Piast Ożarowice – Andaluzja Brzozowice-Kamień 5:5 (1:2)

W rozegranym 13 sierpnia o godzinie 11.00 spotkaniu sparingowym pomiędzy Piastem Ożarowice, a Andaluzja Brzozowice-Kamień padł remis 5:5 (1:2).

Od pierwszego gwizdka przewagę w meczu miał zespół przyjezdny. Piłkarze Andaluzji co chwilę stwarzali groźne sytuacje pod bramką Aleksandra Cogiela. W 25 minucie Rafał Czora pobiegł prawą stroną, minął obrońcę gospodarzy zakładając tak zwaną „siatkę”, po czym uderzył w słupek. W 33 minucie zawodnicy gości szybko rozegrali rzut wolny ze środkowej strefy boiska. Po prostopadłym podaniu Filip Kotalczyk „nawinął” dwóch obrońców Piasta, po czym celnie strzelił po długim rogu, otwierając wynik spotkania. Piast odpowiedział w 38 minucie. Jednakże prostopadłego podania od Tadeusza Bąbika nie zdołał zamienić na bramkę Wojciech Łukasik, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później skrzydłowy Andaluzji po rajdzie prawą stroną boiska uderzył ponownie w słupek. Piast wyrównał w 43 minucie po uderzeniu głową Bartosza Osucha, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Tadeusza Bąbika z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. W 45 minucie po prostopadłym podaniu, Rafał Czora znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem wyprowadził Andaluzje na prowadzenie. Była to ostatnia akcja w pierwszej połowie.

Tuż po przerwie w polu karnym faulowany został Tadeusz Bąbik i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Karnego zmarnował Mateusz Gubała, którego strzał pewnie obronił bramkarz Andaluzji. Dosłownie dwie minuty później po kolejnym prostopadłym podaniu, tym razem Filip Kotalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam i piękną podcinką nad bramkarzem podwyższył prowadzenie gości. Po tej bramce co raz częściej gospodarze stwarzali sobie sytuacji lecz nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości. Mimo przewagi gospodarzy, w 55 minucie po akcji skrzydłem Rafała Czory, piłkę na 11 metrze otrzymał Filip Kotalczyk i strzałem w lewy róg zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Minute później po podaniu piętką Rafała Dulęby, piłkę na 16 metrze otrzymał Krzysztof Puza. Zakładając potocznie mówiąc „siatkę” obrońcy gości, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelając zewnętrzną częścią stopy zmienił wynik spotkania na 4-2. W 60 minucie spotkania sędzia ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu bramkarza na Wojciechu Łukasiku. Tym razem do jedenastki podszedł Krzysztof Puza i podcinką w środek bramki strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. 5 minut później niezawodny w ataku Filip Kotalczyk, strzałem po ziemi w długi róg bramki strzelił swoją 4 bramkę. Przy okazji zaliczając klasycznego hat-tricka czyli trzy bramki w jednej połowie. W 75 minucie świetna interwencja testowanego bramkarza drużyny gospodarzy uchroniła Piast od utraty kolejnej bramki oraz podwyższenia dorobku bramkowej Filipa Kotalczyka, który znalazł się po raz kolejny w sytuacji sam na sam. Piast zmniejszył prowadzenie w 84 minucie po strzale „szczupakiem” Rafała Dulęby w lewe okienko bramki drużyny gości. Znakomicie w tej sytuacji dośrodkował Tadeusz Bąbik. Trzy minuty później na bramkę gości tym razem uderzył właśnie Tadeusz Bąbik trafiając w słupek. Piłka po odbiciu się od bramki trafiła do Rafała Dulęby, który spokojnym strzałem wyrównał wynik spotkania.

Skład: Aleksander Cogiel-Łukasz Lubas ,Bartosz Osuch, Rafał Machura,Kamil Stuczeń,Tadeusz Bąbik,Krzysztof Puza,Mateusz Gubała,Mateusz Sobczyk,Rafał Dulęba, Wojciech Łukasik
Ponadto zagrali: Michał Trefon, Michał Woźniak, Michał Góra

Trener: Rafał Dulęba