Iskra Lasowice - Piast Ożarowice 0:2 (0:1) - ciekawsza druga połowa meczu

Pierwsza drużyna Piasta wygrała piątkowe spotkanie w Lasowicach 2:0 (1:0). Dwóch młodych zawodników Piasta - Marcel Duda oraz Piotr Kocot zapewniło graczom z Ożarowic 3 punkty.

Od samego początku spotkania przewagę na boisku mieli zawodnicy przyjezdni. W 20 minucie meczu Dawid Kańtoch pobiegł skrzydłem i minął 4 zawodników Iskry. Podał do stojącego na 8 metrze Marcina Siwego, który strzelił na bramkę. Bramkarz odbił futbolówkę ale wobec dobitki piętką Marcela Dudy, był już bezradny. Pierwsza odsłona gry nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Około 40 minuty meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową dobrze interweniował bramkarz Piasta, czym uchronił swój zespół od utraty bramki.

Druga połowa była już ciekawsza. Goście tego spotkania dużo śmielej atakowali przeciwników. Dwójka Dawid Kańtoch i Mateusz Gubała mogli przesądzić o końcowym wyniku. Jednak po ich sytuacjach piłka nie odnajdywała drogi do siatki Iskry. Za to gospodarze po raz kolejny w tym meczu mieli możliwość aby wyrównać wynik spotkania. W doskonałej sytuacji Mateusz Gietka przeniósł piłkę nad bramką Michała Koja. W końcówce gospodarze zaatakowali, przez co nadziali się na kontrę gości. Tadeusz Bąbik podał do Piotra Kocota, który zapewnił Piastowi 3 punkty.

Po tym spotkaniu tabela zrobiła się bardzo ciasna. Między drugim, a dwunastym miejscem w tabeli jest różnica zaledwie 6 punktów. Piast zajmuje miejsce 8 z 22 punktami. Iskra po tym spotkaniu znalazła się właśnie na miejscu 12 z 20 punktami na koncie. Piast przerwał w tym spotkaniu serie jedenastu meczów z kolei ze straconą bramką.