Zaproszenie na wystawę prac Czesława Pietrygi - "Pietrysunki" od 8 czerwca

Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Zajmuję się rysunkiem, rysunkiem satyrycznym, karykaturą, grafiką użytkową oraz malarstwem sztalugowym. Ilustruję dla prasy regionalnej, współpracowałem z Telewizją Polską jako rysownik.

W 1991 ukończyłem studia magisterskie na wydziale pedagogiczno – artystycznym Uniwersytetu Śląskiego kierunek Pedagogika Pracy Kulturalno – Oświatowej oraz w 1993 studia podyplomowe z zakresu Ochrony Przyrody i Środowiska na w Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie.[ czytaj więcej.. ]


Zespół "Królestwo Beskidu" w Centrum Kultury Śląskiej - 26 maja

Posiadamy już w sprzedaży bilety na koncert zespołu "Królestwo Beskidu", który odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej 26 maja 2017 r. o godz. 19.00 z okazji 15. Tarnogórskich Spotkań Jazzowych. Muzyka idealna na prezent z okazji Dnia Matki - członkowie zespołu wykonują muzykę autorską łączoną z brzmieniami muzyki karpackiej, słowackiej, węgierskiej, ukraińskiej i żydowskiej. Królestwo Beskidu zawdzięcza swoją nietypowość ciekawej instrumentalistyce oraz zróżnicowanej stylistyce muzycznej, którą posługują się członkowie zespołu: muzycy klasyczni, ludowi itd. Flet poprzeczny, piszczałki i inne flety etniczne z całego świata wraz z brzmieniem fortepianu oraz góralskim trio: skrzypce, altówka i kontrabas to coś niespotykanego na rynku muzycznym.

[ czytaj więcej.. ]


Warsztaty dla rodzin: gospel, muzyka śląska i folkowa w CKS

Rodziny zainteresowane wspólnym śpiewem i tańcem mogą zapisywać się już na bezpłatne warsztaty gospelowe lub śląsko-folkowe organizowane przez Centrum Kultury Śląskiej w ramach X Metropolitalnego Święta Rodziny. Zapisy są przyjmowane drogą telefoniczną: 32 441 60 28 / 505 802 207 lub mailową: biuro.cekus@gmail.com.
Warsztaty gospelowe poprowadzi poprowadzi Magdalena Kozioł. Warsztaty śląsko-folkowe - Joanna Sleziak oraz Eugeniusz Kostka z Zespołu Pieśni i Tańca "Miedarzanie".Uczestnicy obydwu warsztatów wystąpią na koncercie finałowym, który odbędzie się 27 maja 2017 r.[ czytaj więcej.. ]


Inwazja u bram - wystawa w Muzeum Górnośląskim

Wystawa Inwazja u bram, na którą od 30 maja zaprasza Muzeum Górnośląskie, zwróci uwagę na rozprzestrzenianie się gatunków, które spowodowały lub mogą spowodować nieodwracalne zmiany w rodzimej faunie i florze. W świecie przyrody nie ma miejsca na negocjacje i miłosierdzie. Osobniki słabsze, nieprzygotowane na walkę, ustępują albo giną, zwycięzca zaś bierze wszystko. Tego typu inwazje i wojny na śmierć i życie toczą się nieustannie nie tylko gdzieś daleko – w Australii, na Madagaskarze czy w Ameryce Południowej, ale również tuż obok nas – na ulicach śląskich miast, na pobliskich łąkach i w lasach, tuż za progiem naszych domów.

[ czytaj więcej.. ]


Ziemia jest tą samą ziemią. Miłość, wierność, tożsamość w MG

Kolejne spotkanie z cyklu Mit – pamięć – tożsamość tradycyjnie oscyluje wokół śląskiej literatury, której autorzy zgodnie uznają Śląsk za ziemię absolutnie wyjątkową. Może on być zarówno magiczną krainą dzieciństwa, do której wraca się myślami, przebywając w innych stronach świata, jak również miejscem, które obdarza się trudnym, niezrozumiałym, nieco masochistycznym uczuciem z pogranicza miłości i nienawiści.

[ czytaj więcej.. ]


Noc Muzeów Coolturalne wyspy w Muzeum Górnośląskim

Przed nami międzynarodowa Noc Muzeów, która w Muzeum Górnośląskim odbędzie się pod hasłem coolturalnych wysp – wydarzeń, prezentacji, spotkań, warsztatów i gier nawiązujących do wielokulturowości Bytomia i regionu oraz różnorodności zbiorów zgromadzonych w instytucji. Tylko w tę noc w Muzeum Górnośląskim będzie można zobaczyć dzieła europejskich mistrzów – Albrechta Dürera, Giovanniego Battisty Piranesiego czy Maxa Klingera oraz grafikę i notes z rysunkami najbardziej znanego polskiego malarza – Jana Matejki.

[ czytaj więcej.. ]


Miłość w epoce romantyzmu. Celina, Xawera i Adam Mickiewicz

Byłem w tych dniach bardzo smutny. Mówiono mi, że jesteś podniecona, że wołasz uporczywie o dzieci i o mnie. Droga Celino, w ten sposób nie zobaczymy się prędko. Będę Ci powtarzał w każdym liście, że masz być spokojna i posłuszna, jeżeli chcesz wrócić do domu – napisał Adam Mickiewicz do żony Celiny, którą oddał pod opiekę psychiatrów do zamkniętego Domu Zdrowia w Vanves. Skomplikowane losy Celiny i Adama Mickiewiczów, a także Ksawery Deybel zostaną przedstawione podczas kolejnego spotkania w Muzeum Górnośląskim.[ czytaj więcej.. ]


Koncert kompozytorski Tomasza Kamieniaka - 11 maja
Przypadki i interwencje Jacka Sroki w Muzeum Górnośląskim

Portrety trumienne, obrazy tortur rodem z XVIII-wiecznej literatury francuskiej, trawestacje motywów europejskiej sztuki, portrety żony – to tylko wybrane wątki z niezwykle bogatej twórczości Jacka Sroki, jednego z najbardziej cenionych polskich artystów współczesnych. Od 21 marca będzie można je zgłębiać w Muzeum Górnośląskim. Na wystawie Przypadki i interwencje Jacka Sroki zaprezentowanych zostanie około sto prac artysty (obrazów, rysunków i grafik), począwszy od najwcześniejszych, z lat 80. ubiegłego wieku, po najnowsze – z 2016 roku, które uzupełnią filmy w reżyserii Jarosława Migonia – z pracowni Jacka Sroki oraz film do grafiki Seksualność ulicy Kwiatów Polskich.[ czytaj więcej.. ]


Prace Czesława Pietrygi

Prace Czesława Pietrygi
Czesław Pietryga: - Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Zajmuję się rysunkiem, rysunkiem satyrycznym, karykaturą, grafiką użytkową oraz malarstwem sztalugowym. Ilustruję dla prasy regionalnej, współpracowałem z Telewizją Polską jako rysownik.


[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |