Tarnogórskie ŚDM - Pielgrzymi z Nigerii


Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Pod czas wizyty naszych gości - pielgrzymów z Nigerii, staraliśmy się jak najlepiej pokazać im nasze miasto i kulturę. Po radosnym przywitaniu pielgrzymów, już następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie Tarnowskich Gór zaczynając od Zabytkowej Kopalni Srebra, Rynku i jego okolic oraz Sztolni Czarnego Pstrąga. W kolejne dni udało nam się pokazać Nigeryjczykom Zamek w Starych Tarnowicach, gdzie odbyły się warsztaty z dekoracyjnego zdobienia drewna; odbyliśmy także warsztaty terapii zajęciowej w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Reptach.

Integrowaliśmy się podczas zajęć sportowych, wspólnych tańcach i śpiewach, dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami na warsztatach biblijnych czy spotkaniu z Siostrami z Domu Pomocy Społecznej.
Po atrakcjach wycieczkowych, poznaniu ciekawych zakątków miasta gwarków, mogliśmy się relaksować na koncertach i innych wydarzeniach odbywających się na Rynku.
To był piękny i błogosławiony czas. Czas zawierania przyjaźni i nowych znajomości, poznawania siebie nawzajem, swoich kultur i tradycji.
W tym wszystkim jednak połączyła nas wspólna modlitwa i śpiewy na chwałę Bożą.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Breguła