają prace nad strategią organizacji ruchu w centrum Tarnowskich Gór do 2030 roku (strategia organizacji ruchu dla ścisłego śródmieścia w obszarze ograniczonym ulicami: Legionów, Bytomska, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Opolska, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego). W najbliższą środę - 4 listopada w Sali Sesyjnej Ratusza o godzinie 16.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców miasta, podczas którego zostaną zaprezentowane założenia i możliwe rozwiązania w zakresie strategii organizacji ruchu. Do 5 listopada potrwają badania ankietowe, w których tarnogórzanie wypowiedzą się na temat założeń rozwoju komunikacji w mieście.

Celem zaproponowanych przez Urząd działań jest poprawa jakości życia i dostępności do ścisłego centrum dla wszystkich użytkowników miasta, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie lepszych warunków do rewitalizacji przestrzeni publicznej w centrum miasta wraz z poprawą jej użyteczności.

Spotkanie konsultacyjne zostanie poprzedzone badaniem ankietowym, które odbędzie się w dniach od 28.10.2015 do 04.11.2015 Ankiety są dostępne w Biurze Obsługi Interesanta w budynku Urzędu Miasta przy ul. Sienkiewicza 2, w Punkcie Informacji o Mieście na piętrze Ratusza oraz na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Tutaj odsyłam do kwestionariuszy oraz schematów proponowanych rozwiązań.


Konkurs MTBS

Do 26 października można zgłaszać w MTBS-ie swoje projekty graficzne elewacji inspirowane zabytkowym charakterem naszego miasta. Projekty mają odnosić się do budynku przy ul. Bytomskiej 3A-3B w Tarnowskich Górach. Jest o co walczyć: nagrodą będzie 5000 złotych i realizacja projektu!

więcej informacji na stronie: MTBS i Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.


Organizacja ruchu w centrum – powiedz co myślisz!

Zachęcam Państwa do wypełnienia ankiety dotyczącej organizacji ruchu drogowego w centrum naszego miasta. Czy należy ograniczyć parkowanie w centrum miasta? Jakie elementy organizacji ruchu wprowadzić w obrębie starówki? Jak zagospodarować przestrzeń w centrum Tarnowskich Gór, aby poprawić jakość życia wszystkich mieszkańców? Ankieta to wstęp do publicznych konsultacji w związku z przygotowywaniem na zlecenie Urzędu Miejskiego dokumentu pn. „Strategia organizacji ruchu drogowego w centrum Tarnowskich Gór”.

Celem ankiety jest zaplanowanie działań prowadzących do zwiększenia atrakcyjności ścisłego centrum miasta oraz stworzenia warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jako ścisłe centrum miasta (w ankiecie) należy rozumieć rejon ograniczony następującymi ulicami w Tarnowskich Górach (bez tych ulic): Legionów, Bytomska, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Opolska, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego.

Załączoną ankietę należy wydrukować, wypełnić i złożyć do dnia 15 października br. w Punkcie Informacji o Mieście - Rynek 4 lub w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach - ul. Piastowska 8. Jeżeli nie macie Państwo możliwości wydrukowania ankiety w domu można ją otrzymać w wyżej wymienionych miejscach.

Ankietę można pobrać klikając tutaj.


Konkurs ekologiczny z dłuższym terminem!

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem ekologicznym „pt. Woda oczami wyobraźni” oraz prośbami dotyczącymi przedłużenia terminu oddawania prac Urząd Miasta poinformował, iż prace konkursowe można oddawać do piątku 2 października br. Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć bezpośrednio do Organizatora Konkursu (do godziny 15.00), na adres: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry, z dopiskiem na kopercie: Konkurs JRP - „Woda oczami wyobraźni”.

Uczestnicy przygotowują prace w następujących kategoriach:
- klasy I-III przygotowują prace plastyczne na temat „Jak wygląda woda”. Technika malowania/rysowania prac jest dowolna,
- klasy IV-VI – przygotowują krótką formę komiksową na temat „Obieg wody w przyrodzie”. Technika wykonania prac jest dowolna,
- konkurs fotograficzny w kategorii wiekowej mix – dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej – własnoręcznie wykonane zdjęcie „Woda w Twoim otoczeniu”.

Po więcej informacji odsyłam do regulaminu konkursu.

Dla zwycięzców za zajęcie I, II i III przewidziane są naprawdę fajne i wartościowe nagrody...warto zachęcić swoje dzieci do udziału! :)


Rada Społeczna TOTU i Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego

W dniu 08-09-2015r. razem z radnym Feliksem Kowalskim braliśmy udział w posiedzeniu Rady Społecznej Tarnogórskiego Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej - gdzie jesteśmy przedstawicielami Rady Miejskiej. Poza wcześniej przedstawionym porządkiem posiedzenia i sprawami bieżącymi, Pan Piotr Sobczak (Dyrektor Tarnogórskiego Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej SP ZOZ) oprowadził nas po siedzibie ośrodka. Przedstawił nam szeroki zakres pomocy świadczonej przez ośrodek, w tym programy zdrowotne, działające przy ośrodku poradnie terapeutyczne oraz zasady funkcjonowania świetlicy socjoterapeutycznej, która jest miejscem dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 roku życia.

Jeżeli chodzi o programy zdrowotne to zwróciłem uwagę na dwa - program FreD goes net oraz peogram CANDIS.

Pierwszy program jest projektem wczesnej interwencji wobec młodzieży w wieku 14-21 lat. Jego adresatami są osoby, które przyłapano na zażywaniu narkotyków lub piciu alkoholu, ale których sposób i częstotliwość używania substancji psychoaktywnych nie wskazuje jeszcze na występowanie uzależnienia. Program FreD ma charakter grupowy, co oznacza, że zajęcia odbywają się w niewielkich, liczących od 5 do 12 osób grupach. Obejmuje 8 godzin podzielonych na dwa lub trzy spotkania, prowadzone metodami interaktywnymi. Uczestnictwo w nim poprzedzone jest indywidualną rozmową wstępną, która służy przede wszystkim zapoznaniu się z zasadami i założeniami programu oraz podjęciu decyzji o udziale w spotkaniach.

Drugi program to program terapeutyczny, który opracowano z myślą o osobach, które chcą ograniczyć lub zrezygnować z używania konopi albo rozważyć taką możliwość. Program obejmuje zwykle około 10 sesji, realizowanych w ciągu 2-3 miesięcy. Spotkania mają charakter indywidualnych rozmów z terapeutą. W czasie ich trwania pracuje się nad wątpliwościami, jakie mogą towarzyszyć osobie, która chce wprowadzić zmiany w dotychczasowym używaniu konopi lub w ogóle z nich zrezygnować.

Pod koniec września, a dokładniej wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie III kadencji Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wspólnie z radną Elą Pyką reprezentujemy Radę Miejską. Pierwsze spotkanie miało charakter spotkania organizacyjnego, gdzie dokonaliśmy wyboru Przewodniczącego, Zastępcy Przewodniczącego oraz Sekretarza ...i tak Przewodniczącą została Pani Ilona Koptyńska, Zastępcą radna Ela Pyka ...a moja skromna osoba będzie miała zaszczyt pełnić funkcję Sekretarza :) W porządku obrad znalazły się m.in. punkty dotyczące omówienia projektu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2016 oraz omówienie trybu ogłaszania konkursów wraz regulaminem Komisji Konkursowej oraz zasady rozliczania dotacji.


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |