Piast Ożarowice - KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2)

Piast Ożarowice wygrywa kolejne spotkanie i utrzymuje drugie miejsce w tabeli Bytomskiej Klasy A.
Piłkarze z Ożarowic pokonali w sobotnie popołudnie KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2). Mecz rozpoczął się od świetnej okazji Dawida Kańtocha, który mijając ostatniego obrońce został przez niego sfaulowany. W konsekwencji czerwoną kartkę już w 3 minucie spotkania ujrzał Łukasz Franiel. Dwie minuty później kolejna świetna akcja Kańtocha, który podał piłkę wzdłuż bramki do niepilnowanego Piotra Kocota. Napastnik Piasta dołożył nogę i trafił już 11 raz do bramki w tym sezonie. Goście mimo gry w dziesiątkę nie odstępowali. W 18 minucie prostopadłą piłkę wykorzystał Grzegorz Skutela czym nieoczekiwanie wyrównał wynik spotkania. Ta sytuacja orzeźwiła gospodarzy. Dosłownie chwilę później świetna akcja skrzydłem Kocota, podanie wzdłuż bramki i 200 procentowej okazji nie wykorzystuje Rafał Dulęba. W 27 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku pola karnego przez Tadeusza Bąbika.

W zamieszaniu podbramkowym Bartosz Osuch wbija piłkę do siatki i gospodarze znowu prowadzą. Lecz gościom znowu udało się doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego z okolic 18 metra bramkę zdobywa Grzegorz Mazik. Bramkę do szatni zdobywa jeszcze Piast. Po dalekim wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym, bramkę głową zdobywa Kamil Furtak. Wydawało się, że druga połowa będzie jeszcze bardziej emocjonująca lecz piłkarze nie pokazali w niej już dobrego widowiska. Przeważała gra w środkowej strefie boiska i mnóstwo fauli. W 69 minucie wynik ustalił Kocot. Zawodnik Piasta przebiegł z piłką całą połowę gości, minął obrońce oraz bramkarza i ustalił wynik meczu.

Sytuacja w tabeli dalej bardzo ciekawa. Górnik Bobrowniki Śląskie wygrał z Orłem Brzeziny Śląskie 3:1. W następnej kolejce Piast gra z Przyszłością Nowe Chechło w meczu wyjazdowym. Górnik jedzie natomiast zagrać z Andaluzją Brzozowice-Kamień.

1:0 Piotr Kocot (asysta Dawid Kańtoch)
1:1 Grzegorz Skutela (asysta Tomasz Szaforz)
2:1 Bartosz Osuch (asysta Tadeusz Bąbik)
2:2 Grzegorz Mazik
3:2 Kamil Furtak (asysta Dawid Dąbrowski)
4:2 Piotr Kocot (asysta Kamil Frączek)

Skład Piasta: Michał Koj - Pascal Łukowiak, Bartosz Osuch, Kamil Furtak, Mateusz Gubała, Dawid Dąbrowski, Tadeusz Babik, Kamil Frączek, Piotr Kocot, Rafał Dulęba (Michał Woźniak), Dawid Kańtoch (Jacek Urbańczyk)

Ławka: Słania Szymon. Kamil Cichoń.