Nietrzeźwi opiekunowie dzieci w Miasteczku Śląskim

Dozór policji dla rodziców, którzy w minioną sobotę w stanie upojenia alkoholowego opiekowali się dziećmi w wieku 1,5 roku i 11 lat. W minioną sobotę policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów w Miasteczku Śląskim pod opieką pijanych opiekunów znajduje się dwoje dzieci. W domu policjanci zastali kompletnie pijanych rodziców, którzy mieli od 2,8 do 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci podjęli interwencję wspólnie z kuratorem tej rodziny. W domu zastali dwoje dorosłych w stanie upojenia alkoholowego oraz będące pod ich opieką dzieci, tj. 11-letniego syna i ich 1,5 roczną wnuczkę. Podczas interwencji policjanci musieli obezwładnić pijanych opiekunów ponieważ na widok policyjnych mundurów wpadli w furię. Oprócz czynnej napaści na policjantów opiekunowie odpowiedzą za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej kuratora, oraz kierowanie gróźb karalnych. Okazało się, że 54-letni mężczyzna i jego 45-letnia żona, mieli odpowiednio 2,8 i 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzieci zostały oddane pod opiekę najbliższej rodziny, zaś "opiekunowie" trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Piesza potrącona przez samochód na ulicy Sienkiewicza

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego w którym ranna została piesza. Do zdarzenia doszło 3 listopada przed godziną 21-szą przy ulicy Sienkiewicza w Tarnowskich Górach. W wyniku zdarzenia ranna został 76-letnia tarnogórzanka.

Jak wstępnie ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 76-letnia kobieta przechodząc przez jezdnię została potrącona przez kierującego samochodem Skoda Octavia . W wyniku wypadku piesza doznała urazu ręki i została przewieziona do szpitala. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku. Policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Zatrzymania w sprawie pobicia w Tarnowskich Górach

Sprawcy pobicia 17-latka wpadli w ręce policyjnych wywiadowców. W minioną środę tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 17-latka, który wraz ze znajomymi wracał do domu ulicą Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. W wyniku natychmiast podjętych czynności policjanci z zespołu wywiadowców zatrzymali dwóch krewkich mężczyzn, którzy pobili nastolatka.

Do zdarzenia doszło 31 października po godzinie 22-ej. Młody chłopak będący w towarzystwie swoich znajomych został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Młodzieniec został mocno poturbowany. Sprawcy złamali mu nos. Policjanci z Zespołu Wywiadowców po otrzymanym zgłoszeniu o napaści już po kilkunastu minutach zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 27-letni mieszkaniec Torunia oraz jego kompan 19-letni tarnogórzanin. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Wypadek na Zagórskiej w TG: świadkowie poszukiwani

We wtorek, 30 października około godziny 14.10 przy ulicy Zagórskiej 46 w Tarnowskich Górach została potrącona 14-letnia piesza. Kierowca bordowej osobówki odjechał z miejsca wypadku. Osoby, które były świadkami zdarzenia oraz kierowcę bordowego samochodu prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 032-39-35-255, 291 lub 997.

[ czytaj więcej.. ]


Konferencja - Komunikacja w sytuacjach kryzysowych - 26 października

26 października o godz. 9.30 w Auli im. Aspiranta Policji Województwa Śląskiego Jana Kali Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Komunikacja w sytuacjach kryzysowych III".

Celem konferencji jest wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych wskazujących kierunki osiągnięcia porozumienia w sytuacjach kryzysowych oraz skonstruowanie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy pomiędzy naukowcami i praktykami zajmującymi się problematyką reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorami konferencji „Komunikacja w sytuacjach kryzysowych III” są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Szkoła Policji w Katowicach. Przedsięwzięcie objęli swoim patronatem między innymi Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Komendant Główny Policji.[ czytaj więcej.. ]


Wypadek w Księżym Lesie: cztery osoby ranne

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w niedzielę po 1-szej w nocy w miejscowości Księży Las. W wyniku wypadku ranne zostały 4 osoby.

[ czytaj więcej.. ]


Radzionków: zatrzymania w sprawie włamań do garaży

Policjanci z Komisariatu Policji w Radzionkowie zatrzymali trzech braci, którzy włamali się do garaży przy ulicy Gwarków. Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości kilku tysięcy złotych. Do zatrzymania doszło dzięki telefonicznej informacji jednego z mieszkańców Radzionkowa.

[ czytaj więcej.. ]


Wypadki drogowe z udziałem jednośladów: Tarnowskie Góry i Pyrzowice

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków drogowych do których doszło wczoraj na terenie naszego powiatu. W zdarzeniach ranne zostały dwie osoby 26 letni rowerzysta i 26 letni motocyklista.

[ czytaj więcej.. ]


Alkohol niewiadomego pochodzenia na tarnogórskim targowisku

Tarnogórscy policjanci podczas kontroli targowiska miejskiego zatrzymali 54-letnią obywatelkę Republiki Słowacji, która oferowała do sprzedaży alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu oraz funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli 71 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia.

[ czytaj więcej.. ]


Nielegalna sprzedaż białoruskich papierosów w Radzionkowie

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu 60 latkowi, który na miejskim targowisku handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą tarnogórskiej komendy.

[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |