Piast Ożarowice Nitron Krupski Młyn - 5:1 (1:0)

W sobotę Piast Ożarowice zmierzył się z, wyprzedzającym go przed tą kolejką o jedną lokatę w tabeli, Nitronem Krupski Młyn. Zawodnicy gospodarzy w tym spotkaniu przełamali trwającą już sześć spotkań złą passę meczów bez zwycięstwa i wygrali 5:1 (1:0). Mecz został rozegrany na mokrym boisku, które nie zdołało odprowadzić wody po trzydniowych ciągłych opadach deszczu. Mimo trudu jaki organizatorzy poświęcili w przygotowanie boiska, piłkarze musieli zmagać się z kilkoma kałużami znajdującymi się na murawie.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zespołu z Ożarowic. Już w 3 minucie z prawej strony, piłkę w pole karne wrzucił z autu Szymon Dyszy. Do piłki najwyżej wyskoczył Dawid Kańtoch, który zgrał ją głową do niepilnowanego na 11 metrze Tadeusza Bąbika. Pomocnik Piasta uderzył z pierwszej piłki i otworzył wynik spotkania. W dalszej części pierwszej połowy zagrożeniem dla bramki Daniela Małka był Kańtoch, który co chwilę wyprzedzał obrońców Nitronu minimalnie pudłując w paru sytuacjach. Piast duże zagrożenie stwarzał również po kilkunastu rzutach rożnych, które wykonywali piłkarze w pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji właśnie… Kańtocha. Który znalazł się w doskonałej sytuacji przed bramką Nitronu lecz jego uderzenie wybronił bramkarz. Wobec dobitki Mateusza Gubały był już bezradny. 15 minut później podanie od Dawida Kocota wykorzystał ponownie Gubała. Strzałem z dystansu podwyższył wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy. Uspokojeni wynikiem gospodarze nieoczekiwanie w 76 minucie stracili bramkę. Artur Parkitny wbiegł lewą stroną w pole karne i strzałem po ziemi po długim rogu bramki zdobył pierwszego gola dla gości w tym spotkaniu. Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. Podanie z głębi pola wykonał Piotr Kocot. Do piłki ponownie najszybciej doszedł Dawid Kańtoch, który nie miał problemu z wykończeniem tej sytuacji. Tuż przed końcem dośrodkowanie wykonane przez Bąbika przepięknym strzałem w okienko bramki gości wykończył, drugi raz już w tym spotkaniu, Kańtoch.

W meczu wygrała drużyna, która miała przewagę w tym spotkaniu. Po tym meczu Piast przeskoczył Nitron w tabeli i plasuje się na 8 miejscu w tabeli.