„NIM ZACNIE SIĘ WILIJO”

Gimnazjum nr 1 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Tarnogórskiej Jedynki” realizują projekt „Nim zacnie się Wilijo”, który jest przeprowadzany w ramach zadania z zakresu kultury, wspieranego przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Projekt obejmuje realizację wielu bardzo różnorodnych przedsięwzięć, które łączy wspólna tematyka – śląskie bożonarodzeniowe tradycje i obrzędy. 28 listopada 2014 r. w czasie dwóch warsztatów plastycznych, które prowadziła pani Maria Kurtz, uczestnicy wykonali wieńce adwentowe i dekoracje świąteczne. Jak tradycja nakazuje, na miesiąc przed uroczystością, korzenny zapach powinien unosić się w powietrzu. Tak było również w naszej szkole, gdzie gimnazjaliści wraz z nauczycielami przygotowali, upiekli i udekorowali prawdziwie świąteczne pierniki.

Zwieńczeniem projektu jest Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 11.12.2014 r. o godz. 17:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Kolędy zaśpiewają: dzieci z Przedszkola nr 4 i muzykująca rodzina Państwa Rogozińskich , uczniowie SP nr 3 i SP nr 9, Państwowej Szkoły Muzycznej, Chór Uniwersytetu III Wieku, Kwartet Absolwentów oraz zespół wokalny naszego gimnazjum pod opieką mgr Doroty Lipińskiej.

Koordynatorki projektu: Maria Domańska, Małgorzata Kroteniuk i Ewa Topolska-Sowa.

źródło: Darek Klimek z Gimnazjum nr 1


Jarmark BOŻONARODZENIOWY

Pomiędzy 14 a 20 grudnia tarnogórski Rynek zamieni się w Jarmark Bożonarodzeniowy! Przy okazji zakupów będzie też można sobie pośpiewać, posłuchać kolęd, zjeść coś smacznego i … pojeździć na karuzeli. Na szczególną uwagę zasługuje sobota. Będzie to dzień pod hasłem „Laponia TG”, pod którym dzieci od rana znajdą pod Ratuszem m.in. gry, zabawy, warsztaty oraz konne i psie zaprzęgi.
wyniki konkursu „SZKOŁA DLA MIAST”

W tym ogólnopolski konkursie wśród pierwszej trójki znalazły się dwie szkoły z Tarnowskich Gór!

Miejsce pierwsze: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego

Miejsce trzecie: Szkoła Podstawowa nr 9 im. M ikołaja Kopernika

Obydwie szkoły spisały się medal!

Samorządowi Uczniowskiemu SP9 TG a w szczególności Darkowi Klimkowi z Gimnazjum nr 1 gratuluję skutecznej promocji konkursu na facebooku! Fajnie, że mamy nauczycieli, którzy po godzinach, z taką determinacją angażują się w pracę na rzecz szkoły i uczniów.


INAUGURACYJNA SESJA TARNOGÓRSKIEJ RADY MIEJSKIEJ

Na dzisiejszej (piątkowej) sesji radni wybrali prezydium rady, składy i przewodniczących komisji, oprócz ślubowania zajęli się także pierwszymi uchwałami merytorycznymi. Sesję jako radny senior otworzył Ewald Opuchlik. W głosowaniu przewodniczącym Rady Miejskiej został Tomasz Olszewski. Zastępcami przewodniczącego zostali Marek Jaworski i Franciszek Nowak. Z tego miejsca chciałbym całej trójce serdecznie pogratulować!

W czasie sesji zdecydowaliśmy o zmianach w uchwale budżetowej na rok 2014, wyraziliśmy zgodę na udział miasta w unijnym programie „Gimnazjalista w SzOK-u”, ustaliliśmy stawkę opłat za wodę i ścieki, zarobki burmistrza, przedstawiono im także projekt budżetu na rok przyszły. Według prognoz przychody miasta wyniosą w 2015 roku 262 mln zł, wśród nich wydatki majątkowe wyniosą ponad 89 mln zł.

Podczas sesji powołano komisje i wybrano ich prezydia. Liczba komisji zwiększyła z siedmiu do dziewięciu. Nowymi są: komisja sportu i kultury – drugą ochrony środowiska.

Szefem komisji budżetowej został Feliks Kowalski, Komisji Rewizyjnej Ewald Opuchlik, Praworządności i Bezpieczeństwa Tadeusz Stasiak, Ochrony Środowiska Stefan Zientkowski, Kultury i Sportu Grzegorz Waloszczyk, Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Tadeusz Torbus, Komunalizacji Mienia Piotr Gładki, Edukacji Stanisław Beśka, a Komisji Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Nawrat.

Zostałem wybrany na funkcję zastępcy przewodniczącego komisji ds. Rozwoju, Promocji Miasta i Funduszy Europejskich (K ds. RPMiFE). Jestem również członkiem komisji ds. Edukacji (K ds. E) oraz Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych (K ds. RZiSS).
DZIĘKUJĘ! JESTEM NOWYM RADNYM!:)

Dziękuję za wszystkie głosy!! Jestem nowym radnym! Marzenia się spełniają:)

Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku. Zdobyłem 239 głosów – zostawiłem moich konkurentów zdecydowanie za sobą! Dziękuję wszystkim głosującym za obdarzenie mnie tak dużym kredytem zaufania. Zrobię wszystko, żeby godnie i przede wszystkim skutecznie reprezentować wyborców okręgu nr 20 oraz pozostałych mieszkańców naszego miasta! Dziękuję!

Warto wspomnieć również o wynikach moich koleżanek i kolegów z Inicjatywy Obywatelskiej – zdobyliśmy łącznie 21 mandatów!


BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2015. Czas na głosowanie!

Jeżeli chcecie żeby Maciej Goryl w przyszłym roku zrobił zdjęcie w tym samym miejscu i uchwycił na nim fontannę, to warto oddać głos w budżecie partycypacyjnym na mój projekt!

Jest to projekt nr 3. Wśród złożonych wniosków aż trzy dotyczyły budowy fontanny na placu Wolności, dlatego połączono je i stworzono jedno wspólne zadanie. Macie do oddania trzy głosy! Będzie mi bardzo miło jeżeli jeden oddacie na fontannę na placu Wolności!:)

W głosowaniu mogą brać udział osoby pełnoletnie, mieszkające w Tarnowskich Górach. Głosować można do 15 października.

Głosować można TUTAJ.

Z góry dziękuję za każdy oddany głos!


Targi ExpoSilesia - NOWOCZESNA SZKOŁA!

Zapraszam do obejrzenia mojej wideo-relacji z targów ExpoSilesia - Nauka, bezpieczeństwo, rekreacja - NOWOCZESNA SZKOŁA! (10-04-14r.)

To już nasze drugi targi w ExpoSilesia. Dwa lata temu odwiedziliśmy targi związane z pilotażowym projektem "Cyfrowa szkoła". Tym razem pomimo znacznie mniejszej frekwencji, braku szumu medialnego, organizatorzy ponownie dopisali! Oprócz odwiedzenia większości stoisk z nowościami związanymi z technologiami wykorzystywanymi w edukacji, zaliczyliśmy kilka szkoleń tematycznych.

Na uwagę zasługuje szkolenie i oferta firmy Microsoft. W końcu można uczciwie przyznać, iż gigant z Redmond wyciągnął rękę do klientów edukacyjnych, przygotowując dla placówek związanych z oświatą mnóstwo ciekawych, innowacyjnych, a przy tym dostępnych za niewielkie (...a czasami bezpłatnie) środki finansowe.

W naszym materiale znajdziecie tu wszystko w ekspresowym skrócie! Na początek człowiek - talent! ..."miSZCZ ciekłego Azotu"! Będą również drukarki 3D, tablice interaktywne, stół interaktywny z Windows 8.1, inteligentne klocki Lego, roboty ...będzie również podłoga interaktywna!

Szkoła naprawdę może być fajna:)


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |