III Rajd rowerowy "Śladami górnośląskiej szlachty" - 25 września

Na stronie www.cekus.pl podajemy już pełną informację na temat III Rajdu rowerowego „Śladami górnośląskiej szlachty”, który odbędzie się 25 września 2016 r. Rejestracja uczestników połączona z wykupieniem „pakietu” uczestnika” w cenie 25 zł rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do wyczerpania miejsc, których liczba jest ograniczona. Informację telefoniczną na temat dostępności miejsc można będzie uzyskać pod numerem 505 802 207.
Sparing: Piast Ożarowice - Piast Gami-Pack Sosnowiec

Sparing rozgrywany w sobotnie przedpołudnie pomiędzy Piastem Ożarowice, a Piastem Gami-Pack Sosnowiec zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Nie wszyscy zawodnicy drużyny gości dojechali na czas rozpoczęcia spotkania. W związku z tym w drużynie z Sosnowca od początku wystąpił m.in trener Piasta Ożarowice - Rafał Dulęba. W pierwszej połowie optyczną przewagę miał zespół gospodarzy jednak dobrze zorganizowana obrona gości skutecznie uniemożliwiała stworzenie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Sosnowiczanie nastawili się na grę z kontry czego efektem była jedna z akcji, po której sędzia zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego za zagranie ręką. Rzut karny na bramkę zamienił... trener drużyny gospodarzy - Rafał Dulęba.


fot.: Maria Drużyńska

Ofensywna gra Piasta Ożarowice przyniosła efekt w drugiej połowie gdzie po akcji Daniela Kocota, piłkę na 10 metrze otrzymał Krzysztof Puza i spokojnym strzałem w lewy dolny róg bramki wyrównał wynik meczu. Do końca spotkania drużyna gospodarzy miała jeszcze parę sytuacji ale nie udało się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza rywali.[ czytaj więcej.. ]


Komunikat na sezon 2015/2016 TKS Karate Tarnowskie Góry

KOMUNIKAT NA SEZON 2015/2016

Nowy sezon zapowiada się jako jeden z najciekawszych w historii. Oto kilka szczegółów:

1. Trening inaugurujący sezon 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 18.00
na hali sportowej w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8 (obok Aquaparku).

2. Treningi wszystkich grup w Tarnowskich Górach przenieśliśmy do nowej hali sportowej. Zajęcia
będą się odbywać według harmonogramu umieszczonego na naszej stronie internetowej.

3. Treningi w Piekarach Śląskich będą prowadzone w dalszym ciągu w Miejskim Gimnazjum nr 2
na ul. Popiełuszki. Zajęcia będą się odbywać według harmonogramu umieszczonego na naszej
stronie internetowej.[ czytaj więcej.. ]


Dariusz Świercz: szachy to połączenie sportu i sztuki

Przygodę z grą w szachy rozpoczął jako 3-letni dzieciak. W wieku 7 lat został już Mistrzem Polski Juniorów. Rzadko grywa z członkami rodziny – a o swojej pasji mówi, że jest dla niego połączeniem sportu i sztuki. Na pytania odpowiada Dariusz Świercz – Mistrz Świata w Szachach do lat 20.

rozmawia: Jakub Kucharski -
blog Jakuba Kucharskiego - Zwykli - niezwykli
fotografia z archiwum Dariusza Świercza

Czy w twojej rodzinie są jakieś tradycje związane z grą w szachy?

Nie, w mojej rodzinie nie ma żadnych tradycji szachowych.

Więc, w jaki sposób zaczęła się twoja przygoda z szachami?


W szachy nauczył mnie grać śp. Ryszard Jagodziński, mój dziadek, jak miałem 3-3, 5 roku. Była to „zabawa w szachy”. Początkowo oczywiście przegrywałem, jednak z czasem zacząłem dziadka ogrywać, trafiłem do klubu, pierwsze turnieje… tak to się zaczęło.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |