Sensacja w Pucharze Polski: Piast eliminuje faworyzowanego Orła Miedary

W środę zostały rozegrane spotkania 1 rundy Pucharu polski na szczeblu bytomskiego podokręgu. Występujący na co dzień w Klasie A Piast Ożarowice niespodziewanie pokonał na własnym boisku drużynę z Ligi Okręgowej – Orzeł Miedary 4:2 (3:1).

Wyżej notowany zespół z Miedar wynik musiał gonić już od 4 minuty spotkania. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Tadeusza Bąbika do piłki doszedł Kamil Furtak, który umieścił piłkę w bramce po strzale nogą z 5 metra. W 12 minucie spotkania Orzeł Miedary mógł wyrównać. Po pięknym długim prostopadłym podaniu od Marcina Prymka w sytuacji sam na sam znalazł się Karol Kajda. Napastnik gości minął interweniującego bramkarza lecz nie zdołał zdobyć bramki na skutek fantastycznej interwencji obrońcy Kamila Cichonia, który wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 23 minucie było już 2:0. Fatalny błąd popełnił obrońca gości Marcin Kostka, który chciał podać do bramkarza. Piłkę przejął Mateusz Gubała, który w sytuacji sam na sam strzelając zewnętrzną częścią stopy podwyższył wynik. W 27 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Majecki. 10 minut Gubała świetnie podał do niepilnowanego Krzysztofa Puzy, który bez namysłu, uderzając z pierwszej piłki strzelił na 3:1.

Druga połowa spotkania przebiegała pod dyktando drużyny Orła Miedary. Widać było, że drużyna z Ożarowic nastawiła się na utrzymanie wyniku. Mimo przewagi goście nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, a dodatkowo trafili na dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Michała Koja. W 71 minucie Piast wykorzystał jedną z nielicznych kontr w 2 połowie. Piłkę pod polem karnym gości zdobył Gubała. Wbiegł w pole karne i z bardzo ostrego kąta uderzył po długim rogu bramki podwyższając wynik na 4:1 dla Piasta Ożarowice. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Już 2 minuty później piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Wójcik, który podał do nadbiegającego Kajdy. A ten z pierwszej piłki strzelił obok bezradnie interweniującego bramkarza gospodarzy. Do końca spotkania się już nic nie zmieniło.

Zwycięski zespół otrzymał wolny los w 2 rundzie Pucharu Polski. Zatem zawodników z Ożarowic zobaczymy dopiero w 3 rundzie. Przeciwnik na ten moment nie został jeszcze wylosowany.

Skład Piasta: Michał Koj - Michał Góra, Łukasz Watoła, Kamil Furtak, Kamil Cichoń, Bartosz Osuch, Tadeusz Bąbik, Wojciech Łukasik, Mateusz Gubała, Krzysztof Puza, Dawid Kańtoch.

Ławka rezerwowych: Rafał Dulęba, Rafał Machura, Michał Woźniak, Aleksander Cogiel

Trener: Rafał Dulęba

Skład Orła Miedary: Piotr Marczak, Mirosław Stępień, Marcin Kostka, Michał Skorupski, Kamil Guncel, Sebastian Majecki, Łukach Chmiel, Marcin Prymka, Marcin Zorychta, Karol Kajda, Mateusz Urbanowicz

Ławka rezerwowych: Dariusz Daszkiewicz, Paweł Daszkiewicz, Marcin Ptasznik, Sebastian Wójcik.

Trener: Adam Krzęciesa