Czarni Kozłowa Góra wygrywają z Piastem Ożarowice 3:2 (1:1)

Mecz od początku obfitował w wiele pojedynków w środkowej strefie boiska. Zawodnicy obu zespołów nie odstawiali nóg, przez co spotkanie było dosyć ostre. Od pierwszych minut to Piast stwarzał sobie dużo sytuacji podbramkowych. Dawid Kańtoch oraz Piotr Kocot co chwile nękali, swoimi akcjami, obrońców gospodarzy. Mimo kilku sytuacji, formacji ofensywnej gości, nie udało się strzelić bramki. Czarni Kozłowa Góra pierwszą okazję stworzyli sobie w 30 minucie meczu. Po strzale z rzutu wolnego piękną paradą popisał się Michał Koj, ratując Piast od straty bramki. Interwencja skończyła się niestety kontuzją i wymuszona była zmiana. Do bramki gości wszedł Aleksander Cogiel. Świetnego wykonania rzutu wolnego pozazdrościł gościom Bartosz Osuch. Obrońca Piasta podszedł do wolnego z okolic 30 metra i potężnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyrównali wynik spotkania również po rzucie wolnym. Strzelcem bramki był Rafał Przerwa.

Piast Ożarowice kontynuuje serie meczów bez porażki powiększając ją do 7 spotkań! Tym razem piłkarze z Ożarowic pokonali Sokół Orzech 3:1 (1:0) Mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr uniemożliwiał swobodne rozgrywanie piłki. W pierwszej połowie "z wiatrem" grali gospodarze. Między innymi dzięki temu osiągnęli przewagę w tej części gry. Bramka padła jednak ze stałego fragmentu gry. Pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Kamil Frączek. Piłka po uderzeniu pomocnika Piasta wpadła przy dłuższym słupku bramki gości.

Doskonale zaprezentowały się zawodniczki TKS-u „Karate” na Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbyły się 9 kwietnia w duńskim Roskilde. Sandra Nowak wywalczyła srebrny, a Marta Lubos brązowy medal! Startująca w kategorii do 50 kg Sandra Nowak w eliminacjach wylosowała wolny los, w ćwierćfinale pokonała wyraźnie mistrzynię Hiszpanii Lidię Soriano, a w półfinale równie wyraźnie mistrzynię Litwy Erikę Zubertowicz. Finałowa rywalka Daiva Krisciuniene wydawała się łatwiejsza niż poprzednie rywalki. Litwinka narzuciła jednak od początku finału swój siłowy i bardzo nieefektowny ale efektywny sposób walki, z którym zawodniczka TKS-u nie potrafiła sobie poradzić i niestety to Litwinka mogła cieszyć się ze złotego medalu. Sandra Nowak po brązowym medalu w ubiegłym roku teraz wspięła się o jeden szczebel wyżej.

W sobotę przy ulicy Sportowej w Ożarowicach byliśmy świadkami aż 10 bramek. Piast wygrał swój trzeci pod rząd mecz w Klasie A. Tym razem pokonał aż 10:0 Czarnych Sucha Góra. Od początku spotkania można było zauważyć dużą przewagę gospodarzy. Ten, kto spóźnił się na mecz mógł żałować. 20 minutowe spóźnienie kosztowało widza opuszczenie trzech bramek. W 6, 11 i 17 minucie do bramki gości trafiali Mateusz Gubała, z rzutu karnego, oraz dwa razy Dawid Hajda, który przy wykończeniach akcji wykazał się nienaganną techniką. 40-sto minutowe spóźnienie kosztowało już widza opuszczenie 6 bramek. Kolejne trafienie dołożył Gubała, a na listę strzelców wpisali się ponadto Piotr Kocot oraz z rzutu karnego Kamil Frączek. Do przerwy goście nie stworzyli sobie sytuacji, która mogła skończyć się bramką.

Piast Ożarowice wysoko wygrywa z Orłem Koty 8-0 (5-0)

W sobotę w Ożarowicach miejscowy Piast pokonał 8:0 (5:0) Orzeł Koty. Pierwszy mecz rundy wiosennej był zagadką odnośnie dyspozycji obu zespołów przed drugą połową sezonu. Jak widać po wyniku, okres przygotowawczy lepiej przepracowali gospodarze.

Mecz rozgrywany był w bardzo ciężkich warunkach. Mimo bezchmurnego nieba, piłkarzom towarzyszył silny wiatr. W pierwszej połowie to gospodarze grali z wiatrem w plecy. W 17 minucie doskonałą sytuację zmarnował Piotr Kocot, który mając przed sobą tylko bramkę i stojącego w niej obrońce, trafił właśnie w niego z 5 metrów. Napastnik gospodarzy odetchnął 3 minuty później, gdzie na bramkę uderzył Michał Góra, a do odbitej piłki przez bramkarza dobiegł, sprowadzony z Gwarka Zabrze wychowanek Piasta, Kamil Frączek. Z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki czym wyprowadził Piast na prowadzenie. 5 minut później świetną indywidualną akcją popisał się Dawid Hajda. Pomocnik sprowadzony z Orła Nakło Śląskie minął 4 rywali i technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca połowy Piast strzelił jeszcze 3 bramki. A strzelcami byli Piotr Kocot, Mateusz Gubała i Tadeusz Bąbik.

Trzynaście medali zawodników TKS-u Karate TG na Mistrzostwach Śląska!

Aż z trzynastoma medalami wracają podopieczni trenera Bogdana Lubosa z Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Młodzików, które odbyły się 18 marca w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. W Mistrzostwach, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów złote medale wywalczyli: Marta Lubos w kategorii -65 kg seniorek, Kamil Szołtysik w kategorii -65 kg seniorów, Artur Dymarczyk w kategorii -80 kg seniorów, Marek Wolny w kategorii +80 kg seniorów oraz junior Rafał Balbierz w rozgrywanej po raz pierwszy kategorii otwartej w formule olimpijskiej WKF. Ze srebrnymi medalami wracają seniorzy: Sandra Nowak w kategorii -55 kg, Szymon Grzegorzyca w kategorii -65 kg, Rafał Zając w kategorii +80 kg) i Kamil Szołtysik w kategorii otwartej WKF.

Znakomite wieści nadeszły z Sofii, gdzie w dniach 25-26 listopada odbyły się rozgrywane co 2 lata Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin/ Shinkyokushin w kategorii otwartej najsilniejszej Europejskiej Federacji EKO. Marta Lubos wywalczyła srebrny, a Marek Wolny brązowy medal! W mistrzostwach wzięło udział 32 zawodników i 16 zawodniczek z 19 krajów. Każdy kraj mógł być reprezentowany przez 2 zawodników i 2 zawodniczki. Poza tą pulą mogli wystartować także medaliści Mistrzostw Europy w kategoriach wagowych z ostatnich 2 lat, stąd udział aż sześciu Litwinów i czterech Litwinek, którzy od wielu lat zdecydowanie dominują w Europie (na Litwie Karate ustępuję pod względem popularności tylko koszykówce i piłce nożnej). Marta i Marek okazali się pogromcami Mistrzów.

Pierwsza drużyna Piasta wygrała piątkowe spotkanie w Lasowicach 2:0 (1:0). Dwóch młodych zawodników Piasta - Marcel Duda oraz Piotr Kocot zapewniło graczom z Ożarowic 3 punkty.

Od samego początku spotkania przewagę na boisku mieli zawodnicy przyjezdni. W 20 minucie meczu Dawid Kańtoch pobiegł skrzydłem i minął 4 zawodników Iskry. Podał do stojącego na 8 metrze Marcina Siwego, który strzelił na bramkę. Bramkarz odbił futbolówkę ale wobec dobitki piętką Marcela Dudy, był już bezradny. Pierwsza odsłona gry nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Około 40 minuty meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową dobrze interweniował bramkarz Piasta, czym uchronił swój zespół od utraty bramki.

Druga połowa była już ciekawsza. Goście tego spotkania dużo śmielej atakowali przeciwników. Dwójka Dawid Kańtoch i Mateusz Gubała mogli przesądzić o końcowym wyniku. Jednak po ich sytuacjach piłka nie odnajdywała drogi do siatki Iskry. Za to gospodarze po raz kolejny w tym meczu mieli możliwość aby wyrównać wynik spotkania. W doskonałej sytuacji Mateusz Gietka przeniósł piłkę nad bramką Michała Koja. W końcówce gospodarze zaatakowali, przez co nadziali się na kontrę gości. Tadeusz Bąbik podał do Piotra Kocota, który zapewnił Piastowi 3 punkty.

Po tym spotkaniu tabela zrobiła się bardzo ciasna. Między drugim, a dwunastym miejscem w tabeli jest różnica zaledwie 6 punktów. Piast zajmuje miejsce 8 z 22 punktami. Iskra po tym spotkaniu znalazła się właśnie na miejscu 12 z 20 punktami na koncie. Piast przerwał w tym spotkaniu serie jedenastu meczów z kolei ze straconą bramką.

Piast wygrywa, Kańtoch na czele klasyfikacji strzelców!

W miniony weekend Piast Ożarowice pokonał 5:3 (2:1) Przyszłość Nowe Chechło. Dwie bramki oraz dwie asysty w spotkaniu zanotował Dawid Kańtoch, który dzięki temu powrócił na czoło klasyfikacji strzelców.

Mecz rozpoczął się od znakomitej sytuacji Pawła Białasa. Pomocnik Piasta, po prostopadłym podaniu od Tadeusz Bąbika, znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Zedelem, który uratował gości od utraty bramki. W 20 minucie Mateusz Gubała odzyskał piłkę na 35 metrze i zagrał „w uliczkę” do Bąbika. Kapitan Piasta strzałem nad bramkarzem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 23 minucie, po rzucie rożnym, bramkarz Przyszłości wypiąstkował piłkę na 10 metr gdzie doszedł do niej Dawid Kańtoch, który uderzył z woleja. Piłkę zmierzającą do bramki, z linii bramkowej, wybił napastnik gości – Marcin Wajs. Chwilę później goście oddali pierwszy strzał na bramkę gospodarzy i… wyrównali wynik spotkania. Na strzał z prawej strony pola karnego zdecydował się Marcin Smoliński. Michał Koj wybronił uderzenie lecz wobec dobitki Daniela Daniluka był już bezradny. W 40 minucie, tym razem, Bąbik wyłożył piłkę Gubale, a ten minął rywala i strzałem w lewe okienko bramki gości wyprowadził ponownie gospodarzy na prowadzenie.