Piłkarze z Ożarowic pokonali w meczu wyjazdowym Nitron Krupski Młyn 2:1


Nitron wystawił młody zespół na to spotkanie. W pierwszej jedenastce gospodarzy zagrało aż 5 młodzieżowców oraz czterech zawodników do 25 roku życia. Dla porównania Piast w pierwszej "11" wystawił trzech młodzieżowców. Mimo tego, że zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół z Ożarowic to w meczu nie było tego widać. Oba zespoły na początku pierwszej połowy miały swoje szanse aby wyjść na prowadzenie. W 17 minucie Dąbrowski zagrał prostopadłą piłkę do Kańtocha, który strzałem z 10 metrów umieścił futbolówkę w bramce. W 30 minucie długi wrzut z autu Piotra Kocota, piłkę przedłużył głową Dulęba. A do niej najszybciej dobiegł Bąbik, który strzałem z głowy podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie Nitron ruszył do odrabiania strat. Już w 54 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Świetnie tuż przy chorągiewce wymanewrował obrońców Kołcz, a następnie dośrodkował w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Parkitny i strzałem głową skierował piłkę do bramki. W 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dulęba strzela głową w poprzeczkę bramki Jeziorskiego. 8 minut później dośrodkowanie Nitronu źle chwyta bramkarz gości - Koj. Parkitny kieruje piłkę do bramki lecz sędzia przy przyjęciu piłki dopatrzył się zagrania ręką.

Sytuacja w Bytomskiej Klasie A wciąg bardzo ciekawa. Swoje mecze wygrały wszystkie trzy zespoły z góry tabeli. Już w najbliższą sobotę lider - Orzeł Brzeziny Śląskie gra wyjazdowy mecz z Górnikiem Bobrowniki Sląskie (3 miejsce w tabeli). Piast podejmuje u siebie KS Piekary Śląskie, z którym w rundzie jesiennej przegrał w Piekarach Śląskich aż 0:5.

Bramki:
0:1 Dawid Kańtoch (asysta Dawid Dąbrowski)
0:2 Tadeusz Bąbik (asysta Rafał Dulęba)

1:2 Parkitny (asysta Kołcz)

Skład Nitronu: Jeziorski - Siwy, Dubiel M. Dubiel J. Kołcz- Nowak , Weber ( 64 min Pietryga ) , Tyła ( 75 ' Pyda ) , Dyląg ( 75' Kubik ) , Gawlik ( 84' Śliwiński ) , Parkitny


Skład Piasta: Michał Koj - Mateusz Gubała, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Pascal Łukowiak, Szymon Dyszy(Jacek Urbańczyk), Kamil Frączek, Tadeusz Bąbik, Piotr Kocot, Rafał Dulęba, Dawid Kańtoch(Krzysztof Wyszyński)

Ławka: Szymon Słania, Mateusz Przybylak, Aleksander Cogiel, Kamil Cichoń,

Trener: Rafał Dulęba
Kierownik: Michał Woźniak