Piast Ożarowice na fali! Kańtoch strzela 4 bramki!

W sobotnie popołudnie podczas festynu sportowego w Orzechu miejscowy Sokół podejmował Piast Ożarowice w ramach rozgrywek Klasy A. Drużyna gospodarzy, jako spadkowicz z Ligi okręgowej, przystępowała do tego spotkania w roli faworyta. Licznie zgromadzona widownia spodziewała się ciekawego spotkania gdyż Piast do tej pory również nie stracił ani jednego punktu w lidze.

Początek spotkania należał do gości. Już w 6 minucie fenomenalnym uderzeniem z około 35 metrów popisał się Krzysztof Puza. Zobaczył bramkarza, który stał na 8 metrze, zdecydował się na uderzenie i pięknym strzałem umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki. Chwilę później sędzia podyktował rzut wolny dla Piasta przy narożniku pola karnego. Dośrodkowanie Tadeusza Bąbika na bramkę zamienił strzałem z woleja Dawid Kańtoch. Pozostała część pierwszej połowy obfitowała w wiele świetnych prostopadłych podań od Puzy i Bąbika, po których napastnicy mieli okazje aby strzelić bramkę lecz ich nie wykorzystywali. Bramkę do szatni zdobyli za to gospodarze. W 42 minucie skrzydłowy Sokoła – Jacek Hadyk, dośrodkował w pole karne gości. Piłkę chciał wyłapać interweniujący bramkarz Piasta lecz po niefortunnych chwycie, piłka wpadła do bramki. Chwilę później Michał Koj zrehabilitował się i uratował drużynę paradą po strzale z dystansu zawodnika Sokoła. Do przerwy 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej okazji Kańtocha, który w sytuacji sam na sam minimalnie uderzył obok słupka bramki Sokoła. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego Bąbika na bramkę, zamienił po strzale głową właśnie Kańtoch. Kiedy goście uspokoili się z ponownego dwubramkowego prowadzenia dosłownie 3 minuty później Adrian Biela pobiegł lewym skrzydłem i z narożnika pola karnego popisał się ładnym uderzeniem umieszczając piłkę idealnie między spojeniem słupka i poprzeczki. Kibice w tym momencie odżyli. Wynik 3-2 zapowiadał ekscytującą drugą połowę spotkania. W 62 minucie po prostopadłym podaniu Puzy w sytuacji sam na sam znalazł się Kańtoch. Spokojnym strzałem obok bramkarza ustrzelił swojego hat-tricka w tym meczu. Dosłownie 2 minuty później ponownie prostopadłą piłkę zagrał Puza do Kańtocha, który ustalił wynik spotkania na 5-2. Była to jego 4 bramka w tym spotkaniu. Kibiców gości uspokoił tuż po bramce… trener Piasta, który zdecydował się zdjąć Dawida Kańtocha z murawy. Kibice, którzy na spotkanie przyjechali z Ożarowic pożegnali schodzącego piłkarza gromkimi brawami. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Gra obu zespołów się wyrównała. Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że piłkarze Sokoła pod koniec meczu stworzyli sobie dwie sytuacje, po których stanęli oko w oko z bramkarzem Piasta lecz w obu uderzyli piłkę nad poprzeczkę bramki.

Pod szatnią:
Dawid Kańtoch: „Nie pamiętam kiedy ostatni raz zagrałem tak dobrze i strzeliłem 4 bramki. Był to naprawdę dobry mecz w Naszym wykonaniu. Ustalenia z szatni były takie, że zagram 15 minut drugiej połowy. Czułem się dobrze i mówiłem trenerowi, że jeszcze 5 minut dam radę. Potem ponownie, że jeszcze 5 minut wytrzymam. Trener przygotował już zmianę i nagle bramka na 4-2. Zaraz potem na 5-2. Co za dzień”