Górnik Bobrowniki wygrywa i zostaje liderem Klasy A!

Górnik Bobrowniki Śląskie pokonał w Ożarowicach Piasta 3:2 (2:2). Mecz miał wyrównany przebieg z lekką przewagą zespołu przyjezdnego. Piast mimo prowadzenia po 15 minutach 2:0 nie potrafił utrzymać prowadzenia.

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowego zespołu. W 7 minucie długi wrzut z autu dotarł do znajdującego się na 7 metrze Krzysztofa Puzy, który zgrał piłkę do nadbiegającego Dawida Kańtocha. Napastnik ograł obrońcę i uderzył piłkę na bramkę. Po rykoszecie piłka wpadła do bramki i tym samym Piast objął prowadzenie 1:0. Dwie minuty później długą piłkę za linie obrony posłał Tadeusz Bąbik. Kańtoch okazał się najszybszy i znalazł się w sytuacji sam na sam. Pewnym strzałem pod rękami bramkarza podwyższył prowadzenie. Goście do 19 minuty nie stwarzali zagrożenia pod bramką gospodarzy. Lecz w tej właśnie minucie, na strzał zdecydował się Dariusz Kosak. Uderzył on z około 35 metrów. Piłka skozłowała i nabrała przyspieszenia tuż przed bramkarzem Michałem Kojem, czym zdezorientowała go kompletnie i Górnik mógł cieszyć się z bramki na 2:1. Należy tutaj zaznaczyć, że w pierwszych minutach spotkania nad boiskiem przeszła ulewa. Minutę później Kosak mógł wyrównać wynik spotkania,lecz uderzył piłkę głową tuż na poprzeczką bramki. W 28 minucie Marian Kominiorz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę głową tak, że trafiła w poprzeczkę bramki. Piast wykorzystywał korzystne warunki atmosferyczne do posyłania długich piłek na szybkich napastników i takim sposobem Kańtoch znalazł się jeszcze dwa razy w świetnych sytuacjach bramkowych lecz nie potrafił zamienić ich na bramki. Za to bramkę do szatni zdobyli zawodnicy z Bobrownik Śląskich. Kominiorz uderzył z 17 metrów z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru, przez co zmyliła Koja, i wpadła do bramki. Po emocjonującej pierwsze połowie zawodnicy do szatni schodzili z wynikiem remisowym 2:2.

Gra w drugiej połowie stała na dużej niższym poziomie niż ta z pierwszej połowy. Ciągłe opady deszczu za pewne też miały wpływa na dokładność gry, jak i płytę boiska. W 79 minucie sędzia podyktował rzut wolny z boku pola karnego. Dośrodkowanie wykorzystał Piotr Dziuk, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi i wyprowadził Górnik na prowadzenie. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. Górnik Bobrowniki Śląskie awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Aktualnie ma na koncie 17 punktów i imponujący bilans w meczach wyjazdowych 4 wygrane w 4 spotkaniach.

Skład Piasta: Michał Koj - Kamil Stuczeń, Kamil Furtak, Bartosz Osuch, Michał Góra, Tadeusz Bąbik, Krzysztof Puza, Wojciech Łukasik, Mateusz Gubała, Piotr Kocot, Dawid Kańtoch

Ławka rezerwowych: Szymon Słania, Kamil Cichoń, Aleksander Cogiel, Dawid Kocot

Trener: Rafał Dulęba

Skład Górnika: Przemysław Wycisk, Janusz Duda, Paweł Duda, Piotr Dziuk, Marian Kaminiorz, Dariusz Kosak, Damian Matejczyk, Ryszard Osmulski, Piotr Przybyła, Maksymilian Tomala, Dariusz Woźnica.

Ławka rezerwowych: Sebastian Frankiewicz, Dariusz Woźnica, Manuel Chwolit, Manuel Chwolik, Jan Sojka, Łukasz Suder, Arkadiusz Ucieszyński.