Remis w meczu na szczycie Klasy A!

W sobotę Piast Ożarowice zremisował na wyjeździe z liderem Bytomskiej Klasy A - Orłem Brzeziny Śląskie 2:2. Mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym przy ulicy Niesiołowskiej w Piekarach Śląskich. Piłkarze obu klubów pokazali, że w wyższej klasie rozgrywkowej również daliby sobie radę. Pierwszą fazę gry lepiej zagrali zawodnicy gości. Efektem tego była wykorzystana sytuacja przez Dawida Kańtocha po podaniu Mateusza Gubały. Mimo tej sytuacji Piast stworzył jeszcze parę okazji do zdobycia bramki. Kilka minut później gospodarze wyrównali po strzale Pawła Kupca Zawodnik Orła dostał podanie ze skrzydła i z okolic 6 metra nie miał problemu z wykończeniem akcji. Parę chwil później Robert Piątek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Napastnik Orła otrzymał prostopadłe podanie ze środkowej strefy boiska i strzelił bramkę na 2:1.

Po przerwie Orzeł cofnął się do obrony i czekał na sytuację do kontrataków. Goście nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. A oprócz tego w bramce świetnie spisywał się doświadczony bramkarz Orła - Dariusz Stańczyk. Kiedy już wszystko wydawało się, że gospodarze przedłużą serie 10 meczów ze zwycięstwem z rzędu u siebie to do bramki trafił Kamil Frączek. W 94 minucie w pole karne udali się wszyscy zawodnicy Piasta. Po długim wrzucie z autu w szesnastce Orła stworzyło się ogromne zamieszanie, w którym uczestniczył nawet bramkarz gości - Michał Koj. Piłka spadła pod nogi pomocnika Piasta - Frączka, który z najbliższej odległości wepchnął ją do bramki. Po tym golu sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Sytuacja w tabeli w dalszym ciągu jest ciekawa. Liderem pozostał Orzeł Brzeziny Śląskie z 55 punktami. Drugie miejsce zajmuje Górnik Bobrowniki Śląskie z 45 punktami (wygrali w tej kolejce z Olimpią Boruszowice 2:0). Trzecie miejsce zajmuje Piast Ożarowice z 42 punktami i jednym meczem zaległym. Należy zaznaczyć, że w przypadku zrównania się punktami to Piast będzie zajmował wyższe miejsce zważywszy na lepszy bilans w bezpośrednim starciu.

Bramki:

13' 0:1 Dawid Kańtoch
21' 1:1 Paweł Kupiec
32' 2:1 Robert Piątek
90 + 4' 2:2 Kamil Frączek

Skład Piasta: Michał Koj - Michał Góra, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Pascal Łukowiak (Rafał Dulęba) - Kamil Furtak, Kamil Frączke, Tadeusz Bąbik, Mateusz Gubała, Piotr Kocot, Dawid Kańtoch

Ławka rezerwowych: Dawid Kocot, Kamil Cichoń, Daniel Jaskot, Michał Woźniak

Trener: Rafał Dulęba

Skład Orła: Dariusz Stańczyk - Adam Benjamin(Kamil Radwański), Sebastian Czech(Marcin Stec), Szymon Janik(Marcel Szyszkiewicz), Sławomir Kasprzycki, Daniel Kisiela, Paweł Kupiec, Wojciech Małaczyński, Sambor Michnik(Marcin Franielczyk), Robert Piątek, Szymon Sobota