Piast Ożarowice wciąż niepokonany

Piast Ożarowice kontynuuje serie meczów bez porażki powiększając ją do 7 spotkań! Tym razem piłkarze z Ożarowic pokonali Sokół Orzech 3:1 (1:0) Mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr uniemożliwiał swobodne rozgrywanie piłki. W pierwszej połowie "z wiatrem" grali gospodarze. Między innymi dzięki temu osiągnęli przewagę w tej części gry. Bramka padła jednak ze stałego fragmentu gry. Pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Kamil Frączek. Piłka po uderzeniu pomocnika Piasta wpadła przy dłuższym słupku bramki gości.

Po przerwie kibice spodziewali się mocnego naporu zespołu gości. W początkowej fazie tej połowy spotkania to Piast grając "pod wiatr" osiągnął przewagę. W 60 minucie goście wykorzystali jedną z nielicznych sytuacji w tym spotkaniu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z okolic 30 metra na bramkę zamienił Tomasz Kwaśniewski, który strzałem głową zaskoczył Michała Koja. Zespół z Orzecha uwierzył, że może wywieźć coś więcej niż tylko punkt z Ożarowic. W 75 minucie długie podanie od Tadeusz Bąbika wykorzystał Dawid Kańtoch. Napastnik Piasta uporał się z dwoma obrońcami Sokoła, po czym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki. Kilka minut później w świetnej sytuacji znalazł się Piotr Kocot, który będąc tuż przed bramkarzem podał jeszcze do niepilnowanego Krzysztofa Puzy. Pomocnik Piasta ustalił wynik spotkania, kierując piłkę do pustej bramki.

Mecz głównie rozgrywany był w środkowej strefie boiska. Widać było, że oba zespoły chcą walczyć w tym spotkaniu o trzy punkty. Piast po tym spotkaniu awansował na czwarte miejsce w tabeli. Zrównał się punktami z Polonią II Bytom, a do miejsca premiowanego awansem do klasy okręgowej traci 1 punkt. Zapowiada się pasjonująca runda wiosenna!

Bramki:
40' 1-0 Kamil Frączek
60' 1-1 Sokół Orzech nr 6
70' 2-1 Dawid Kańtoch (asysta Tadeusz Bąbik)
83' 3-1 Krzysztof Puza (asysta Piotr Kocot)

Skład Piasta: Michał Koj - Paskal Łukowiak, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Kamil Stuczeń (Kamil Furtak) - Kamil Frączek, Dawid Hajda (Daniel Jaskot), Tadeusz Bąbik, Mateusz Gubała (Krzysztof Puza), Piotr Kocot, Dawid Kańtoch (Aleksander Cogiel).
Ławka rezerwowych: Dawid Kocot, Szymon Dyszy,

Trener: Rafał Dulęba
Kierownik drużyny: Michał Woźniak