Edukacja, uczniowie i nauczyciele


Kiedy dzisiaj po południu na ulicy usłyszałam obok siebie słowa: „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela”, zrazu nie wzięłam ich do siebie, lecz po chwili okazało się, że to właśnie ja byłam ich adresatką.  Młody, przystojny mężczyzna przypomniał mi się w kilkuminutowej rozmowie, jako nastolatek, uczeń szkoły, w której zastępowałam jedną z nauczycielek. Tak więc, nie pracując już od kilku lat w oświacie, za sprawą tego młodzieńca weszłam w klimat święta społeczności szkolnej. Powtarzam: społeczności szkolnej, bo uznaję Dzień Edukacji Narodowej, po staroświecku zwanym Dniem Nauczyciela, za wspólne święto nauczycieli i ich wychowanków. Bez jednej grupy druga nie miałaby racji bytu.

Dużo dobrego wspólnego na szkolnych korytarzach i w klasach życzę młodszym i starszym, nauczającym i nauczanym – oby się wszystkim dobrze działo!
Zdjęcie - z niedawnej przeszłości - 2010r. podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Józefowi Matuszkowi - młodzież Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

Zdjęcie - z teraźniejszości związanej z przeszłością - 10.10.2014, uroczystość z okazji 140 lat istnienia budynku i szkoły obecnego LO im. ST. Staszica.