Na starcie ligi Piast ogrywa beniaminka

W drugiej kolejce Klasy A Podokręgu Bytom Piast Ożarowice pokonał Unie Strzybnica 3:1 (1:0). Bramki dla ekipy z Ożarowic strzelali Rafał Dulęba, Krzysztof Puza oraz Dawid Kańtoch. Unia odpowiedziała jednym trafieniem Mariusz Krupy. Ze względu na przesunięte spotkanie pierwszej kolejki było to pierwsze spotkanie Piasta w tym sezonie. Natomiast Unia Strzybnica w pierwszym starciu sezonu przegrała u siebie 3-0 z drużyną Czarni Sucha Góra.

Zgodnie z przewidywaniami przewagę w spotkaniu miała drużyna gospodarzy. Pierwsza groźną sytuacje w meczu stworzyła drużyna Unii Strzybnica. W 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusza Kolocha, piłkę niedokładnie wybili obrońcy Piasta. Trafiła ona na 7 metr do niepilnowanego Kamila Lorenca, którego uderzenie świetnie wybronił bramkarz gospodarzy Michał Koj. W 23 minucie po podaniu Puzy piłkę otrzymał Dulęba i z około 15 metrów technicznym strzałem po ziemi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 31 minucie doskonałą sytuację do zdobycia bramki miałaby Unia ale prostopadłe podanie do Marcina Piontka przerwał świetnym wyjściem z bramki na 25 metrze Koj. Minutę później skrzydłem pobiegł skrzydłowy Piasta Mateusz Sobczyk i dośrodkował do niepilnowanego na 5 metrze Puzy. Po strzale z woleja interwencją popisał się bramkarz gości Tomasz Mól chroniąc swój zespół przed utratą bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy znakomitym strzałem z około 19 metrów popisał się Dulęba. Jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w spojenie bramki.

Kilka minut po przerwie było już 2-0. Dawid Kańtoch podał do wychodzącego na czystą pozycję Puzy, który wykorzystał niepewną interwencje bramkarza oraz ostatniego obrońcy i spokojnym strzałem skierował piłkę do bramki. Na odpowiedź gości trzeba było czekać jedynie trzy minut. Dawid Paczyna popisał się ładną akcją mijając dwóch obrońców Piasta oraz podając do niepilnowanego Krupy, który strzałem między nogami interweniującego bramkarza zmniejszył prowadzenie gospodarzy. W 58 minucie po raz kolejny Puza znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem jednak posłał piłkę tuż obok lewego słupka bramki. W 68 minucie ponownie Mól uratował dwukrotnie Unię po dwukrotnym uderzeniu Wojciecha Łukasika. W 72 minucie Kańtoch podwyższył prowadzenie Piasta. Zawodnik przejął piłkę na 30 metrze, minął rywala i strzałem z 15 metrów po długi rogu bramki zmienił wynik na 3-1. Chwilę później Łukasik w sytuacji sam na sam minął bramkarza lecz piłkę zmierzającą do bramki wybiło na spółę dwóch interweniujących zawodników drużyny gości. W końcówce spotkania sędzia główny podjął dwie kontrowersyjne decyzje. Pierwszą o braku podyktowania rzutu karnego dla drużyny Unii Strzybnica (napastnik został ukarany żółtą kartką za symulację). Druga kontrowersyjna decyzja odnosiła się do faulu obrońcy gości na Puzie, który miał realną szanse zdobycia bramki (biegł sam na sam z bramkarzem). W tej sytuacji napastnik gospodarzy został ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

Inne spotkania tej kolejki spotkań zostaną rozegrane w najbliższą sobotę.

Strzelcy Bramek:

22' - 1-0 Rafał Dulęba (Piast) (1 bramka w sezonie)
50' - 2-0 Krzysztof Puza (Piast) (1 bramka w sezonie)
53' - 2-1 Mariusz Krupa (Unia)
72' - 3-1 Dawid Kańtoch (Piast) (1 bramka w sezonie)