Tarnogórska książka: Kalendarium historyczne Tarnowskie Góry


Szacunek do dat przychodzi z czasem. Na początku – w szkole – są tylko zbiorem bezsensownych czterocyfrowych sekwencji, których trzeba się nauczyć na pamięć, dopiero później zaczynają układać się w logiczny ciąg i pomagają zrozumieć to i owo. Daty pokazują, że każda epoka miała swoją dramaturgię, gdzie jeden proces się zaczynał, drugi zaś – kończył. Potrafią pokazać dzieje ojczyzny najmniejszej w perspektywie historii powszechnej: Jan III Sobieski zapewne do Tarnowskich Gór by nie zawitał, gdyby nie udawał się na historyczną wyprawę pod Wiedeń, nie doszłoby do wizyty cara Aleksandra I, gdyby ten nie prowadził wojaży mających umocnić Święte Przymierze.

[ czytaj więcej.. ]


Szkoła wielu zmian - książka o I LO im. Sempołowskiej w TG


Ukazała się wydana przez Fundację Popularyzacji Dziedzictwa „Kruszce Śląska” książka pt „Szkoła wielu zmian. Od symultannej szkoły dla dziewcząt do liceum ogólnokształcącego”, która zainteresuje nie tylko absolwentów, nauczycieli i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.

[ czytaj więcej.. ]


Wyniki konkursu na recenzję książki organizowanego przez posła Głogowskiego


Rozstrzygnięta została druga edycja konkursu na recenzję ulubionej książki, organizowanego przez posła Tomasza Głogowskiego. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z powiatu tarnogórskiego, ale i lublinieckiego. Oto lista laureatów.

[ czytaj więcej.. ]


Mitologia śląska? Wykład prof. Z. Kadłubka w Centrum Kultury Śląskiej

Koncert jubileuszowy chóru Allegro; Tarnowskie Góry, 16 maja 2015

Noc Muzeów w Centrum Dokumentacji Deportacji - Radzionków

Otwarcie wystawy Śląska szlachta w CKS

Wernisaż wystawy znaczków "Jan Paweł II" na Zamku w Starych Tarnowicach

Wernisaż wystawy prac Romana Kalarusa w CKS, Nakło, 17 kwietnia 2015

Wernisaż i pokaz: "Moja ikona mody" w ZSP-A Tarnowskie Góry

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |