Piast pokonał Tempo Stolarzowice zapewniając sobie awans do Ligi Okręgowej


Piast Ożarowice pewnie pokonał w meczu wyjazdowym Tempo Stolarzowice 4:2 (3:0) czym zapewnił sobie drugą pozycję w tabeli i awans do Ligi Okręgowej. Na boisku spotkał się zespół z Ożarowic, który ma najwięcej bramek strzelonych w lidze z zespołem, który jest w czołówce w statystyce najmniejszej liczby straconych bramek. Mimo tego byliśmy świadkami wielu bramek. Już w 3 minucie błąd bramkarza wykorzystał Krzysztof Puza. Pomocnik Piasta wepchnął piłkę do pustej bramki po nieudanych chwycie bramkarza gospodarzy. W 18 minucie na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Dawid Kańtoch. Podał piłkę do Piotra Kocota, który strzałem ze szpica umieścił ją w bramce Tempa. W 40 minucie setnego gola w sezonie dla Piasta strzelił, kapitan zespołu, Kamil Furtak.

Po przerwie goście szli za ciosem. Bramkę na 4:0 zdobył Dawid Kańtoch, dla którego była to już 22 bramka w sezonie. W 58 minucie wychodzącego na pozycję sam na sam Kańtocha sfaulował Patryk Dubkowiecki. W konsekwencji został ukarany czerwoną kartką. Gra w dziesięciu zmobilizowała gospodarzy do lepszej gry. Kilka minut później prostopadłą piłkę zagrywa Radosław Halupczok, a Denis Dubała strzela bramkę dla Tempa. W 80 minucie, po faulu w polu karnym gości, sędzia dyktuje rzut karny dla Tempa Stolarzowice. Do piłki podchodzi Radosław Halupczok i strzela na 4:2. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i to Piast Ożarowice mógł świętować awans do Ligi Okręgowej.

Drugi zespół walczący o awans - Górnik Bobrowniki Śląskie, przegrał wyjazdowe spotkanie z KS Piekary Śląskie 1:3. Natomiast pewny awansu lider - Orzeł Brzeziny Śląskie również przegrał 1:2 z Andaluzją Brzozowice-Kamień.

Bramki:

0:1 Krzysztof Puza (as. Dawid Kańtoch)

0:2 Piotr Kocot (as. Dawid Kańtoch)

0:3 Kamil Furtak (as. Tadeusz Bąbik)

0:4 Dawid Kańtoch (as. Krzysztof Puza)

1:4 Denis Deptała (as. Radosław Halupczok)

2:4 Radosław Halupczok

Skład Tempa: Tomasz Czok, Denis Deptała, Patryk Dubkowiecki, Dominik Gowik, Radosław Halupczok, Robert Huber, Jakub Jaskółka, Radosław Jaszczuk, Marek Kauder, Dariusz Krause, Robert Kudlek, Michał Piszczela, Grzegorz Szołtysik

Skład Piasta: Michał Koj - Michał Góra, Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Pascał Łukowiak, Kamil Furtak, Kamil Frączek, Tadeusz Bąbik (Mateusz Przybylak), Piotr Kocot, Krzysztof Puza, Dawid Kańtoch (Kamil Stuczeń)

Trener: Rafał Dulęba