Tylko dwie kadencje samorządowe wstecz ?!?

Alarm, alarm, alarm!
Przeczytajcie uważnie projekt nowej ordynacji PiS. Jeśli dobrze rozumiem jej zapisy wyraźnie jest tam dwukadencyjność burmistrzów wsteczna! Ciekawe, czy samorządowcy (często tak zadowoleni z siebie...) obudzą się i przestaną zachowywać się "apolitycznie"..?
Przeczytajcie i oceńcie sami:

Art. 126 par. 3
Kandydatem na wójta nie może być osoba, która została wybrana dwukrotnie na tę funkcję w wyborach powszechnych. Zakaz, o którym mowa w zdaniu pierwszym nie ma zastosowania do wyboru wójta dokonanego w wyniku wyborów przedterminowych.
Art. 14
Przepisy art. 4 pkt 126, 128 i 129 ustawy, o której mowa w art. 4 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą mają zastosowanie po raz pierwszy do wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, przeprowadzonych na terenie całego kraju, zarządzonych w związku z upływem obecnej kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego wybranych w wyborach samorządowych, począwszy od 16 listopada 2014r.