Malarstwo Katarzyny Wiśniewskiej - Chodź, opowiem Ci bajeczkę...


Katarzyna Wiśniewska, urodzona w 1969 r. w Zawierciu, w Tarnowskich Górach mieszka od 1990 r. W 1994 ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a w 2011 - Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny, specjalność grafika warsztatowa). 

Wcześniej dziennikarka i publicystka, w 2009 r. wycofała się z pracy dziennikarskiej i zajęła grafiką artystyczną, malarstwem, rysunkiem, projektowaniem i innymi szeroko pojętymi działaniami plastycznymi. 

"Kiedy jesteś dzieckiem, chcesz w życiu pewności i bezpieczeństwa. Dają ci je mama, obiad o stałej porze i... bajki. Kto by ich nie opowiadał, zawsze wiesz, jak potoczy się historia. Dobro zwycięży zło, Kopciuszek pojedzie na bal a Czerwonego Kapturka uratuje dzielny myśliwy. Myślisz, że zawsze tak było, jest i będzie. Kiedy dorastasz, pewnego dnia zdajesz sobie sprawę z tego, że na księciu niekoniecznie można polegać, kieckę na bal musisz sobie kupić sama, a kwiatek, na którym cię posadzono, może okazać się drapieżną rosiczką. Już wiesz, że pewność jest niepewna. Staje się dziwnie i groźnie..."

Calineczka

...i Małgosia

Kot w butach

Królowa Śniegu

Na wieży

Nowe szaty króla