CENTRUM ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY W CH FORUM


FORUM GŁOSUJE I POMAGA DZIECIOM
Gliwickie Centrum Handlowe FORUM angażuje się w kolejny społeczny projekt w mieście i namawia do głosowania na Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży, które może powstać właśnie w CH FORUM. Głosowanie na dofinansowanie projektu trwa w portalu Społecznik 2.0 do 7 listopada. Niezależnie od wyników głosowania FORUM zadeklarowało pomoc w znalezieniu miejsca na placówkę na swoim terenie i pomoc w jej zorganizowaniu.
Głosować na projekt można pod adresem: http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/943.
Inicjatorem projektu jest gliwickie Stowarzyszenie GTW, które od kwietnia 2016 roku prowadzi projekt Placówka Wsparcia Dziennego na osiedlu Zatorze. To niedaleko CH FORUM. Pedagodzy ulicy wychodzą do młodzieży i dzieci, aby zaproponować im nowe, ciekawe i rozwojowe formy spędzania wolnego czasu. Jednym z miejsc, gdzie i tak dzieciaki spędzają najwięcej czasu, jest CH FORUM.

- Podążając za naszymi podopiecznymi, spontanicznie utworzyliśmy w FORUM pierwszą grupę, która regularnie spotyka się i pracuje. Każdy miesiąc to inny temat, na którym się skupiamy: są to np. czytelnictwo, nauka języków, sport. Spotykamy też przedstawicieli różnych zawodów, żeby inspirować się do planowania przyszłości, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, podróżujemy, uczymy się umiejętności przydatnych w życiu codziennym – tłumaczy Agnieszka Gabriel, liderka projektu z ramienia Stowarzyszenia GTW. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu CH FORUM dzieci i młodzież z dzielnicy mogą zyskać „swój kawałek podłogi”. Ideą jest stworzenie miejsca dostępnego dla nich każdego dnia. W planach placówki są kolejne spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia terapeutyczne, lekcje indywidualne i wspólne uczenie się nowych umiejętności. Społecznicy z GTW chcą też realizować mini projekty oraz angażować podopiecznych w prace na rzecz lokalnego środowiska.

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe położone w ścisłym centrum Gliwic. 43.000 m kw. pow. handlowej i 140 najemców czyni z niego jedno z największych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Świetna lokalizacja, doskonałe połączenie z siecią drogową i transportem publicznym oraz rzesza lojalnych klientów to główne czynniki sukcesu FORUM. Wśród najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in. : C&A, CCC, Cubus, Douglas, H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Martes Sport, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City oraz klub sieci Jatomi Fitness. Strefa restauracyjna „Pod chmurami” o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce to przyjemne miejsce spotkań mieszkańców Gliwic, dodatkowo stanowiące
o atrakcyjności rynkowej centrum handlowego. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia biblioteki publicznej.