Iskra Lasowice - Piast Ożarowice 0:2 (0:1) - ciekawsza druga połowa meczu

Pierwsza drużyna Piasta wygrała piątkowe spotkanie w Lasowicach 2:0 (1:0). Dwóch młodych zawodników Piasta - Marcel Duda oraz Piotr Kocot zapewniło graczom z Ożarowic 3 punkty.

Od samego początku spotkania przewagę na boisku mieli zawodnicy przyjezdni. W 20 minucie meczu Dawid Kańtoch pobiegł skrzydłem i minął 4 zawodników Iskry. Podał do stojącego na 8 metrze Marcina Siwego, który strzelił na bramkę. Bramkarz odbił futbolówkę ale wobec dobitki piętką Marcela Dudy, był już bezradny. Pierwsza odsłona gry nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Około 40 minuty meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową dobrze interweniował bramkarz Piasta, czym uchronił swój zespół od utraty bramki.

Druga połowa była już ciekawsza. Goście tego spotkania dużo śmielej atakowali przeciwników. Dwójka Dawid Kańtoch i Mateusz Gubała mogli przesądzić o końcowym wyniku. Jednak po ich sytuacjach piłka nie odnajdywała drogi do siatki Iskry. Za to gospodarze po raz kolejny w tym meczu mieli możliwość aby wyrównać wynik spotkania. W doskonałej sytuacji Mateusz Gietka przeniósł piłkę nad bramką Michała Koja. W końcówce gospodarze zaatakowali, przez co nadziali się na kontrę gości. Tadeusz Bąbik podał do Piotra Kocota, który zapewnił Piastowi 3 punkty.

Po tym spotkaniu tabela zrobiła się bardzo ciasna. Między drugim, a dwunastym miejscem w tabeli jest różnica zaledwie 6 punktów. Piast zajmuje miejsce 8 z 22 punktami. Iskra po tym spotkaniu znalazła się właśnie na miejscu 12 z 20 punktami na koncie. Piast przerwał w tym spotkaniu serie jedenastu meczów z kolei ze straconą bramką.

Piast wygrywa, Kańtoch na czele klasyfikacji strzelców!

W miniony weekend Piast Ożarowice pokonał 5:3 (2:1) Przyszłość Nowe Chechło. Dwie bramki oraz dwie asysty w spotkaniu zanotował Dawid Kańtoch, który dzięki temu powrócił na czoło klasyfikacji strzelców.

Mecz rozpoczął się od znakomitej sytuacji Pawła Białasa. Pomocnik Piasta, po prostopadłym podaniu od Tadeusz Bąbika, znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Zedelem, który uratował gości od utraty bramki. W 20 minucie Mateusz Gubała odzyskał piłkę na 35 metrze i zagrał „w uliczkę” do Bąbika. Kapitan Piasta strzałem nad bramkarzem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 23 minucie, po rzucie rożnym, bramkarz Przyszłości wypiąstkował piłkę na 10 metr gdzie doszedł do niej Dawid Kańtoch, który uderzył z woleja. Piłkę zmierzającą do bramki, z linii bramkowej, wybił napastnik gości – Marcin Wajs. Chwilę później goście oddali pierwszy strzał na bramkę gospodarzy i… wyrównali wynik spotkania. Na strzał z prawej strony pola karnego zdecydował się Marcin Smoliński. Michał Koj wybronił uderzenie lecz wobec dobitki Daniela Daniluka był już bezradny. W 40 minucie, tym razem, Bąbik wyłożył piłkę Gubale, a ten minął rywala i strzałem w lewe okienko bramki gości wyprowadził ponownie gospodarzy na prowadzenie.

KS Piekary Śląskie wygrywa w meczu u siebie z Piastem Ożarowice 5:0 (2:0)

Od samego początku przewagę miał zespół gospodarzy. Raz co raz, gospodarze niepokoili obronę oraz bramkarza Piasta - Michała Koja, który parę razy w pierwszej połowie uratował nasz zespół przed większą ilością straconych bramek. Pierwsza bramka padła po uderzeniu z woleja Daniela Jóźwika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Drugą bramka padła po pięknym strzale z około 25 metra. Strzelcem bramki był Paweł Franiel.

Po przerwie, Piast parę razy zagroził bramce gospodarzy. Między innymi po strzale z około 20 metrów Tadeusza Bąbika, piłka trafiła w poprzeczkę. Około 70 minuty bardzo ładnie uderzył również Paweł Białas, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki gospodarzy. Mimo tych sytuacji KS Piekary Śląskie miał przewagę również w tej połowie, co potwierdził strzeleniem jeszcze trzech bramek. Bramka na 3:0 padła po niedokładnym wybiciu piłki przez bramkarza gości. Futbolówka trafiła do Grzegorza Mazika, który nie miał problemu z wykończeniem tej sytuacji. W 77 minucie gospodarze po kombinacyjnej akcji strzelili kolejnego gola. Po podaniu wzdłuż pola karnego do piłki doszedł Dawid Maciejok, strzelając bramkę z najbliższej odległości. Wynik ustalił w 89 minucie, po raz drugi już w tym spotkaniu, Grzegorz Mazik.

Piast Ożarowice Nitron Krupski Młyn - 5:1 (1:0)

W sobotę Piast Ożarowice zmierzył się z, wyprzedzającym go przed tą kolejką o jedną lokatę w tabeli, Nitronem Krupski Młyn. Zawodnicy gospodarzy w tym spotkaniu przełamali trwającą już sześć spotkań złą passę meczów bez zwycięstwa i wygrali 5:1 (1:0). Mecz został rozegrany na mokrym boisku, które nie zdołało odprowadzić wody po trzydniowych ciągłych opadach deszczu. Mimo trudu jaki organizatorzy poświęcili w przygotowanie boiska, piłkarze musieli zmagać się z kilkoma kałużami znajdującymi się na murawie.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zespołu z Ożarowic. Już w 3 minucie z prawej strony, piłkę w pole karne wrzucił z autu Szymon Dyszy. Do piłki najwyżej wyskoczył Dawid Kańtoch, który zgrał ją głową do niepilnowanego na 11 metrze Tadeusza Bąbika. Pomocnik Piasta uderzył z pierwszej piłki i otworzył wynik spotkania. W dalszej części pierwszej połowy zagrożeniem dla bramki Daniela Małka był Kańtoch, który co chwilę wyprzedzał obrońców Nitronu minimalnie pudłując w paru sytuacjach. Piast duże zagrożenie stwarzał również po kilkunastu rzutach rożnych, które wykonywali piłkarze w pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji właśnie… Kańtocha. Który znalazł się w doskonałej sytuacji przed bramką Nitronu lecz jego uderzenie wybronił bramkarz. Wobec dobitki Mateusza Gubały był już bezradny. 15 minut później podanie od Dawida Kocota wykorzystał ponownie Gubała. Strzałem z dystansu podwyższył wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy. Uspokojeni wynikiem gospodarze nieoczekiwanie w 76 minucie stracili bramkę. Artur Parkitny wbiegł lewą stroną w pole karne i strzałem po ziemi po długim rogu bramki zdobył pierwszego gola dla gości w tym spotkaniu. Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. Podanie z głębi pola wykonał Piotr Kocot. Do piłki ponownie najszybciej doszedł Dawid Kańtoch, który nie miał problemu z wykończeniem tej sytuacji. Tuż przed końcem dośrodkowanie wykonane przez Bąbika przepięknym strzałem w okienko bramki gości wykończył, drugi raz już w tym spotkaniu, Kańtoch.

W meczu wygrała drużyna, która miała przewagę w tym spotkaniu. Po tym meczu Piast przeskoczył Nitron w tabeli i plasuje się na 8 miejscu w tabeli.

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie z 7 zwycięstwem pod rząd!

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie wygrywa w Ożarowicach z Piastem 1:0 (1:0) i tym samym utrzymuje drugie miejsce w tabeli. Jedyną bramkę w spotkaniu strzałem głową zdobył Adam Benjamin.

W sobotę rozegrano ważne dla Piasta spotkanie, które miało ustalić o jakie cele w tym sezonie będą walczyć zawodnicy z Ożarowic. Jednak, bez siedmiu podstawowych zawodników Piastowi nie udało się wygrać kolejnego spotkania w tym sezonie Absencje spowodowane były kontuzjami oraz wyjazdem piłkarzy na mecz Reprezentacji Polski. Piast w tym spotkaniu wystąpił w odmłodzonym składzie, o czym świadczy nawet średnia wieku, która wyniosła niecałe 22 lata. Goście na mecz przyjechali bez pauzującego za żółte kartki Kamila Dymka. Dla porównania średnia wieku Orła wyniosła niecałe 26 lat.

Polonia II Bytom liderem Klasy A!

Po ostatniej kolejce Polonia II Bytom objęła prowadzenie w Bytomskiej Klasie A. Grająca u siebie Polonia wygrała 5:0 (5:0) z Piastem Ożarowice.

Od samego początku widać było kto będzie miał przewagę w tym spotkaniu. Wzmocniona 8 piłkarzami z pierwszego zespołu, Polonia nie dała szans pograć w piłkę zawodnikom z Ożarowic. Już w 8 minucie Michał Koj musiał wyciągać piłkę z bramki. W zamieszaniu pod bramkowym, po dobitce swojego strzału, piłkę do bramki skierował Patryk Stefański, który tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 24 minucie prostopadłe podanie od Piotra Ceglarza na bramkę zamienił Sławomir Musiolik i Polonia wygrywała 2:0. Chwilę później Ceglarz wywalczył piłkę w strefie obronnej gości i pewnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie. W 34 minucie Michał Chrabąszcz popisał się pięknym długim podaniem z własnej połowy za plecy obrońców Piasta. Do piłki doszedł Ceglarz, znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu strzelić swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Jedną z nielicznych sytuacji goście mieli w 37 minucie. Po niedokładnym podaniu Adama Bremera w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Kocot. Interweniujący bramkarz Polonii zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę Kocotowi gdy ten chciał go minąć. Dwie minuty później Chrabąszcz zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Piłka trafiła w któregoś z obrońców Piasta, a następnie wpadła pod nogi do niepilnowanego Musiolika. A ten strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania na 5:0.

Górnik Bobrowniki wygrywa i zostaje liderem Klasy A!

Górnik Bobrowniki Śląskie pokonał w Ożarowicach Piasta 3:2 (2:2). Mecz miał wyrównany przebieg z lekką przewagą zespołu przyjezdnego. Piast mimo prowadzenia po 15 minutach 2:0 nie potrafił utrzymać prowadzenia.

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowego zespołu. W 7 minucie długi wrzut z autu dotarł do znajdującego się na 7 metrze Krzysztofa Puzy, który zgrał piłkę do nadbiegającego Dawida Kańtocha. Napastnik ograł obrońcę i uderzył piłkę na bramkę. Po rykoszecie piłka wpadła do bramki i tym samym Piast objął prowadzenie 1:0. Dwie minuty później długą piłkę za linie obrony posłał Tadeusz Bąbik. Kańtoch okazał się najszybszy i znalazł się w sytuacji sam na sam. Pewnym strzałem pod rękami bramkarza podwyższył prowadzenie. Goście do 19 minuty nie stwarzali zagrożenia pod bramką gospodarzy. Lecz w tej właśnie minucie, na strzał zdecydował się Dariusz Kosak. Uderzył on z około 35 metrów.

W środę o godzinie 17.00 w Kotach odbył się zaległy mecz pomiędzy Orłem Koty, a Piastem Ożarowice. Mecz po arcyciekawej końcówce zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Przyjezdny Piast do spotkania przystępował w mocno osłabionym składzie. Zabrakło pauzujących za czerwone kartki Krzysztofa Puzy, Krzysztofa Stucznia oraz kontuzjowanych Łukasza Watoły oraz Łukasza Lubasa.

Początek spotkania był wyrównany. Oba zespoły starały się zyskać przewagę. Po około 15 minutach gry zauważalna była już przewaga zespołu gości. Piast próbował w tej części gry zagrywać wiele prostopadłych piłek do swoich napastników lecz wszystkie przecięte były przez stoperów z drużyny gospodarzy. Mimo tego goście stworzyli sobie wiele sytuacji strzeleckich lecz nie potrafili trafić w światło bramki. Dawid Kańtoch, Piotr Kocot oraz Tadeusz Bąbik potrafili znaleźć sobie sytuację do oddania strzału lecz nie dali rady ich skutecznie wykończyć. Kiedy już udało się Kańtochowi oddać groźny strzał w stronę bramki w 30 minucie spotkania strzałem z około 16 metrów to świetnie spisał się bramkarz gospodarzy Damian Stachańczyk.

Olimpia wygrywa z Piastem!

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu o mistrzostwo Klasy A Olimpia Boruszowice pokonuje 5:1 (2:0) Piasta Ożarowice. Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy. Piast został zepchnięty do defensywy gdzie nie umiał poradzić sobie z dobrze zorganizowaną grą ofensywną gospodarzy. Efektem tego była sytuacja z 5 minuty spotkanie gdzie w zamieszaniu podbramkowym strzał oddał jeden z zawodników gospodarzy po czym piłka trafiła w słupek. Po 15 minutach mecz się wyrównał. Drużyna gości wytrzymała szybkie tempo w pierwszy minutach spotkania i w 20 minucie Dawid Kańtoch dostał prostopadłe podanie od Tadeusz Bąbika i uderzył obok interweniującego bramkarza. Piłka po tym uderzeniu trafiła w słupek.