Piast Ożarowice wysoko wygrywa z Orłem Koty 8-0 (5-0)


W sobotę w Ożarowicach miejscowy Piast pokonał 8:0 (5:0) Orzeł Koty. Pierwszy mecz rundy wiosennej był zagadką odnośnie dyspozycji obu zespołów przed drugą połową sezonu. Jak widać po wyniku, okres przygotowawczy lepiej przepracowali gospodarze.

Mecz rozgrywany był w bardzo ciężkich warunkach. Mimo bezchmurnego nieba, piłkarzom towarzyszył silny wiatr. W pierwszej połowie to gospodarze grali z wiatrem w plecy. W 17 minucie doskonałą sytuację zmarnował Piotr Kocot, który mając przed sobą tylko bramkę i stojącego w niej obrońce, trafił właśnie w niego z 5 metrów. Napastnik gospodarzy odetchnął 3 minuty później, gdzie na bramkę uderzył Michał Góra, a do odbitej piłki przez bramkarza dobiegł, sprowadzony z Gwarka Zabrze wychowanek Piasta, Kamil Frączek. Z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki czym wyprowadził Piast na prowadzenie. 5 minut później świetną indywidualną akcją popisał się Dawid Hajda. Pomocnik sprowadzony z Orła Nakło Śląskie minął 4 rywali i technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca połowy Piast strzelił jeszcze 3 bramki. A strzelcami byli Piotr Kocot, Mateusz Gubała i Tadeusz Bąbik.

Piast do drugiej połowy przystępował z zaliczką lecz gospodarze musieli grać już pod wiatr. Czynniki atmosferyczne jednak nie przeszkodziły w strzeleniu jeszcze trzech bramek. Drugi raz do bramki gości piłkę kierowali Piotr Kocot i Mateusz Gubała. A dzieła dokończył, wprowadzony, Krzysztof Puza.


Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną. Jak nie natrafią się kontuzję, tak jak w poprzedniej rundzie, to zespół powinien pomieszać w górnej części tabeli.

Piast Ożarowice 8-0 (5-0) Orzeł Koty

Bramki:
2x Piotr Kocot, 2x Mateusz Gubała, Kamil Frączek, Krzysztof Puza, Tadeusz Bąbik, Dawid Hajda

Skład Piasta: Michał Koj - Michał Góra, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski(68' Dawid Kocot), Paskal Łukowiak, Dawid Hajda, Tadeusz Bąbik, Kamil Frączek(75' Wojciech Łukasik), Daniel Jaskot(45' Dawid Kańtoch), Mateusz Gubała(68'Krzysztof Puza), Piotr Kocot,
Ławka rezerwowych: Kamil Cichoń, Michał Trefon,

Trener: Rafał Dulęba
Kierownik: Michał Woźniak