Tarnogórskie ŚDM - Parafia w Bobrownikach


Parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach - Bobrownikach Śląskich

Pielgrzymi ŚDM z Panamy w Bobrownikach Śląskich- Parafia pw.Przemienienia Pańskiego informuje Daniel Bembenek

20.07.16r. Grupa trzydziestu Panamczyków dotarła do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich w środę 20. lipca w godzinach nocnych.
Po zakwaterowaniu u rodzin goście po długiej podróży poszli od razu wypocząć. Oficjalny program rozpoczął się tego samego dnia w godzinach południowych wspólną Mszą świętą i prawdziwym śląskim obiadem. Pierwszy dzień pobytu wypełniła także wycieczka do byłego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Wyjazd ten wywarł na naszych gościach niezwykłe wrażenie. Pomimo skróconego czasu zwiedzania goście byli głęboko poruszeni historią obozów zagłady. Panamczycy byli wdzięczni za możliwość odwiedzenia tego miejsca.
21.07.16r. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy Jutrznią w dwóch językach i Mszą świętą w języku hiszpańskim. Po modlitwie ksiądz Piotr Ciba, proboszcz parafii, opowiedział historię naszej wspólnoty i oprowadził gości po kościele. Nasi zagraniczni goście byli pod wrażeniem kaplicy św. Jana Pawła II i to do tego stopnia, że ich lider, Manuel, ofiarował parafii swój naszyjnik jako wotum, które od razu zostało umieszczone w ołtarzu, pod figurą św. Ojca Pio.
Po zwiedzeniu kościoła odbyły się warsztaty biblijne. Popołudnie wypełniły warsztaty plastyczne oraz rozgrywki sportowe. Jednak największą frajdę sprawiła naszym gościom bitwa na balony wodne. Wieczorem zorganizowany został grill, podczas którego wystawiona została pantomima. Cały wieczór upłynął przy wspólnej zabawie przy rytmach polskich i latynoskich.
22.07.16r. Dzień piątkowy rozpoczął się Jutrznią wraz z Mszą świętą. Następnie udaliśmy się na rowerach do Parku Wodnego. Ku ogólnemu zaskoczeniu Panamczycy weszli na basen w słomkowych kapeluszach i ubrani jak na plażę.
Po południu nasi goście wraz z wolontariuszami złożyli wizytę w Domu Opieki Społecznej „Dolomity”, w czasie której śpiewali jego mieszkańcom.

Daniel Bembenek