Kryptonim "Alkohol i narkotyki" - podsumowanie działań drogówki

Od poniedziału do wtorku tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". W kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebadano 2100 kierowców. Policjanci ujawnili 5 rowerzystów oraz 1 kierowcę pojazdu będących pod wpływem alkoholu.

[ czytaj więcej.. ]


Policja poszukuje świadków wypadku drogowego w Radzionkowie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w Radzionkowie w dniu 22 sierpnia 2016 roku w godzinach 06.30-06.45. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca rowerem. Kierowca ciężarówki biorącej udział w wypadku odjechał z miejsca.

[ czytaj więcej.. ]


Policja poszukuje świadków wypadku na ulicy Powstańców w TG

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego 21 stycznia 2016 roku około godziny 19.20 na ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Według ustaleń nieznany kierujący pojazdem osobowym ( prawdopodobnie samochodem m-ki Polonez koloru jasnego na czarnych tablicach rejestracyjnych) potrącił pieszą, przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych , w wyniku czego piesza doznała obrażeń ciała.

[ czytaj więcej.. ]


7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - praca śląskiej Policji
Policja poszukuje wandala, który zniszczył elewację kościoła

Tarnogórscy policjanci poszukują sprawcy wandalizmu, który na początku lutego pomalował kościół w Świerklańcu. Jeżeli poznajesz „dzieło” i jego autora, to powiadom nas o tym. Czeka nagroda dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę ataku wandalizmu.

[ czytaj więcej.. ]


Wypadek z udziałem nietrzeźwego pieszego - zachowajmy ostrożność

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce 13 listopada około godziny 17.00 na Obwodnicy. Samochód renault potrącił pieszego, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna wszedł prosto pod jadący samochód.

W piątek, 13 listopada, kilka minut po godzinie 17.00, dyżurny tarnogórskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego, który miał miejsce na Obwodnicy. Policjanci drogówki, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący samochodem renault jadąc od Miasteczka Śląskiego w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił pieszego, który wszedł prosto pod jadący samochód osobowy. Mieszkaniec Bytomia z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala urazowego w Piekarach Śląskich. Okazało się, że pieszy uczestnik ruchu był nietrzeźwy, a badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna też nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, które ułatwiłyby innym uczestnikom ruchu, jego zobaczenie z bezpiecznej odległości.[ czytaj więcej.. ]


Wojewódzka kontrola trzeźwości osób przewożących pasażerów

Policjanci śląskiej drogówki (w tym również z tarnogórskiej komendy) kontrolowali stan trzeźwości kierujących, trudniących się przewozem osób. Kontrole nie ominęły także kierowców samochodów ciężarowych i innych pojazdów. Podczas działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 26 799 kierujących. Spośród nich 84 prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

[ czytaj więcej.. ]


Wypadek drogowy w Nakle - trzy osoby ranne

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj przed godziną 17-tą w miejscowości Nakło Śląskie na drodze krajowej nr 78. W czołowym zderzeniu pojazdów ranne zostały trzy osoby. Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

[ czytaj więcej.. ]


TG: Zatrzymanie w sprawie seryjnych włamań do piwnic

Tarnogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego na podstawie posiadanych informacji, zatrzymali młodego tarnogórzanina podejrzanego o dokonanie co najmniej kilkudziesięciu włamań do piwnic. Zatrzymany mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych bezpośrednio po dokonanym kolejnym włamaniu. Mężczyzna wskazał śledczym 39 piwnic do których się włamał. W ostatnim czasie w jego przestępczym zainteresowaniu były piwnice kamienic i budynków mieszkalnych w ścisłym centrum miasta.

[ czytaj więcej.. ]


Uwaga! Oszuści działający "na wnuczka" grasują w Tarnowskich Górach

Oszuści podający się za krewnych i policjantów znów dali o sobie znać. Dlatego ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę! W minionym tygodniu metodą „na wnuczka” usiłowano oszukać kilku mieszkańców Tarnowskich Gór. Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny, policjantów lub inne osoby.

W czwartek przed południem oszuści dzwonili do mieszkańców Lasowic, Strzybnicy, Starych Tarnowic, Osady Jana i centrum Tarnowskich Gór . Rozmówca przedstawiał się jako policjant, funkcjonariusz CBŚ, a wcześniej jako wnuk, siostrzeniec potrzebujący pilnie pieniędzy. Rozmówca pytał w jakim banku i ile oszczędności mają osoby z którymi rozmawiał. Do obecnej chwili nikt nie został oszukany, a osoby do których dzwonili oszuści bardzo szybko zorientowali się, że mają do czynienie z przestępcami i powiadomili od razu prawdziwych policjantów.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |