Konferencja - Komunikacja w sytuacjach kryzysowych - 26 października

26 października o godz. 9.30 w Auli im. Aspiranta Policji Województwa Śląskiego Jana Kali Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Komunikacja w sytuacjach kryzysowych III".

Celem konferencji jest wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych wskazujących kierunki osiągnięcia porozumienia w sytuacjach kryzysowych oraz skonstruowanie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy pomiędzy naukowcami i praktykami zajmującymi się problematyką reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorami konferencji „Komunikacja w sytuacjach kryzysowych III” są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Szkoła Policji w Katowicach. Przedsięwzięcie objęli swoim patronatem między innymi Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Komendant Główny Policji.[ czytaj więcej.. ]


Wypadek w Księżym Lesie: cztery osoby ranne

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w niedzielę po 1-szej w nocy w miejscowości Księży Las. W wyniku wypadku ranne zostały 4 osoby.

[ czytaj więcej.. ]


Radzionków: zatrzymania w sprawie włamań do garaży

Policjanci z Komisariatu Policji w Radzionkowie zatrzymali trzech braci, którzy włamali się do garaży przy ulicy Gwarków. Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości kilku tysięcy złotych. Do zatrzymania doszło dzięki telefonicznej informacji jednego z mieszkańców Radzionkowa.

[ czytaj więcej.. ]


Wypadki drogowe z udziałem jednośladów: Tarnowskie Góry i Pyrzowice

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków drogowych do których doszło wczoraj na terenie naszego powiatu. W zdarzeniach ranne zostały dwie osoby 26 letni rowerzysta i 26 letni motocyklista.

[ czytaj więcej.. ]


Alkohol niewiadomego pochodzenia na tarnogórskim targowisku

Tarnogórscy policjanci podczas kontroli targowiska miejskiego zatrzymali 54-letnią obywatelkę Republiki Słowacji, która oferowała do sprzedaży alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu oraz funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli 71 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia.

[ czytaj więcej.. ]


Nielegalna sprzedaż białoruskich papierosów w Radzionkowie

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu 60 latkowi, który na miejskim targowisku handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą tarnogórskiej komendy.

[ czytaj więcej.. ]


Wypadek na ul. Pyskowickiej w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło 24 lipca przy ulicy Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. W wypadku ranna została kierująca fiatem punto oraz jej dwójka dzieci. Do zdarzenia doszło przed godzina 11-tą przy ulicy Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki Kierująca fiatem punto na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia ranna została kierująca oraz jej dwójka dzieci. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

[ czytaj więcej.. ]


19 osób rannych - zderzenie w Starych Tarnowicach

Osiemnastu rannych pasażerów autobusu oraz jego kierowca. To bilans wypadku drogowego do którego doszło dziś w Tarnowskich Górach. Policjanci ruchu drogowego wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.

[ czytaj więcej.. ]


Ostrzeżenie - bezpieczne wakacje

Okres wakacyjny dla większości z nas to okres szczególnie radosny i beztroski. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to jednak czas wzmożonej pracy. W rejonie miejsc wypoczynku pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy rozpoczynające się wakacje będą spokojne.

[ czytaj więcej.. ]


Kradzieże aut: zatrzymanie pięciu osób

Wczoraj tarnogórscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali pięciu tarnogórzan w wieku od 23 do 30 lat, podejrzanych o kradzież trzech samochodów z terenu miasta. Kryminalni w wyniku prowadzonych od kilku tygodni czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali sprawców kradzieży trzech aut. Policjanci zebrali i zabezpieczyli także materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym zarzutów z art. 279kk. Jak ustalono, mężczyźni w okresie od kwietnia do czerwca br, skradli trzy samochody osobowe tj. KIA Carnival, VW Polo oraz Peugota 405. Samochody trafiły na jeden ze skupów złomu w naszym powiecie. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań i kolejnych zarzutów w tej sprawie. Cała piątka odpowie za kradzież z włamaniem, co jest zagrożone karą nawet 10 letniego więzienia.


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |