Piast wygrywa kolejny ważny mecz!

W sobotę w Ożarowicach Piast rozgromił drugą drużynę Polonii Bytom aż 7:0 (3:0). Mecz zapowiadany jako hit kolejki w Bytomskiej Klasie A, zakończył się perfekcyjną wygraną podopiecznych Rafała Dulęby! Od samego początku bramkarz Polonii - Mateusz Harkawy musiał wiele razy interweniować broniąc bramki gości. W pierwszych dziesięciu minutach spotkania gospodarze mieli wiele sytuacji aby otworzyć wynik spotkania. Jednak nieskuteczność plus dobra dyspozycja Harkawego uchroniła Polonie od straty bramki. Worek z bramkami otworzył dopiero w 28 minucie, najlepszy strzelec Piasta, Dawid Kańtoch.

Po świetnym zagraniu od Krzysztofa Puzy, napastnik gospodarzy, znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu z wykończeniem akcji. 4 minuty później kibice byli świadkami bramki, o jaką trudno nawet na najlepszych stadionach świata. Po podaniu Kańtocha, na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Dawid Hajda. Nic nie było by w tym niezwykłego gdyby nie fakt, że strzał został wykonany z tak zwanej "rabony", inaczej "krzyżaka". Piłka po uderzeniu z 18stu metrów wpadła w narożnik bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi. Takie bramki to kwintesencja futbolu! Po tej bramce drugą żółtą kartkę otrzymał Adam Bremer (Polonia Bytom) i goście musieli grać w 10. Pod koniec pierwszej połowy kolejna bardzo dobra prostopadła piłka od Puzy do Hajdy. Skrzydłowy Piasta znalazł w polu karnym Piotra Kocota, który strzałem z głowy podwyższył prowadzenie.

Na drugą połowę goście wyszli w... 9ciu. Cała druga część gry wyglądała tak samo. Gospodarze za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik i dobić rywali. Zapewne miał na to wpływ wynik pierwszego spotkania, w którym to Polonia rozgromiła Piast 5:0 w meczu u siebie. Odrobienie 5 bramkowej straty z pierwszego meczu Piastowi udało się po trafieniach Mateusza Gubały (piękny strzał w okienko bramki) oraz Pascala Łukowiaka (strzał głową). Piastowi jednak to nie wystarczyło i w 76 minucie i 90 bramki strzelali kolejno Tadeusz Bąbik oraz Piotr Kocot.

Za tydzień Piast gra mecz wyjazdowy z liderem Klasy A - Orłem Brzeziny Śląskie, który w ten weekend przegrał mecz wyjazdowy z Czarnymi Sucha Góra. Po tej kolejce Piast zajmuje 3 miejsce w tabeli, Polonia spada na 4 pozycje. Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. Przypomnijmy, że zespół z Ożarowic ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie.

Bramki: 2 x Piotr Kocot, Dawid Hajda( bramka z "rabony";), Dawid Kańtoch, Mateusz Gubała, Pascal Łukowiak i Tadeusz Bąbik.

Skład: Koj(Słania) - Gubała(Stuczeń), Osuch, Dąbrowski, Góra(Łukowiak) - Hajda, Frączek, Bąbik, Puza - Kocot, Kańtoch(Furtak)
Ławka rezerwowych: Kocot Dawid, Jaskot,

Skład Polonii: Harkawy - Bremer, Gawron, Halik, Kędzior(45' Rosołek), Macha, Oraczewski, Piwoń, Radkiewicz, Rak, Skupień

Ławka rezerwowych: Czaja, Hass,