Piast wygrywa i wskakuje na drugie miejsce!

Piast Ożarowice wygrywa u siebie z Olimpią Boruszowice 3:1 (1:1) i tym samym awansuje na drugie miejsce w tabeli Bytomskiej Klasy A. Do zwycięstwa w największym stopniu przyczynił się Krzysztof Puza, który zdobył 2 bramki. Mecz rozpoczął się od akcji Piasta z prawej strony boiska. Pascal Łukowiak zagrał piłkę w pole karne, gdzie nogę do piłki dostawił Puza. Futbolówka wpadła do bramki przy dłuższym słupku. Chwilę później doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał Dawid Kańtoch. Lecz w sytuacji sam na sam, strzelił tuż obok słupka. Goście wyrównali wynik meczu po strzale głową z rzutu rożnego w 35 minucie.

Po przerwie gra toczyła się w środkowej strefie. Kluczowym momentem spotkania była prostopadła piłka od Kamil Frączka do Piotra Kocota. Napastnikowi Piasta przeszkodził obrońca Olimpii przez co nie znalezł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem gości. W konsekwencji obrońca został ukarany czerwoną kartką. Z rzutu wolnego do siatki trafił Rafał Dulęba, czym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później znowu przed polem karnym faulowany był Kocot. Do piłki podszedł Puza i pięknym strzałem nad murem podwyższył prowadzenie.

Piast po tym zwycięstwie awansował na drugie, premiowane awansem do ligi okręgowej, miejsce. Należy zaznaczyć, że Piast rozegrał już wszystkie mecze z drużynami z góry tabeli. Główny rywal w walce o awans to Górnik Bobrowniki Śląskie, który ma identyczną liczbę punktów (po 45) lecz gorszy bezpośredni bilans meczów.