Ostre strzelanie w Ożarowicach, Piast - Czarni: 10:0

W sobotę przy ulicy Sportowej w Ożarowicach byliśmy świadkami aż 10 bramek. Piast wygrał swój trzeci pod rząd mecz w Klasie A. Tym razem pokonał aż 10:0 Czarnych Sucha Góra. Od początku spotkania można było zauważyć dużą przewagę gospodarzy. Ten, kto spóźnił się na mecz mógł żałować. 20 minutowe spóźnienie kosztowało widza opuszczenie trzech bramek. W 6, 11 i 17 minucie do bramki gości trafiali Mateusz Gubała, z rzutu karnego, oraz dwa razy Dawid Hajda, który przy wykończeniach akcji wykazał się nienaganną techniką. 40-sto minutowe spóźnienie kosztowało już widza opuszczenie 6 bramek. Kolejne trafienie dołożył Gubała, a na listę strzelców wpisali się ponadto Piotr Kocot oraz z rzutu karnego Kamil Frączek. Do przerwy goście nie stworzyli sobie sytuacji, która mogła skończyć się bramką.

Druga połowa rozpoczęła się od... kolejnego trafienia gospodarzy. Wynik podwyższył wprowadzony po przerwie Krzysztof Puza. Mecz ostatecznie skończył się hokejowym wynikiem 10:0. Do listy strzelców bramek dopisał się Gubała, dla którego trafienie do siatki skompletowało hattricka. Ponadto sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał lider klasyfikacji strzelców Klasy A - Dawid Kańtoch, dla którego było to 15 trafienie w sezonie. Wynik zamknął Puza, który wykorzystał nieporozumienie obrońców z bramkarzem Czarnych.

Piast imponuje. W spotkaniach rundy wiosennej zawodnicy z Ożarowic strzelili 20 bramek i nie stracili ani jednej. Gdybyśmy cofnęli się jeszcze dalej w przeszłość to Piast nie przegrał już od 5 spotkań. Bilans bramkowy za ten okres to 22 bramki zdobyte i zero straconych, dzięki czemu Michał Koj może pochwalić się 450 minutami czystego konta.