Olimpia wygrywa z Piastem!

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu o mistrzostwo Klasy A Olimpia Boruszowice pokonuje 5:1 (2:0) Piasta Ożarowice. Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy. Piast został zepchnięty do defensywy gdzie nie umiał poradzić sobie z dobrze zorganizowaną grą ofensywną gospodarzy. Efektem tego była sytuacja z 5 minuty spotkanie gdzie w zamieszaniu podbramkowym strzał oddał jeden z zawodników gospodarzy po czym piłka trafiła w słupek. Po 15 minutach mecz się wyrównał. Drużyna gości wytrzymała szybkie tempo w pierwszy minutach spotkania i w 20 minucie Dawid Kańtoch dostał prostopadłe podanie od Tadeusz Bąbika i uderzył obok interweniującego bramkarza. Piłka po tym uderzeniu trafiła w słupek.

W 26 minucie z poza pola karnego na strzał zdecydował się Piotr Kocot i po paradzie bramkarza piłka trafiła ponownie w słupek bramki gospodarzy. W 30 minucie po potężnym strzale Kańtocha z około 22 metrów piłka przelatuje tuż nad poprzeczką bramki. Koniec pierwszej połowy należał ponownie do gospodarzy. W 37 minucie dośrodkowanie z prawej strony Piotr Bogackiego na bramkę strzałem głową z okolicy 7 metra zamienił Krzysztof Sobel. Chwilę później ponowne dośrodkowanie z prawej strony. Piłka trafia na 16 metr gdzie Bogacki spokojnie przyjmuje piłkę i uderza w prawy róg bramki gości.

Tuż po przerwie z rzutu rożnego dośrodkował Bąbik. Pojedynek główkowy wygrał Bartosz Osuch, którego strzał zmierzający obok bramki gospodarzy przeciął tuż przy słupku Mateusz Gubała i tym samym strzelił bramkę na 2:1. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy czekać do 53 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adam Wałek. Bramka padła po strzale głową. Drużyna gospodarzy lepiej radziła sobie z rozgrywaniem akcji. W 67 minucie goście mogli zdobyć kontaktową bramkę lecz piłka uderzona przez Kocota minimalnie chybił bramkę gospodarzy. Chwilę później strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów wykonany przez Łukasza Watołę świetnie obronił Jakub Larisch. W 71 minucie w polu karnym fauluje Osuch. Strzał Sobela broni Koj lecz wobec dobitki wykonawcy jest bezradny. 6 minut później kolejne dośrodkowanie z prawej strony, tym razem po ziemi, wykorzystuje ponownie Sobel, który tym samym ustrzelił swojego hat-tricka w tym spotkaniu. Zawodnik oddał strzał z pierwszej piłki z około 13 metrów.

W spotkaniu wygrała drużyna, która lepiej zaprezentowała się dzisiaj na boisku. Osłabiony kartkami i kontuzjami Piast tylko w pierwszej połowie umiał przeciwstawić się dobrej grze gospodarzy. Łukasz Watoła z Piasta, który mecz musiał zakończyć wcześniej nie zagra już w tym sezonie gdyż w jednym ze starć w wyniku kontaktu z przeciwnikiem zerwał wiązadła w kolanie.

Skład Olimpii: Jakub Larisch – Michał Soporski, Adam Wałek, Marek Musiał, Robert Srebro, Jan Motyka, Krzysztof Sobel, Bartłomiej Opara, Robert Mizerski, Piotr Bogacki, Janusz Barański
Ławka rezerwowych: Paweł Czierpka, Łukasz Ziob, Andrzej Stiler, Michał Kołtoń, Krzysztof Maruszewski, Arkadiusz Kołtoń
Trener: Arkadiusz Kołtoń

Skład Piasta: Michał Koj – Michał Góra, Łukasz Watoła, Kamil Furtak, Dawid Kocot, Bartosz Osuch, Tadeusz Bąbik, Rafał Dulęba, Mateusz Gubała, Piotr Kocot, Dawid Kańtoch
Ławka rezerwowych: Szymon Słania, Marcel Duda, Aleksander Cogiel, Mateusz Przybylak
Trener: Rafał Dulęba