Piast Ożarowice wygrywa osiemnaste spotkanie w tym sezonie!

Tym razem po trudnym spotkaniu pokonuje w meczu wyjazdowym Przyszłość Nowe Chechło 5:2 (1:2).

Mecz w Nowym Chechle był bardzo ważny dla obu zespołów. Piłkarze z Ożarowic wciąż walczą o awans do Ligi Okręgowej. Natomiast Przyszłość walczy o utrzymanie. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. Już w 7 minucie Piast wychodzi na prowadzenie po akcji dwóch młodzieżowców - Mateusza Przybylaka oraz Piotra Kocota. To był dopiero początek sportowych emocji. W 34 minucie Bartosz Osuch zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym. Stały fragment gry na bramkę zamienia Damian Dramski. Chwilę później bramkę strzałem głową zdobywa Łukasz Stolarski. Do przerwy byliśmy świadkami sensacyjnego prowadzenia gospodarzy.

Goście po przerwie wyszli mocno zmotywowani aby odwrócić losy spotkania i możliwe, że nawet sezonu. W 52 minucie długą piłkę zagrywa Michał Koj. Uwagę obrońców odwraca Krzysztof Puza, który ostatecznie przepuszcza piłkę do niepilnowanego Tadeusza Bąbika. A ten w sytuacji sam na sam mija bramkarza i wyrównuje strzałem do pustej bramki. W 59 minucie z ławki rezerwowych na plac gry wchodzi, wracający po kontuzji, Marcin Siwy. Dwie minuty później ten piłkarz wyprowadza Piast na prowadzenie. Strzela bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Bąbika. 10 minut później Kamil Frączek dośrodkowuje po ziemi w pole karne. Pierwszy do piłki dochodzi Osuch, które podwyższa prowadzenie. W 78 minucie Krzysztof Puza ustala wynik meczu po pięknym strzale lewą nogą.

Mecz obfitował w wiele sytuacji z obu stron. Lecz to Piast potrafił je lepiej wykorzystać. Druga połowa to piękna gra gości przez co wygrana nie podlegała dyskusji.

Bramki:
0:1 7' Piotr Kocot (as. Mateusz Przybylak)
1:1 35; Damian Dramki
2:1 38' Łukasz Tokarski
2:2 51'Tadeusz Bąbik (as. Michał Koj)
2:3 60'Marcin Siwy (as Tadeusz Bąbik)
2:4 72'Bartosz Osuch(as. Kamil Frączek)
2:5 77' Krzysztof Puza (as. Marcin Siwy)

Przyszłość Nowe Chechło: Sebastian Zedel - Daniel Daniluk, Damian Dramski, Rafał Dramski, Łukasz Furgaliński (Dominik Kwarta 65'), Zbigniew Jarka, Przemysław Kopaczewski, Mateusz Ledwoń, Adam Polak, Łukasz Tokarski, Artur Zedel (75' Tomasz Brzenzka)
Ławka: Marcin Gluch, Maciej Klimaj

Trener: Karol Ochman
Kierownik Mariusz Lipiński

Piast: Michał Koj - Mateusz Gubała, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Michał Góra, Kamil Frączek, Kamil Furtak, Tadeusz Bąbik, Krzysztof Puza, Mateusz Przybylak (57' Marcin Siwy), Piotr Kocot

Ławka: Szymon Słania, Dawid Kańtoch, Jacek Urbańczyk, Krzysztof Wyszyński
Trener: Rafał Dulęba
Kierownik: Michał Woźniak