Świadkowie poszukiwani: śmiertelny wypadek na obwodnicy w TG


Tarnogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku przy ulicy Obwodowej w Tarnowskich Górach. Zdarzenie nastąpiło w sobotę około godziny 21.30, kiedy to z nieustalonych przyczyn motor przewożący dwie osoby przewrócił się na jezdni i wylądował w rowie. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 23 – letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w sobotę. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach otrzymał zgłoszenie, że na ul. Obwodowej znajdującej się na tarnogórskich obrzeżach miasta doszło do tragicznego wypadku. Na jezdni leżał strzaskany motocykl marki Yamaha, a na poboczu znajdowały się dwie osoby, które nim podróżowały. Jedna z nich, 23 – letnia kobieta, w wyniku doznanych obrażeń głowy poniosła śmierć na miejscu. Druga osoba, 30 - letni mężczyzna z Tarnowskich Gór, z obrażeniami ciała został przewieziony do tarnogórskiego szpitala. Gdy lekarze stwierdzili, że jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mężczyzna został zatrzymany. Przez kolejne dni tarnogórscy kryminalni ustalali okoliczności i przebieg zdarzenia. Badania krwi zatrzymanego wykazały, że podczas zdarzenia był pijany – posiadał 0,73 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany tarnogórzanin podejrzany jest o prowadzenie pojazdu, a tym samym spowodowanie śmierci młodej pasażerki. Wczoraj usłyszał zarzut w prokuraturze, zaś dzisiaj sąd orzekł o tymczasowym umieszczeniu zatrzymanego w areszcie śledczym w Tarnowskich Górach, gdzie będzie przebywał przez najbliższe trzy miesiące. Za doprowadzenie do śmiertelnego wypadku grozi mu do 8 lat więzienia.
Policja w Tarnowskich Górach nadal poszukuje osób, które posiadają informacje o przebiegu zdarzenia. Świadkowe proszeni są o kontakt o każdej porze pod numerem alarmowym 997 lub 112 z dyżurnym jednostki.

Nadkomisarz Sebastian Korecki
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach