Wypadek w Boruszowicach: ranny rowerzysta

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w poniedziałek przed północą w miejscowości Boruszowice. W wypadku ranny został 54-letni rowerzysta.

W miniony poniedziałek przed północą, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Boruszowice doszło do wypadku, w którym ranny został 54-letni rowerzysta. Jak wstępnie ustalono, kierowca volkswagena, który jechał w stronę Tworoga, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast cykliście , ze względu na brak możliwości przeprowadzenia badania stanu trzeźwości, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Okoliczności i przyczyny wypadku badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - asp. szt. Rafał Biczysko

film: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnogórzanin aresztowany w sprawie o ciężkie uszkodzenie ciała

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 23-letniego tarnogórzanina, który w niedzielne popołudnie dokonał ciężkiego uszkodzenia ciała swojego znajomego. Zatrzymany przy użyciu noża kuchennego zaatakował 22-latka. Ranny w stanie ciężkim trafił do szpitala. Zatrzymanemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj na wniosek śledczych oraz prokuratury tarnogórski Sąd tymczasowo aresztował 23-letniego tarnogórzanina, który podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego znajomego. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w jednej z kamienic w centrum Tarnowskich Gór. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. W trakcie kłótni jeden z nich wyciągnął nóż kuchenny, którym zadał kila ciosów. Okazało się, że sprawca przeciął 22-latkowi tętnicę ramienną oraz uszkodził mięśnie ramienia. Ofiara w stanie ciężkim trafiła pod opiekę lekarzy. Policjanci, którzy podjęli interwencję, zatrzymali sprawcę w swoim mieszkaniu, gdzie zabezpieczyli także nóż, którym sprawca się posłużył. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Wypadek w Radzionkowie - dwie osoby ranne

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w piątek około godziny 11-ej w Radzionkowie przy ulicy Długiej. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranni zostali kierowcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawę wyjaśniają śledczy z tarnogórskiej komendy.

[ czytaj więcej.. ]


Nocny pościg za motocyklistą ulicami Nakła

Tarnogórscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali złodziei motocykla. Do zdarzenia doszło 25 czerwca po północy w Nakle Śląskim. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut po północy policyjni wywiadowcy oraz policjanci patrolówki otrzymali zgłoszenie, że z parkingu przy ulicy Powstańców w Nakle Śląskim skradziono motocykl Jawa 350, którym sprawcy odjechali kilka minut wcześniej w kierunku ulicy Głównej. Policjanci zauważyli uciekających na skradzionym motocyklu w rejonie ulicy Górnej, gdzie natychmiast podjęli za sprawcami pościg. W trakcie ucieczki uliczkami Nakła Śląskiego, złodzieje usiłowali porzucić pojazd, a następnie zbiec pieszo. Jednak obydwaj zostali zatrzymani natychmiast po porzuceniu motocykla. Mężczyźni byli trzeźwi. Jeden z nich oprócz kradzieży, odpowie także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Sprawcy to mieszkańcy Nakła Śląskiego w wieku 17 i 18 lat. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Motocykl przekazano właścicielowi.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend - 6 kierujących pod wpływem alkohol

Wczoraj wieczorem zakończyły się działania pod kryptonimem "Bezpieczny Weekend". Przez 5 dni tarnogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących lokalnymi oraz krajowymi drogami Naszego powiatu. Intensywne kontrole w różnych miejscach wykazały, że nie wszyscy uczestnicy dróg przestrzegali prawa.[ czytaj więcej.. ]


Akcja "Bezpieczny Weekend" od 18 do 22 czerwca

Od środy rano rusza ogólnopolska akcja "Bezpieczny Weekend". Na wszystkich drogach w kraju policjanci będą prowadzili zintensyfikowane działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, jazdę w pasach bezpieczeństwa, trzeźwość oraz czuwać przy newralgicznych miejscach w lokalnych punktach arterii drogowych.

Od jutra rozpoczyna się długi weekend. Wiele osób wybiera się w tym czasie na kilkudniowy wypoczynek. Aby zapewnić podróżującym po lokalnych i krajowych drogach bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Bezpieczny Weekend". Zintensyfikowane działania mundurowych ruszają w środę rano. Już od godz. 6:00 patrole na drogach będą sprawdzać dostosowanie do ograniczeń w prędkości, trzeźwość, jak również jazdę w pasach bezpieczeństwa. Stróże prawa będą także czuwać nad porządkiem w ruchu pojazdów, szczególnie w miejscach wrażliwych na zdarzenia drogowe. Policjanci z Tarnowskich Gór również spodziewają się w tym okresie nasilenia ilości i ruchu pojazdów po lokalnych, powiatowych i krajowych odcinkach dróg. Dlatego tarnogórska policja zachęca do rozsądku, braku pośpiechu i szczególnej ostrożności w tym okresie podczas poruszania się po drogach jako uczestnik ruchu.

Akcja potrwa do 22 czerwca. dyżurnym jednostki.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Zatrzymanie w sprawie kradzieży alkoholu w tarnogórskim markecie

Patrol tarnogórskich wywiadowców zatrzymał mężczyznę, który wynosił z jednego z tarnogórskich marketów alkohol. Policja zareagowała na zdarzenie dzięki nieobojętnej postawie świadków. Jak się okazało, zatrzymanym była osoba z kierownictwa sklepu.

W dniu 2 czerwca 2014 r. wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zadzwonił świadek, który poinformował, że na terenie jednego z marketów w Tarnowskich Górach osoba pracująca jako kierownictwo sklepu wynosi alkohol. Nieobojętny na kradzież zgłaszający opisał cały proceder i wskazał miesjce gdzie znajdował się sprawca. Patrol wywiadowców natychmiast udał się we wskazane miejsce i zastał tam nieuczciwego pracownika wraz z częścią alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a towar zwrócony. Jak się okazało, był to 28 - letni pracownik na stanowisku kierowniczym. Dalsze ustalenia pozwoliły ujawnić, że nie był to pierwszy czyn zatrzymanego. Kilka dni wczesniejj wyniósł również część alkoholu stanowiącego towar sklepu. Ponadto próbował wciągnąć do współpracy jednego z ochroniarzy. Sprawca nie był uprzednio notowany. Kryminalni ustalili, że działał z chęci zysku. Teraz za podżeganie do przestępstwa i kradzież alkoholu o łącznej wartości prawie 1200 zł grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszych losach zadecyduje prokurator.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Ostrzeżenie przed oszustami udającymi policjantów

W ubiegły piątek do jednego z mieszkańców Radzionkowa przyszło dwóch mężczyzn. Pierwszy przedstawił się jako policjant z drogówki, zaś drugi podał się za dawno niewidzianego zięcia. Prawie 80 – letni radzionkowianin uwierzył, że zięć jest w tarapatach i przekazał "policjantowi" kilkanaście tysięcy złotych. Okazało się, że byli to oszuści.

Metoda oszustw na tzw. "wnuczka" ewaluuje. W piątek minionego tygodnia popołudniu do jednego z mieszkańców Radzionkowa przyszło dwóch mężczyzn. Podali się oni za policjanta z drogówki i dawno nie widzianego zięcia. Starszemu mężczyźnie udało się wmówić, że zięć jest w tarapatach i tylko policjant z drogówki i pieniądze go uratują. 79 – latek wierząc, że działa dla dobra rodziny wręczył mężczyznom prawie 14 tysięcy złotych. Okazało się, że byli to oszuści. Tarnogórska policja już szuka sprawców oraz przestrzega, że w podobnych sprawach należy nie "układać" się z rozmówcami, gdyż policja nigdy nie będzie żądała pieniędzy za załatwienie jakiejkolwiek sprawy. Takie sytuacje należy natychmiast zgłaszać pod nr 112 lub osobiście do najbliższej jednostki policji.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
Przekonanie o bezkarności i odpowiedzialność nastolatków

Ostatnie wydarzenia kryminalne z udziałem osób nastoletnich zaskakują poczuciem bezkarności. Pobicia w "biały dzień", szaleńcza jazda ulicami centrum, kupowanie kradzionych telefonów albo dewastacja cudzego mienia lub wręcz wysmarowanie fekaliami okien przedszkola to obraz zdarzeń zarejestrowanych przez tarnogórską komendę. Policja wspólnie z prokuraturą oraz z sądem odpowiada na zuchwałość i swawolę nastolatków coraz to surowszymi narzędziami.

W sobotę, 17 maja 2014 r. ok. godz. 22:10 tarnogórscy policjanci z drogówki wszczęli pościg za białym Volkswagenem Golf II, który zaczął uciekać na widok mundurowych. Kilkunastominutowy pościg ulicami centrum Radzionkowa i Bytomia zakończył się zderzeniem z radiowozem. Za kierownicą siedziała 17 - letnia dziewczyna, która stworzyła zagrożenie w ruchu z obawy przed byciem legitymowaną. Twierdziła, że nie ma prawa jazdy, a kilka godzin wcześniej zabrała bez pozwolenia właściciela samochód, którym chciała pojeździć. Ponadto była poszukiwana za niezgłoszenie się do ośrodka wychowawczego. Usłyszała zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu, za które grozi jej do 5 lat więzienia oraz zarzut popełnienia szeregu wykroczeń, za co może odpowiedzieć nawet do 1 miesiąca aresztu.[ czytaj więcej.. ]


"Alkohol i narkotyki" - akcja będzie powtarzana

Tarnogórska policja przeprowadziła w ubiegly piątek działania "Alkohol i narkotyki", akcja trwała cała dobę. W tym czasie kilkunastu policjantów dokonało kontroli ponad półtorej tysiąca kierujących. Celem akcji były sprawdzenia stanu trzeźwości i ewentualnych reakcji w przypadku uzasadnionych podejrzeń, że doszło do znajdowania się kierowców pod wpływem środków odurzających.

[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |