Arancio Amore, to co było ulicą

Z rzadka zdarzają się momenty, w których powodem spotkania staje się jeden krótki wiersz, chwilowa ekspozycja emocji, myśli, obrazów. Idylla słodkiego życia w majowe wieczory, bankiety - „Arancio Amore, to co było ulicą”, to tryumf miłości mimo wszystko.

Interpretować recytatorsko mój tekst będzie Pani Gabriela Mankiewicz. Gabriela Mankiewicz jest laureatką wielu konkursów recytatorskich, pedagogiem i animatorem kultury

Zapraszamy na dziedziniec „Innego Śląska” (Tarnowskie Góry, ul. Karola Miarki 2). Piątek, 22. maja, godzina 20:30 (na minutę przed zachodem słońca). W razie deszczu termin może ulec zmianie.
Edward Baczyński, pożegnanie

Dziś, szóstego lutego w samo południe, w Kościele Parafialnym w Miasteczku Śląskim, żegnamy Pana Edwarda Baczyńskiego – poetę, kabareciarza, ojca poety Michała Baczyńskiego, męża i dziadka. Pana Edwarda, który mnie dał się poznać jako człowiek prawy, szczery, człowiek dla którego rzeczą oczywistą i jak najbardziej naturalną było pomóc drugiemu. I nie przychodził taki dla zasady (choć był człowiekiem honoru i zasad – przed oczami staje mi jego zdjęcie, na którym pręży pierś w mundurze), …nie przychodził taki na pokaz, On zwyczajnie i po prostu przychodził taki i już. Kiedy dziękowało mu się, machał ręką i intonował wstydliwie (ale po męsku) westchnienie rezygnacji, którym przenosił ten swój gest pośród byle błahostki – jakby mówił „daj spokój” - jak by śmiał się serdecznie nad naiwnością i przesadą młodości.
Takim przyszło mi dziś Cię zapamiętać. Odpoczywaj w pokoju Panie Edwardzie. Do zobaczenia
nowe narracje dla śląska

Wrzucam link do najnowszego numeru czasopisma "Anthropos?", który poświęcony został nowym narracjom dla Górnego Śląska. Debiutuję w nim jako "eseista", ale prócz mojego tekstu można znaleźć tam kilka ważnych tekstów autorów z dużo większym dorobkiem. Polecam wszystkim zainteresowanym tematem.

http://www.anthropos.us.edu.pl/texty/tomanek.htm


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |