HALA SPORTOWA W TARNOWSKICH GÓRACH! – FILM

Zachęcam do zapoznania się z filmem prezentującym wnętrze nowej Hali sportowej powstających w Tarnowskich Górach. Wygląda to fenomenalnie, na szczególną uwagę zasługuje ścianka wspinaczkowa. Obiekt obecnie jest sprzątany, czyszczony i przygotowywany do odbiorów. Otwarcie wartej blisko 14 mln zł inwestycji zaplanowano na połowę lutego.
Święta z TV

Jak już pewnie większość z was się przekonała, kino to jedna z moich pasji, którą kocham i pielęgnuję:)

Na wstępie wszystkich odsyłam do mojego wpisu z bloga z przed 2 lat, gdzie zaprezentowałem listę 22 najlepszych filmów na święta, z uzasadnieniem większości z nich :) LINK

Z racji na zbliżający się okres świąteczny ...który przede wszystkim powinien obfitować w rodzinne spotkania przy świątecznym stole, warto zauważyć, iż to właśnie świąteczne filmy, a co za tym idzie, telewizyjny repertuar, będzie stanowił element świątecznej rozrywki i odpoczynku z pilotem w ręku. Z tej okazji postanowiłem dla Państwa przejrzeć świąteczny program telewizyjny i wybrać pozycje zasługujące na miano tych ciekawych, świątecznych!

Starałem się wybrać kino głównie familijne, sprawdzone od lat, tj. Kevin sam w domu, czy filmy które przetarły się już w tym okresie ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) jak Pretty Woman, czy typowe świąteczne pozycje - Family Man, W krzywym zwierciadle. Witaj Święty Mikołaju!, polskie Listy do M. oraz świetna komedia romantyczna - Ja Cię kocham, a Ty śpisz! Nie mogło oczywiście zabraknąć Opowieści wigilijnej.

Udanego oglądania i wesołych Świąt!

DZIEŃ 23.12
20:00 Family Man TV PULS
22:10 Ja cię kocham, a ty śpisz TVP1

DZIEŃ 24.12
14:15 Opowieść wigilijna TVP1
20:05 Kevin sam w domu POLSAT
23:20 Góra Dantego TVP2

DZIEŃ 25.12
08:25 Psim tropem do domu TVN
10:35 Cud na 34. ulicy POLSAT
11:30 Dziewczyna z zapałki TV PULS
15:25 Mikołajek TVP2
17:55 W krzywym zwierciadle. Witaj Święty Mikołaju! TV4
20:00 LISTY do M. TVN
22:20 Pretty WOMAN TVP2

DZIEŃ 26:12
07 35 Jack Frost TVN
09:55 W krzywym zwierciadle. Witaj Święty Mikołaju! TV4
13:20 Świąteczna gorączka POLSAT
16:50 Zaczarowana TVN
20:00 Złap mnie, jeśli potrafisz TVN7Realizacja projektu „Srebrnej drogi” - Krakowska

Nad Krakowską wisi już na cięgnach 13 stylizowanych na zabytkowe kloszy. Oświetlenie ulicy Krakowskiej jest jedynie pierwszym etapem budowy w centrum miasta Srebrnej Drogi. W jej ramach ulice od dworca autobusowego „Przystanek Europa” aż po kościół pw. św. Piotra i Pawła i Rondo Solidarności zostaną oświetlone białym, przypominającym srebro światłem. Koncepcję „Srebrnej Drogi” opracowano na zlecenie firmy Tauron Dystrybucja S.A., która sfinansowała projekt i wykonanie oświetlenia Krakowskiej. Osoby które nie miały jeszcze okazji zobaczyć jak prezentuje się obecnie nasza Krakowska, polecam filmik z iluminacji autorstwa Krzysztofa Dudy oraz zdjęcie Maćka Goryla. Nowe oświetlenie, w połączeniu z oddanym przecież nie tak dawno temu deptakiem oraz wyremontowanymi kamienicami, stanowi oszałamiający efekt!
II SESJA, PRACE KOMISJI, SZKOLENIE …ITD:)

Bieżący tydzień był dla mnie bardzo obfity w pracę samorządową, jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ wiele się nauczyłem - zarówno z teorii, jak i praktyki.

W niedzielę miałem okazję razem z Burmistrzem Arkadiuszem Czechem, Przewodniczącym Tomaszem Olszewskim oraz Radnym Adrianem Wolnikiem uczestniczyć w dorocznym spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych w Pałacu w Rybnej. Było to dla mnie o tyle ważne, iż wspólnie z radną Elą Pyką będę współpracował z organizacjami pozarządowymi.

W poniedziałek, w grupie kilku radnych udaliśmy się na szkolenie nt. „Finansów publicznych dla radnych”, które odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić radnych z Miasteczka, którzy razem z mogą się pochwalić najliczniejszą reprezentacją na szkoleniu.

II sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach odbyła się środę. Podczas prac nad budżetem, głosowaliśmy również wcześniej zaopiniowane wnioski przez komisję ds. Rozwoju, Promocji Miasta i Funduszy Europejskich, której jestem wiceprzewodniczącym. Miałem przyjemność prowadzić wtorkowe prace komisji, gdzie pozytywnie zaopiniowaliśmy przedstawione projekty, konsultując je wcześniej z burmistrzem Piotrem Skrabaczewskim oraz poszczególnymi naczelnikami Urzędu Miejskiego. Było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, które daje naprawdę wiele satysfakcji i zadowolenia - można powiedzieć, taka praca marszałka sejmu, tylko na mniejszą skalę :) Z tego miejsca dziękuję pracownikom biura Rady Miejskiej i radnemu Stasiakowi oraz przewodniczącemu Komisji Tomkowi Nawratowi za pomoc i szybkie szkolenie związane z przewodniczeniem nad pracami komisji.

Oczywiście podczas prac II sesji Rady Miejskiej nie mogło zabraknąć czasu na przerwę i krótkie spotkanie wigilijne, podczas którego mogliśmy złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się opłatkiem.


„NIM ZACNIE SIĘ WILIJO”

Gimnazjum nr 1 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Tarnogórskiej Jedynki” realizują projekt „Nim zacnie się Wilijo”, który jest przeprowadzany w ramach zadania z zakresu kultury, wspieranego przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Projekt obejmuje realizację wielu bardzo różnorodnych przedsięwzięć, które łączy wspólna tematyka – śląskie bożonarodzeniowe tradycje i obrzędy. 28 listopada 2014 r. w czasie dwóch warsztatów plastycznych, które prowadziła pani Maria Kurtz, uczestnicy wykonali wieńce adwentowe i dekoracje świąteczne. Jak tradycja nakazuje, na miesiąc przed uroczystością, korzenny zapach powinien unosić się w powietrzu. Tak było również w naszej szkole, gdzie gimnazjaliści wraz z nauczycielami przygotowali, upiekli i udekorowali prawdziwie świąteczne pierniki.

Zwieńczeniem projektu jest Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 11.12.2014 r. o godz. 17:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Kolędy zaśpiewają: dzieci z Przedszkola nr 4 i muzykująca rodzina Państwa Rogozińskich , uczniowie SP nr 3 i SP nr 9, Państwowej Szkoły Muzycznej, Chór Uniwersytetu III Wieku, Kwartet Absolwentów oraz zespół wokalny naszego gimnazjum pod opieką mgr Doroty Lipińskiej.

Koordynatorki projektu: Maria Domańska, Małgorzata Kroteniuk i Ewa Topolska-Sowa.

źródło: Darek Klimek z Gimnazjum nr 1


Jarmark BOŻONARODZENIOWY

Pomiędzy 14 a 20 grudnia tarnogórski Rynek zamieni się w Jarmark Bożonarodzeniowy! Przy okazji zakupów będzie też można sobie pośpiewać, posłuchać kolęd, zjeść coś smacznego i … pojeździć na karuzeli. Na szczególną uwagę zasługuje sobota. Będzie to dzień pod hasłem „Laponia TG”, pod którym dzieci od rana znajdą pod Ratuszem m.in. gry, zabawy, warsztaty oraz konne i psie zaprzęgi.
wyniki konkursu „SZKOŁA DLA MIAST”

W tym ogólnopolski konkursie wśród pierwszej trójki znalazły się dwie szkoły z Tarnowskich Gór!

Miejsce pierwsze: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego

Miejsce trzecie: Szkoła Podstawowa nr 9 im. M ikołaja Kopernika

Obydwie szkoły spisały się medal!

Samorządowi Uczniowskiemu SP9 TG a w szczególności Darkowi Klimkowi z Gimnazjum nr 1 gratuluję skutecznej promocji konkursu na facebooku! Fajnie, że mamy nauczycieli, którzy po godzinach, z taką determinacją angażują się w pracę na rzecz szkoły i uczniów.


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |