Piast wygrywa w meczu na szczycie!

Piast Ożarowice wygrał w meczu wyjazdowym z wiceliderem tabeli Górnikiem Bobrowniki Śląskie aż 6:1. Po dwie bramki dla zespołu przyjezdnego strzelili Dawid Kańtoch oraz Krzysztof Puza. Po tym meczu stawka zespołów walczących o awans się wyrównała i dzieli je zaledwie jeden punkt różnicy. Mecz rozpoczął się od ataków ze strony gości. Już w 3 minucie meczu prostopadłą piłkę do Piotra Kocot zagrał Dawid Kańtoch. Napastnik Piasta nie miał problemu z wykończeniem sytuacji sam na sam i wyprowadził zespół z Ożarowic na prowadzenie. Parę minut później było już 2:0. Piłkę dośrodkowaną przez Tadeusz Bąbik trafia do Krzysztofa Puzy, który zgrywa ją do Dawida Kańtocha. Zawodnik drużyny gości bez problemu wykańcza sytuację. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym. Piłkę uderzoną z 11-stki obronił Michał Koj.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To goście lepiej radzili sobie w rozgrywaniu piłki. Raz co raz męczyli obronę gospodarzy prostopadłymi piłkami do szybkich napastników. Efektem tego była kolejna bramka dla Piasta. W sytuacji sam na sam znalazł się Puza, lecz został faulowany. Sam poszkodowany rzut wolny zamienił na bramkę podwyższając prowadzenie na 3:0. Kolejną świetną piłkę za linie obrony wykonał Bąbik. Futbolówkę dostał Kańtoch i podwyższył prowadzenie na 4:0. Bramka na 5:0 wyglądała bardzo podobnie. Tym razem między linie obrony podał Puza, a wprowadzony Daniel Jaskot strzelił bramkę. W 80 minucie meczu piłkę ładnie w pole karne zgrał Dawid Hajda. Do piłki doszedł Puza, który strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi. Pod koniec spotkania błąd popełnił bramkarz gości - Szymon Słania (został wprowadzony za Koja w drugiej połowie), który złapał piłkę po podaniu od swojego zawodnika. Rzut wolny pośredni z 7 metrów pewnie wykorzystali zawodnicy Górnika.

Sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa. Górnik Bobrowniki Śląskie dalej zajmuje 2 miejsce w tabeli z 39 punktami. Druga jest Polonia II Bytom z 38 punktami. Piast Ożarowice nadgonił czołówkę i również ma 38 punktów. Już w najbliższą sobotę Piast mierzy się z Polonią.