INAUGURACYJNA SESJA TARNOGÓRSKIEJ RADY MIEJSKIEJ

Na dzisiejszej (piątkowej) sesji radni wybrali prezydium rady, składy i przewodniczących komisji, oprócz ślubowania zajęli się także pierwszymi uchwałami merytorycznymi. Sesję jako radny senior otworzył Ewald Opuchlik. W głosowaniu przewodniczącym Rady Miejskiej został Tomasz Olszewski. Zastępcami przewodniczącego zostali Marek Jaworski i Franciszek Nowak. Z tego miejsca chciałbym całej trójce serdecznie pogratulować!

W czasie sesji zdecydowaliśmy o zmianach w uchwale budżetowej na rok 2014, wyraziliśmy zgodę na udział miasta w unijnym programie „Gimnazjalista w SzOK-u”, ustaliliśmy stawkę opłat za wodę i ścieki, zarobki burmistrza, przedstawiono im także projekt budżetu na rok przyszły. Według prognoz przychody miasta wyniosą w 2015 roku 262 mln zł, wśród nich wydatki majątkowe wyniosą ponad 89 mln zł.

Podczas sesji powołano komisje i wybrano ich prezydia. Liczba komisji zwiększyła z siedmiu do dziewięciu. Nowymi są: komisja sportu i kultury – drugą ochrony środowiska.

Szefem komisji budżetowej został Feliks Kowalski, Komisji Rewizyjnej Ewald Opuchlik, Praworządności i Bezpieczeństwa Tadeusz Stasiak, Ochrony Środowiska Stefan Zientkowski, Kultury i Sportu Grzegorz Waloszczyk, Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Tadeusz Torbus, Komunalizacji Mienia Piotr Gładki, Edukacji Stanisław Beśka, a Komisji Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Nawrat.

Zostałem wybrany na funkcję zastępcy przewodniczącego komisji ds. Rozwoju, Promocji Miasta i Funduszy Europejskich (K ds. RPMiFE). Jestem również członkiem komisji ds. Edukacji (K ds. E) oraz Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych (K ds. RZiSS).
DZIĘKUJĘ! JESTEM NOWYM RADNYM!:)

Dziękuję za wszystkie głosy!! Jestem nowym radnym! Marzenia się spełniają:)

Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku. Zdobyłem 239 głosów – zostawiłem moich konkurentów zdecydowanie za sobą! Dziękuję wszystkim głosującym za obdarzenie mnie tak dużym kredytem zaufania. Zrobię wszystko, żeby godnie i przede wszystkim skutecznie reprezentować wyborców okręgu nr 20 oraz pozostałych mieszkańców naszego miasta! Dziękuję!

Warto wspomnieć również o wynikach moich koleżanek i kolegów z Inicjatywy Obywatelskiej – zdobyliśmy łącznie 21 mandatów!


BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2015. Czas na głosowanie!

Jeżeli chcecie żeby Maciej Goryl w przyszłym roku zrobił zdjęcie w tym samym miejscu i uchwycił na nim fontannę, to warto oddać głos w budżecie partycypacyjnym na mój projekt!

Jest to projekt nr 3. Wśród złożonych wniosków aż trzy dotyczyły budowy fontanny na placu Wolności, dlatego połączono je i stworzono jedno wspólne zadanie. Macie do oddania trzy głosy! Będzie mi bardzo miło jeżeli jeden oddacie na fontannę na placu Wolności!:)

W głosowaniu mogą brać udział osoby pełnoletnie, mieszkające w Tarnowskich Górach. Głosować można do 15 października.

Głosować można TUTAJ.

Z góry dziękuję za każdy oddany głos!


Targi ExpoSilesia - NOWOCZESNA SZKOŁA!

Zapraszam do obejrzenia mojej wideo-relacji z targów ExpoSilesia - Nauka, bezpieczeństwo, rekreacja - NOWOCZESNA SZKOŁA! (10-04-14r.)

To już nasze drugi targi w ExpoSilesia. Dwa lata temu odwiedziliśmy targi związane z pilotażowym projektem "Cyfrowa szkoła". Tym razem pomimo znacznie mniejszej frekwencji, braku szumu medialnego, organizatorzy ponownie dopisali! Oprócz odwiedzenia większości stoisk z nowościami związanymi z technologiami wykorzystywanymi w edukacji, zaliczyliśmy kilka szkoleń tematycznych.

Na uwagę zasługuje szkolenie i oferta firmy Microsoft. W końcu można uczciwie przyznać, iż gigant z Redmond wyciągnął rękę do klientów edukacyjnych, przygotowując dla placówek związanych z oświatą mnóstwo ciekawych, innowacyjnych, a przy tym dostępnych za niewielkie (...a czasami bezpłatnie) środki finansowe.

W naszym materiale znajdziecie tu wszystko w ekspresowym skrócie! Na początek człowiek - talent! ..."miSZCZ ciekłego Azotu"! Będą również drukarki 3D, tablice interaktywne, stół interaktywny z Windows 8.1, inteligentne klocki Lego, roboty ...będzie również podłoga interaktywna!

Szkoła naprawdę może być fajna:)


11-13 kwietnia KINOWY WEEKEND ATRAKCJI!

Miejskie Kino Olbrzym zaprasza w dniach 11, 12, 13 kwietnia na prawdziwy KINOWY WEEKEND ATRAKCJI! Wypełnią go hity, które musisz zobaczyć:

16:00 - najnowsza odsłona kultowej produkcji, która rozbawi wszystkich, bez względu na wiek! „MUPPETY: POZA PRAWEM” (2014) [USA] – r. J. Bobin [112 min.] – familijny/komedia, POLSKI DUBBING, wstęp: 12/15 zł

18:15 - urzekające wizualnie widowisko „300: POCZĄTEK IMPERIUM 3D/2D” (2014) [USA] – N. Murro [102 min.] – dramat/akcja, NAPISY, wstęp: 3D: 16/20 zł, 2D: 12/15 zł 11 i 12.04 film wyświetlany w formacie 3D, 13.04 - w 2D.

20:15 - oszałamiająca scenami pościgów adaptacja kultowej gry - „NEED FOR SPEED” (2014) [USA] – r. S. Waugh [130 min.] – akcja, NAPISY, wstęp: 12/15 zł

Dużym plusem takiego układu sensów jest to, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Przede mną osobiście ogromne wyzwanie, pomimo pracy i weekendu na uczelni muszę nadrobić seans "300" - tak wiem, jest to wstyd, że jeszcze nie widziałem tego filmu. ...muszę obejrzeć "300" żeby z czystym sumieniem wybrać się w ten weekend do TCK'u na kontynuację „300: POCZĄTEK IMPERIUM 3D”. Będzie to moje pierwsze spotkanie z 3D w Miejskim Kinie Olbrzym, ale liczę na jak najbardziej pozytywne wrażenia :)

...a już w następny weekend "Noe - wybrany przez Boga" oraz "Oszukana"!

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wam "Filmowego weekendu"!


WIEDŹMIN w Tarnowskich Górach!

W czwartek 13 marca o 18:00 w DKF "Olbrzym" w ramach nieformalnego cyklu "Znani Tarnogórzanie" zapraszam na „WIEDŹMINA w Tarnowskich Górach!". Będę miał zaszczyt poprowadzić spotkanie z ARTUREM GANSZYŃCEM, głównym projektantem fabuły „Wiedźmina: gry komputerowej", współtwórcą „Wiedźmina 2", projektantem gier mobilnych, w tym wielokrotnie nagradzanego "Puzzle Craft".

W trakcie spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące różnych doświadczeń Pana Ganszyńca - małych produkcji na urządzenia mobilne, większych projektów (jak np. "Wiedźmin"). Poruszymy m.in. kwestię tworzenia gier. Postaramy się również odpowiedzieć wspólnie na pytanie, w którym kierunku zmierza rynek gier komputerowych.

ARTUR GANSZYNIEC - rocznik 1977. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu scenarzysta i projektant gier. Główny projektant fabuły "Wiedźmina: gry komputerowej", współtwórca "Wiedźmina 2", projektant gier mobilnych, w tym wielokrotnie nagradzanego "Puzzle Craft" i świeżo wydanego "Another Case Solved". Autor papierowej gry fabularnej "Wolsung". Prowadzi zajęcia z projektowania gier na Politechnice Łódzkiej. Tarnogórzanin mieszkający w Warszawie.

Serdecznie zapraszam! Liczę na waszą aktywność i obecność:)

UPDATE 13.03.2014r.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć z dzisiejszego spotkania w DKF "Olbrzym" - WIEDŹMIN w Tarnowskich Górach!

Z naszej strony dziękujemy aktywnej publiczności, Panu Arturowi oraz Panu Jakubowi (Kino Olbrzym). icon_smile


Moje pieniądze w moim mieście!

„Moje pieniądze w moim mieście. Zostaw 1% podatku w Tarnowskich Górach”

Moje pieniądze w moim mieście - To "facebookowa" akcja promująca przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zainicjowana przez burmistrza Arkadiusza Czecha! Kampania potrwa jeszcze tydzień. W promowanie akcji włączyli się przedsiębiorcy, rzemieślnicy, sportowcy, nauczyciele, samorządowcy i politycy. Organizacje pożytku publicznego z naszego miast prowadzą wiele pożytecznych prac, ich działalność przynosi korzyść nam wszystkim. Wypełniając zeznanie podatkowe pamiętajcie, że każdy grosz buduje nasze miasto.

Poniżej lista organizacji pożytku publicznego w Tarnowskich Górach. Z listy najbliżej jest mi do Fundacji na rzecz "Dzieci Miasteczko Śląskie":)

Tarnowskie Góry Urząd Miasta - facebook

Lajkujcie - udostępniajcie, niech nasze pieniądze pracują dla naszego miasta!


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |