Marek Wolny trzeci na świecie w karate kyokushin

Doskonale zaprezentował się na rozegranych w Jekaterynburgu 9 i 10 grudnia Mistrzostwach Świata Seniorów Karate Kyokushin organizacji KWU (Kyokushin World Union – jedna z dwóch najsilniejszych organizacji na Świecie) zawodnik TKS-u „Karate” – Marek Wolny (24 lata). W bardzo silnej konkurencji wywalczył brązowy medal! Wolny w pierwszej rundzie eliminacji zwyciężył wyraźnie zawodnika z Turcji M. Furkan Karakaya, a w drugiej przez Ippon (przed czasem) zawodnika z Afganistanu Ali Shah Sadat. W ćwierćfinale czekał na niego utytułowany Japończyk Jo Miyahara. Ta walka była już bardziej zacięta i dopiero w dogrywce Wolny uzyskał na tyle wyraźną przewagę, by sędziowie stosunkiem głosów 4-0 wskazali jego zwycięstwo”.

[ czytaj więcej.. ]


Srebro i brąz Mistrzostw Europy dla zawodniczek TKS-u „Karate” TG

Doskonale zaprezentowały się zawodniczki TKS-u „Karate” na Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbyły się 9 kwietnia w duńskim Roskilde. Sandra Nowak wywalczyła srebrny, a Marta Lubos brązowy medal! Startująca w kategorii do 50 kg Sandra Nowak w eliminacjach wylosowała wolny los, w ćwierćfinale pokonała wyraźnie mistrzynię Hiszpanii Lidię Soriano, a w półfinale równie wyraźnie mistrzynię Litwy Erikę Zubertowicz. Finałowa rywalka Daiva Krisciuniene wydawała się łatwiejsza niż poprzednie rywalki. Litwinka narzuciła jednak od początku finału swój siłowy i bardzo nieefektowny ale efektywny sposób walki, z którym zawodniczka TKS-u nie potrafiła sobie poradzić i niestety to Litwinka mogła cieszyć się ze złotego medalu. Sandra Nowak po brązowym medalu w ubiegłym roku teraz wspięła się o jeden szczebel wyżej.

[ czytaj więcej.. ]


Trzynaście medali zawodników TKS-u Karate TG na Mistrzostwach Śląska!

Aż z trzynastoma medalami wracają podopieczni trenera Bogdana Lubosa z Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Młodzików, które odbyły się 18 marca w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. W Mistrzostwach, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów złote medale wywalczyli: Marta Lubos w kategorii -65 kg seniorek, Kamil Szołtysik w kategorii -65 kg seniorów, Artur Dymarczyk w kategorii -80 kg seniorów, Marek Wolny w kategorii +80 kg seniorów oraz junior Rafał Balbierz w rozgrywanej po raz pierwszy kategorii otwartej w formule olimpijskiej WKF. Ze srebrnymi medalami wracają seniorzy: Sandra Nowak w kategorii -55 kg, Szymon Grzegorzyca w kategorii -65 kg, Rafał Zając w kategorii +80 kg) i Kamil Szołtysik w kategorii otwartej WKF.

[ czytaj więcej.. ]


Marta Lubos Wicemistrzynią Europy, Marek Wolny z brązowym medalem

Znakomite wieści nadeszły z Sofii, gdzie w dniach 25-26 listopada odbyły się rozgrywane co 2 lata Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin/ Shinkyokushin w kategorii otwartej najsilniejszej Europejskiej Federacji EKO. Marta Lubos wywalczyła srebrny, a Marek Wolny brązowy medal! W mistrzostwach wzięło udział 32 zawodników i 16 zawodniczek z 19 krajów. Każdy kraj mógł być reprezentowany przez 2 zawodników i 2 zawodniczki. Poza tą pulą mogli wystartować także medaliści Mistrzostw Europy w kategoriach wagowych z ostatnich 2 lat, stąd udział aż sześciu Litwinów i czterech Litwinek, którzy od wielu lat zdecydowanie dominują w Europie (na Litwie Karate ustępuję pod względem popularności tylko koszykówce i piłce nożnej). Marta i Marek okazali się pogromcami Mistrzów.

[ czytaj więcej.. ]


Komunikat na sezon 2015/2016 TKS Karate Tarnowskie Góry

KOMUNIKAT NA SEZON 2015/2016

Nowy sezon zapowiada się jako jeden z najciekawszych w historii. Oto kilka szczegółów:

1. Trening inaugurujący sezon 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 18.00
na hali sportowej w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8 (obok Aquaparku).

2. Treningi wszystkich grup w Tarnowskich Górach przenieśliśmy do nowej hali sportowej. Zajęcia
będą się odbywać według harmonogramu umieszczonego na naszej stronie internetowej.

3. Treningi w Piekarach Śląskich będą prowadzone w dalszym ciągu w Miejskim Gimnazjum nr 2
na ul. Popiełuszki. Zajęcia będą się odbywać według harmonogramu umieszczonego na naszej
stronie internetowej.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |