Policja ostrzega: dopalacze – apel Policji do rodziców i opiekunów

Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.

[ czytaj więcej.. ]


Sezon rowerowy w pełni - pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Sezon rowerowy w pełni. Co jednak zrobić, aby letnia przejażdżka nie skończyła się nieprzyjemnie? Należy zadbać o stan techniczny roweru, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół nas i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jak wszyscy wiemy, zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów niestety często należą do najbardziej tragicznych w skutkach. Przede wszystkim dlatego, że pieszych i rowerzystów nie chronią żadne środki techniczne.

[ czytaj więcej.. ]


Podczas prelekcji o narkotykach, pies namierzył dwóch uczniów z marihuaną

Takiego przebiegu zorganizowanej prelekcji o narkotykach nikt się nie spodziewał. Podczas zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w jednej ze szkół, pies służbowy „wyczuł”, że dwaj uczniowie mogą posiadać... narkotyki. Policjanci zatrzymali 16 i 17-latka, u których znaleziono marihuanę. Za posiadanie narkotyków, sprawą młodszego z uczniów zajmie się sąd rodzinny, natomiast starszego z nich czeka proces karny.

[ czytaj więcej.. ]


Kontrole autokarów procentują bezpieczeństwem

Dla wszystkich rodziców największym skarbem są ich dzieci. Wysyłając swoje pociechy na wycieczki szkolne chcą mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd. W przypadku bezpieczeństwa naszych dzieci nie ma kompromisów. Ostrożność procentuje.

[ czytaj więcej.. ]


Szkolenie policyjnych psów nad zalewem Nakło - Chechło

Policyjne psy służbowe są nieocenionym przyjacielem człowieka, ale i znakomitą pomocą w służbie. Dzisiaj, nad zalewem Nakło-Chechło, odbyło się ich szkolenie, które prowadzili przewodnicy z Tarnowskich Gór, Katowic, Chorzowa i Bytomia. W szkoleniu wzięła również udział ekipa telewizyjna TVN24. Przeprowadzone szkolenie miało na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa i obrony przewodnika. Policjanci przygotowali dla swoich podopiecznych wiele zadań, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie. Podczas dzisiejszego szkolenia policyjne psy służbowe miały bardzo trudne zadania do wykonania. Musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną podczas wyciągania przestępcy z wody, z samochodu oraz w trakcie pościgu za uciekinierem.

[ czytaj więcej.. ]


Policja: Zastanów się komu pomagasz - prowokacja Śląskiej Policji

Chętnie pomagamy, nawet... pijanemu wsiąść za kierownicę. Wyniki prowokacji śląskiej policji, przeprowadzonej w ramach kampanii społecznej „Alkohol na drodze zabija” są zatrważające. W dwóch z czterech zaaranżowanych przed katowicką galerią handlową sytuacji, osoby poproszone przez „pijaną” osobę o przeparkowanie samochodu, zgodziły się pomóc. W ramach prowokacji przeprowadzono cztery akcje, w których aktor, od którego wyczuwalny był alkohol, udając nietrzeźwego , prosił innych kierowców o pomoc w wyjechaniu samochodem z wąskiego miejsca parkingowego. Niestety, aż w dwóch przypadkach kierowcy okazali się pomocni i po krótkim wysłuchaniu argumentacji nietrzeźwego, wzięli od niego kluczyki i próbowali wsiąść za kierownicę.

[ czytaj więcej.. ]


Policja ostrzega i radzi: Działkowiczu, nie daj się okraść

Policjanci apelują do właścicieli altanek działkowych, ogródków rekreacyjnych o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”. Wraz z nadejściem okresu wiosennego złodzieje mogą wykorzystać każdą okazję, aby skraść rzeczy pozostawione bez opieki przez pochłoniętych pracą działkowiczów. Mogą to być torebki, telefony, rowery i inne przedmioty takie jak kosiarki, narzędzia, a nawet rośliny posadzone na działce. Apelujemy o ostrożność!

[ czytaj więcej.. ]


Działania "Trzeźwość" - co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu

Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci wydziału ruchu drogowego, prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

[ czytaj więcej.. ]


Policja apeluje: Nie pozwólmy nikomu zamarznąć - uwaga mrozy

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach wrócą mrozy. Nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

[ czytaj więcej.. ]


Policja na Walentynki - pamiętaj: ktoś bliski czeka na Ciebie

To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.
W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.


Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, zza pojazdu lub przeszkody, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |