Wypadek w Radzionkowie - dwie osoby ranne

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w piątek około godziny 11-ej w Radzionkowie przy ulicy Długiej. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranni zostali kierowcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawę wyjaśniają śledczy z tarnogórskiej komendy.

[ czytaj więcej.. ]


Nocny pościg za motocyklistą ulicami Nakła

Tarnogórscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali złodziei motocykla. Do zdarzenia doszło 25 czerwca po północy w Nakle Śląskim. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut po północy policyjni wywiadowcy oraz policjanci patrolówki otrzymali zgłoszenie, że z parkingu przy ulicy Powstańców w Nakle Śląskim skradziono motocykl Jawa 350, którym sprawcy odjechali kilka minut wcześniej w kierunku ulicy Głównej. Policjanci zauważyli uciekających na skradzionym motocyklu w rejonie ulicy Górnej, gdzie natychmiast podjęli za sprawcami pościg. W trakcie ucieczki uliczkami Nakła Śląskiego, złodzieje usiłowali porzucić pojazd, a następnie zbiec pieszo. Jednak obydwaj zostali zatrzymani natychmiast po porzuceniu motocykla. Mężczyźni byli trzeźwi. Jeden z nich oprócz kradzieży, odpowie także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Sprawcy to mieszkańcy Nakła Śląskiego w wieku 17 i 18 lat. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Motocykl przekazano właścicielowi.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Akcja "Bezpieczny Weekend" od 18 do 22 czerwca

Od środy rano rusza ogólnopolska akcja "Bezpieczny Weekend". Na wszystkich drogach w kraju policjanci będą prowadzili zintensyfikowane działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, jazdę w pasach bezpieczeństwa, trzeźwość oraz czuwać przy newralgicznych miejscach w lokalnych punktach arterii drogowych.

Od jutra rozpoczyna się długi weekend. Wiele osób wybiera się w tym czasie na kilkudniowy wypoczynek. Aby zapewnić podróżującym po lokalnych i krajowych drogach bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Bezpieczny Weekend". Zintensyfikowane działania mundurowych ruszają w środę rano. Już od godz. 6:00 patrole na drogach będą sprawdzać dostosowanie do ograniczeń w prędkości, trzeźwość, jak również jazdę w pasach bezpieczeństwa. Stróże prawa będą także czuwać nad porządkiem w ruchu pojazdów, szczególnie w miejscach wrażliwych na zdarzenia drogowe. Policjanci z Tarnowskich Gór również spodziewają się w tym okresie nasilenia ilości i ruchu pojazdów po lokalnych, powiatowych i krajowych odcinkach dróg. Dlatego tarnogórska policja zachęca do rozsądku, braku pośpiechu i szczególnej ostrożności w tym okresie podczas poruszania się po drogach jako uczestnik ruchu.

Akcja potrwa do 22 czerwca. dyżurnym jednostki.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Zatrzymanie w sprawie kradzieży alkoholu w tarnogórskim markecie

Patrol tarnogórskich wywiadowców zatrzymał mężczyznę, który wynosił z jednego z tarnogórskich marketów alkohol. Policja zareagowała na zdarzenie dzięki nieobojętnej postawie świadków. Jak się okazało, zatrzymanym była osoba z kierownictwa sklepu.

W dniu 2 czerwca 2014 r. wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zadzwonił świadek, który poinformował, że na terenie jednego z marketów w Tarnowskich Górach osoba pracująca jako kierownictwo sklepu wynosi alkohol. Nieobojętny na kradzież zgłaszający opisał cały proceder i wskazał miesjce gdzie znajdował się sprawca. Patrol wywiadowców natychmiast udał się we wskazane miejsce i zastał tam nieuczciwego pracownika wraz z częścią alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a towar zwrócony. Jak się okazało, był to 28 - letni pracownik na stanowisku kierowniczym. Dalsze ustalenia pozwoliły ujawnić, że nie był to pierwszy czyn zatrzymanego. Kilka dni wczesniejj wyniósł również część alkoholu stanowiącego towar sklepu. Ponadto próbował wciągnąć do współpracy jednego z ochroniarzy. Sprawca nie był uprzednio notowany. Kryminalni ustalili, że działał z chęci zysku. Teraz za podżeganie do przestępstwa i kradzież alkoholu o łącznej wartości prawie 1200 zł grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszych losach zadecyduje prokurator.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Przekonanie o bezkarności i odpowiedzialność nastolatków

Ostatnie wydarzenia kryminalne z udziałem osób nastoletnich zaskakują poczuciem bezkarności. Pobicia w "biały dzień", szaleńcza jazda ulicami centrum, kupowanie kradzionych telefonów albo dewastacja cudzego mienia lub wręcz wysmarowanie fekaliami okien przedszkola to obraz zdarzeń zarejestrowanych przez tarnogórską komendę. Policja wspólnie z prokuraturą oraz z sądem odpowiada na zuchwałość i swawolę nastolatków coraz to surowszymi narzędziami.

W sobotę, 17 maja 2014 r. ok. godz. 22:10 tarnogórscy policjanci z drogówki wszczęli pościg za białym Volkswagenem Golf II, który zaczął uciekać na widok mundurowych. Kilkunastominutowy pościg ulicami centrum Radzionkowa i Bytomia zakończył się zderzeniem z radiowozem. Za kierownicą siedziała 17 - letnia dziewczyna, która stworzyła zagrożenie w ruchu z obawy przed byciem legitymowaną. Twierdziła, że nie ma prawa jazdy, a kilka godzin wcześniej zabrała bez pozwolenia właściciela samochód, którym chciała pojeździć. Ponadto była poszukiwana za niezgłoszenie się do ośrodka wychowawczego. Usłyszała zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu, za które grozi jej do 5 lat więzienia oraz zarzut popełnienia szeregu wykroczeń, za co może odpowiedzieć nawet do 1 miesiąca aresztu.[ czytaj więcej.. ]


"Alkohol i narkotyki" - akcja będzie powtarzana

Tarnogórska policja przeprowadziła w ubiegly piątek działania "Alkohol i narkotyki", akcja trwała cała dobę. W tym czasie kilkunastu policjantów dokonało kontroli ponad półtorej tysiąca kierujących. Celem akcji były sprawdzenia stanu trzeźwości i ewentualnych reakcji w przypadku uzasadnionych podejrzeń, że doszło do znajdowania się kierowców pod wpływem środków odurzających.

[ czytaj więcej.. ]


Ujęty podczas kradzieży, zatrzymany za narkotyki

Podczas kontroli osobistej sprawcy kradzieży narzędzi w jednym z tarnogórskich marketów, policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Z posiadanego "towaru" można było przygotować 70 "działek" dilerskich o czarnorynkowej wartości 1,5 tys. zł. Za posiadanie środków odurzających zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

W ubiegłą środę pracownicy ochrony jednego z tarnogórskich marketów ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Mężczyzna zabrał, i usiłował wynieść bez zapłacenia, warte kilkanaście złotych obcęgi. Ochrona zgłosiła zdarzenie dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. W trakcie kontroli osobistej legitymowanego mężczyzny, mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Sprawca natychmiast został zatrzymany i przewieziony do komendy. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór był już notowany za podobne przestępstwa. Ze znalezionych przy nim środków odurzających można było przygotować 70 porcji dilerskich, których wartość czarnorynkowa, to prawie 1,5 tys. zł. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Zatrzymania: weekendowe bójki zakończą się w sądzie

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 3 osoby, które w minionym długim weekendzie dopuścili się pobicia na terenie powiatu. Kolejne sprawy są już w ustaleniu. Alkohol i bezmyślność powodują, iż młodzi ludzie słyszą zarzuty popełnienia czynów, za które grozi im kara do 3 lat więzienia.

W czwartek w nocy ok. godz. 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach otrzymał zgłoszenie, że grupa nieznanych młodzieńców w kominiarkach pobiła 38 – letniego mieszkańca Miasteczka Śląskiego. Gdy na miejsce przybył patrol mundurowych zastali pobitego mężczyznę z obrażeniami głowy.[ czytaj więcej.. ]


Zatrzymanie obcokrajowców na pyrzowickim lotnisku

Policjanci z Pyrzowic zatrzymali parę obcokrajowców, którzy na międzynarodowym lotnisku w Katowicach - Pyrzowicach okradli pasażerkę z Hiszpanii. Widząc zagubiony przez studentkę z Hiszpanii torbę, postanowili zabrać z niej wartościowe przedmioty Jak się tłumaczyli, początkowo mieli zamiar oddać torbę, ale skusiła ich jej zawartość.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę na pasażu lotniska Katowice – Pyrzowice. Tam dwoje obywateli Niemiec, na stałe mieszkające w Holandii, byli świadkami, jak jednej z podróżnych wyleciała z wózka torba, należąca do młodej studentki, która przyleciała studiować do Polski z Hiszpanii. Gdy para zauważyła zdarzenie, 52 – letni obywatel Niemiec podszedł do bagażu i go podniósł. Wtedy poczuł, że w torbie może być coś więcej niż rzeczy osobiste. Zaintrygowany, postanowił wraz z 56 – letnią żoną sprawdzić, co jest w środku.[ czytaj więcej.. ]


Jazda po pijanemu - ciężarówką, ciągnikiem albo koparką

Tarnogórska drogówka w ostatnim czasie zatrzymuje nietrzeźwych kierujących pojazdami "nietypowymi". We wtorek w Radzionkowie ujawniono pijanego prowadzącego koparko - ładowarkę, a w niedzielę równie nietrzeźwego kierowcę traktora. Podobnie kierowcy samochodów ciężarowych wsiadają "z promilami" za kierownicę.

Policjanci z tarnogórskiej drogówki zatrzymali we wtorek kierującego koparko – ładowarką do badań trzeźwości. Mundurowi zwrócili uwagę na sposób jazdy kierowcy i mieli wątpliwości co do stanu trzeźwości. Okazało się, że 55 – letni mieszkaniec Zabrza miał prawie 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka dni wcześniej w niedzielę na jednej z dróg w Zbrosławicach patrol drogówki zbadał również 55 – letniego kierowcę ciągnika rolniczego marki Ursus. Badany miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |