Seniorzy Globalnej Wioski - łączcie się z Tarnowskimi Górami!

Sąsiad pana Filaka, felietonisty ze strony 6 w tygodniku Gwarek, redaktor Tarski (felietonista z tejże strony), napisał o zdenerwowaniu tego pierwszego, które spowodowane zostało przyjęciem we wrześniu przez Radę Miejską projektu uchwały dotyczącego „aktywizacji osób, które ukończyły 60 lat, co ma być wyrazem szacunku należnego wiekowi”. O moim zdenerwowaniu tym samym zagadnieniem nie napisał do tej pory nikt, tak więc ja sama to czynię. Zdenerwowałam się, bo jak stwierdził jeden z radnych: „uchwała w sprawie przyjęcia programu jest mało konkretna” ale już pocieszam sama siebie (i radnego też), że taka zła to ona nie była, gdyż poprzedni projekt, sierpniowy, tych konkretów zawierał jeszcze mniej, tyci tyci tylko.  Ale to problem wnioskodawcy projektu oraz radnych, którzy niejasną uchwałę przegłosowali i przyjęli. Mnie tam nie było.  Na miły sen załączam miły obrazek, na który miło mi się patrzy.

W lewym górnym rogu - słuchacze uniwersytetu 3 wieku z Lublińca, na dole - słuchaczki uniwersytetu 3 wieku z Tarnowskich Gór. W prawym górnym rogu wszystkim sfotografowanym patronują dwie szczególne postaci. Seniorzy zamieszkujący Globalną Wioskę, przybywajcie do TG po zniżki, należne wam uchwałą, gdy tylko skończycie 60 lat i jeden dzień.Zdjęcie - nie byłam pewna, czy zamieścić zdjęcie pana Kulczyka, Szczerby i Kowolika tu mogę, więc nie zrobiłam tego, choć być może wizerunki tych seniorów (i ich inne walory) uspokoiłyby pana Filaka, który wszak wymienił w swym felietonie ich nazwiska. A tak na marginesie to, kiedy zostaje sie seniorem? Jeśli po przejściu na emeryturę, to wiem o seniorach mających 40 lat ale i o takich 60-ciolatkach, którzy na emeryturę przejdą po ukończeniu 67.roku życia.   

PS. W moim czerwcowym piśmie w magistracie złożonym, pisałam m.in.:

Proponowani Partnerzy Programu to:
1. Instytucje jak: Urząd Miejski, Agencja Inicjatyw Gospodarczych – Park Wodny, Tarnogórskie Centrum Kultury, Muzeum w  Tarnowskich Górach, itp. (…)
2. Partnerzy społeczni: sklepy, producenci, restauracje, kawiarnie, bary, zakłady optyczne, fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety lekarskie, psychologiczne, fizjoterapeutyczne, laboratoria medyczne, szkoły języków obcych, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe powiatu tarnogórskiego, województwa śląskiego i kraju, sanatoria na terenie kraju, itp. (…)
3. Inne:
umożliwienie bezpłatnego kontaktu z psychologiem i radcą prawnym w określone godziny i dni tygodnia w wyznaczonym pomieszczeniu (…), 50%(?) zniżki od obowiązujących cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieszanymi i gromadzonymi selektywnie.