Polonia II Bytom liderem Klasy A!


Po ostatniej kolejce Polonia II Bytom objęła prowadzenie w Bytomskiej Klasie A. Grająca u siebie Polonia wygrała 5:0 (5:0) z Piastem Ożarowice.

Od samego początku widać było kto będzie miał przewagę w tym spotkaniu. Wzmocniona 8 piłkarzami z pierwszego zespołu, Polonia nie dała szans pograć w piłkę zawodnikom z Ożarowic. Już w 8 minucie Michał Koj musiał wyciągać piłkę z bramki. W zamieszaniu pod bramkowym, po dobitce swojego strzału, piłkę do bramki skierował Patryk Stefański, który tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 24 minucie prostopadłe podanie od Piotra Ceglarza na bramkę zamienił Sławomir Musiolik i Polonia wygrywała 2:0. Chwilę później Ceglarz wywalczył piłkę w strefie obronnej gości i pewnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie. W 34 minucie Michał Chrabąszcz popisał się pięknym długim podaniem z własnej połowy za plecy obrońców Piasta. Do piłki doszedł Ceglarz, znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu strzelić swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Jedną z nielicznych sytuacji goście mieli w 37 minucie. Po niedokładnym podaniu Adama Bremera w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Kocot. Interweniujący bramkarz Polonii zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę Kocotowi gdy ten chciał go minąć. Dwie minuty później Chrabąszcz zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Piłka trafiła w któregoś z obrońców Piasta, a następnie wpadła pod nogi do niepilnowanego Musiolika. A ten strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania na 5:0.

Mimo utraty pięciu bramek, bramkarz Piasta spisał się dobrze i jeszcze parę razy uchronił zespół przed stratą kolejnych bramek. W drugiej połowie jednak w bramce gości pojawił się Szymon Słania.

Druga część gry nie dostarczyła już tylu emocji co pierwsze 45 minut. Gra w większości toczyła się w środkowej strefie boiska. Z ciekawszych fragmentów gry należy wyróżnić strzał głową w 56 minucie jednego z piłkarzy Polonii, po którym piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. Drugą sytuację, o której warto wspomnieć to świetne długie podanie w wykonaniu Bartosza Osucha do Mateusza Gubały, który nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Mateuszem Harkawym – bramkarzem Polonii Bytom. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Piast w tym spotkaniu niewiele mógł zrobić. Osłabiony zespół gości, który do Bytomia przyjechał bez 5 podstawowych zawodników nie zagroził wzmocnionej 2 ligowymi piłkarzami Polonii, która w pełni zasłużenie zdobyła 3 punkty.

Bramki:

1:0 Patryk Stefański
2:0 Sławomir Musiolik
3:0 Piotr Ceglarz
4:0 Piotr Ceglarz
5:0 Sławomir Musiolik

Skład Polonii II Bytom:
Michał Harkawy – Wojciech Jurek, Andrzej Szyra, Adam Bremer, Radosław Hass, Łukasz Rylukowski, Patryk Stefański (48’ Igor Czaplinda), Sławomir Musiolik(75’ Łukasz Macha), Aleksander Januszkiewicz(75’ Łukasz Wodzisławski), Michał Chrabąszcz, Piotr Ceglarz( 46’ Daniel Przewodnik)
Trener: Ireneusz Adamski

Skład Piasta:
Michał Koj (46’ Szymon Słania) – Michał Góra, Kamil Furtak, Bartosz Osuch, Dawid Kocot, Kamil Stuczeń, Tadeusz Bąbik, Mateusz Gubała, Mateusz Przybylak(75’ Aleksander Cogiel), Kamil Cichoń, Piotr Kocot
Trener: Rafał Dulęba